Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

dpmax

Поблем с настолна машина

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте приятели,проблемът е следния и не съм сигурен вече дали е хардуерен или софтуерен проблем,компютърът работи известно време и вземе че се изключи.Стои известно време на скринсеивър ,постои още известно на стандбаи и  след това вентилаторите спират да въртят и и индикациите гаснат(светодиодите отпред на кутията ),. Смених термо пастата на процесора и на видеото ,добавих допълнителен вентилатор на видеокартата която иначе е с пасивно охлаждане пробвах три различни захранващи блока включително един от които ново прегледах дъно и видео за надути кондензатори няма такива и вече започнах да мисля за софтуерен проблем .Тествах с аида64 ,направих стрес тест всичко е нормално и температурите са в норма.А най интересното е че като натисна след това бутонът за включване не преминава тестове на рам ,опций за боот или биос а направо ме хвърля в за влизане в юзера .Ве едно съм затворил лаптоп и след отварянето му съм го пуснал от бутона и направо ми изкара юзер акаунтите . Дъното е gigabyte ga-965 ram ddr2 3 gb,video asus en6200 tb 256mb,64bit ,захранване delux 400w ,hdd 80gb exelstor+40gb exelstore и процесор intel e2120 1.6mhz,Ос windows 7 64bit

На какво може да се дължи проблема ,нещо в настройките на windows ли,хардуерен ли e проблема ,забравих да спомена само биоса е award ,благодаря на всички отговорили предварително !

Редактирано от dpmax (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоест без сини екрани, и рестартирания ? Просто директно изключва така ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ресетни биос като за начало и виж какви опции си задал за Safe mode, Sleep mode, Hybernate. Върни ги също в стандартни настройки. Ако имаш програма, която управлява тези процеси я деинсталирай. Така като гледам проблема е софтуерен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що си мисля, че той просто е в sleep режим и му гасне харда. Вижте си настройките на power plan-а. Ако се изключва уж само след sleep значи просто си заспива с кефче. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоест без сини екрани, и рестартирания ? Просто директно изключва така ли ?

Няма сини екрани и рестарт ,просто гаснат вентилатори ,и свето диодите на кутията все едно съм дръпнал щепсела ,но след натискане на бутона за пускане директно ме пита да избирам юзер тоест не зарежда на ново ос защото вече е заредена,благодаря за отговорът все пак ,поздрави !

Ресетни биос като за начало и виж какви опции си задал за Safe mode, Sleep mode, Hybernate. Върни ги също в стандартни настройки. Ако имаш програма, която управлява тези процеси я деинсталирай. Така като гледам проблема е софтуерен.

на биоса му зададох систем дефул още вчера а иначе windows-a e на 1 ден няма нищо инсталирано на него освен аида64 сега ще му върна настроиките на биоса отново иначе му смених вчера и паролната батерия пак същото ,благодара за бързите отговори ,Поздрави ! 

Що си мисля, че той просто е в sleep режим и му гасне харда. Вижте си настройките на. Ако се изключва уж само след sleep значи просто си заспива с кефче. 

Извинявай не те разбрах ,как му гасне харда ,а и какво е  power plan-а извини ме за невежеството,благодаря за бързият отговор ,Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра си заспива. Може да го включиш и с бутон на мишката. Пробвай ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето какво значи power plan

Благодаря на всички ви за ценните съвети който ми дадохте ,истината е че съм върл фен на Xp и не съм ползвал друга операционна система от много дълго време ,останете си със здраве !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички ви за ценните съвети който ми дадохте ,истината е че съм върл фен на Xp и не съм ползвал друга операционна система от много дълго време ,останете си със здраве !

Ами те и новите OS Windows не са толкоз различни. Малко интерфейса е друг, но това не е проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами те и новите OS Windows не са толкоз различни. Малко интерфейса е друг, но това не е проблем.

Да така е  ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...