Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здравейте! Искам а споделя един проблем. Прейнсталирах си компютъра на linux ubuntu 12.04 (32bit) и нямах никакви проблеми. Но сега започна да ми прави някакви бъгове: някои от снимките, които качвам (почти всички) биват отрязвани на половина, а музиката, която пускам ми насича. Това е проблем от няколко дни и не знам какво да правя, прейнсталирах си компютъра, но и това не помага. Какво да правя?! :)

Здравейте! Искам а споделя един проблем. Прейнсталирах си компютъра на linux ubuntu 12.04 (32bit) и нямах никакви проблеми. Но сега започна да ми прави някакви бъгове: някои от снимките, които качвам (почти всички) биват отрязвани на половина, а музиката, която пускам ми насича. Това е проблем от няколко дни и не знам какво да правя, прейнсталирах си компютъра, но и това не помага. Какво да правя?! :)

За жалост снимката не се показва, извинявам се.

post-347460-0-93829400-1395671237_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че си инсталирал всички драйвери коректно? Каква програма използваш за музика и откъде качваш снимките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а ето го http://prikachi.com/images.php?images/902/7190902x.jpg

Ами мисля, че съм инсталирал всички драивери - не че знам някой друг освен инвидия, но преди си ми работеше нормално. И качвам музиката и снимките от мобилния :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би това, че си инсталирал драйвърите ти е грешката.

Не е зле да дадеш точните данни на хардуера.

Принципът при инсталиране на Ubuntu e следният :

Записваш образа и го стартираш от Live CD. Ако ти разпознава хардуера, свързваш към мрежата и стартираш инсталация.

След инсталацията - ако имаш добро изображение на екрана, не пипаш нищо по драйвърите. От "Автоматично стартираните програми" махаш отметката от "Драйвъри за хардуер (програмата Jockey) за да не ти досажда.

Актуализираш и рестартираш.

След рестарта, разрешаваш партньорските хранилища по този начин :

Натискаш едновременно Alt+F2 и да пишеш в полето gksu software-properties-gtk , 

след което да стартираш приложението и да поставиш отметка на хранилището. 

http://s19.postimg.o...3/partners2.png

http://s19.postimg.o...b/partners3.png

След това затваряш приложението, отваряш софтуерният център и инсталираш ubuntu-restricted-extras и skype , след което си готов за работа. Инсталираш и други приложения, ако са ти необходими.

Ако имаш проблеми с инсталираният по подразбиране свободен драйвър - тогава инсталираш фирменият. При стари видеокарти съм забелязал, че свободният дава по- качествено изображение.

Ако ще инсталираш 32 битово Ubuntu 12.04, свали последната актуализация 

http://releases.ubuntu.com/12.04/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хардуерът е достатъчно мощен. Опитай направо 32 или 64 daily build версия на Ubuntu 14.04 и виж, как се държи от Live CD.

http://cdimage.ubuntu.com/daily-live/current/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих това, което каза инсталирах Ubuntu 14.04, но става все по-лошо освен музиката и картинките (сега не съм инсталирал каквито и да е било драйвери), на тая версия не могат да се инсталират никакви програми от софтоерния център - пише ми "Неуспешна пакетна инсталация". Един chrome не може да се инсталира даже... . Надявам се поне снимките и музиката да ми се оправят, можели да ми кажеш от къде да си сваля драйвери за линукс, понеже не знам :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих това, което каза инсталирах Ubuntu 14.04, но става все по-лошо освен музиката и картинките (сега не съм инсталирал каквито и да е било драйвери), на тая версия не могат да се инсталират никакви програми от софтоерния център - пише ми "Неуспешна пакетна инсталация". Един chrome не може да се инсталира даже... . Надявам се поне снимките и музиката да ми се оправят, можели да ми кажеш от къде да си сваля драйвери за линукс, понеже не знам :)

Във връзка с първият ми пост.

Разрешил ли си партньорските хранилища?

Инсталира ли ubuntu-restricted-extras ?

Имай предвид, че по едно и също време, може да работи само едно приложение на apt-get. Ако си отворил софтуерният център, тогава gdebi,  update-manager и Източници на софтуер трябва да са затворени. Ако, инсталираш с gdebi (инсталатор на пакет), всички останали приложения на apt-get също трябва да са затворени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във връзка с първият ми пост.

Разрешил ли си партньорските хранилища?

Инсталира ли ubuntu-restricted-extras ?

Имай предвид, че по едно и също време, може да работи само едно приложение на apt-get. Ако си отворил софтуерният център, тогава gdebi,  update-manager и Източници на софтуер трябва да са затворени. Ако, инсталираш с gdebi (инсталатор на пакет), всички останали приложения на apt-get също трябва да са затворени.Ами

При инсталиране на ubuntu-restricted-extras ми пише E: Процесът dpkg е беше прекъснат. Проблемът трябва да се коригира чрез ръчно изпълнение на „sudo dpkg --configure -a“.и не мога да продължа понеже не знам какво да правя. А останалите неща, които написа не ги разбрах - не съм много на ти с linux.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Написа ли 

sudo dpkg --configure -a

Прочетели изобщо първият ми пост в твоята тема в частта му за partners хранилищата ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Написа ли 

sudo dpkg --configure -a

Прочетели изобщо първият ми пост в твоята тема в частта му за partners хранилищата ?

това го написах, но показва едни линкове.., спира и това е всичко ..., а и при алт ф2 нищо се отваря търсене :)

Препрочетох, това което написа и се извинявам, че не съм видял всичко. Сега се оправи, благодаря. Сега остава сам въпроса за снимките и музиката, но както и да е. Благодаря :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това го написах, но показва едни линкове.., спира и това е всичко ..., а и при алт ф2 нищо се отваря търсене :)

Препрочетох, това което написа и се извинявам, че не съм видял всичко. Сега се оправи, благодаря. Сега остава сам въпроса за снимките и музиката, но както и да е. Благодаря :)

Провери видеокартата си дали няма избръмчели кондензатори или пък има някакъв проблем с охлаждане или пък със захранване.

Ако имаш вградена такава, пробвай с нея или с някаква друга- каквато и да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от WhiteDevil 5
      Добър ден имам следният проблем - въпрос имам Активна аудио система 5.1 ,като включа субуфера който е активен и захранва тонколоните се чува постоянно  шумене без значение дали е намален субуфера или е усилен докрай.. само когато го цъкна на Mute   нищо не се чува ...шумът е от с субуфера изключвам колоните ,но си продължава шуменето от него. (жужене) не е от кабелите ... Сменени са всичките . Към какво да се насоча ,защото е супер дразнещоо това ...
    • от chilly2
      Здравейте, искам да си купя нови слушалки, но не знам точно какви.
      Ще ги използвам за игране на игри и слушане на музика.
      Нямам допълнителна аудио карта или осиловател.
      Бюджетът ми е между 150-200лв..
      Благодаря за отговора!
    • от xXx*Triple*xXx
      Добър вечер колеги имам голям проблем с колата Volvo V40 надявам се някой да знае решение за проблема !!! Първо отказаха всички прибори на таблото,майстора отстрани проблема на следващия ден ми отказа централното заключване,радио,платфони.Майстора ми препоръча да търся друго табло,намерих друго табло майстора го монтира и нещата си останаха същите.Какво да правя от тук нататък?Къде може да е проблема ако не е от таблото? Благодаря Предварително на всички които съдействат за отстраняване на проблема
    • от georchev
      Здравейте! На скоро си преинсталирах Linux-a и сега не мога да си вляза в акаунтите в Gmail ! Сигурен съм в паролите,защото през страницата на google няма проблем! Какво може да е това чудо? Проблема е от една седмица,тогава го преинсталирах. Помагайте!  Благодаря 
    • от acidoctor
      Здравейте съфорумници! 😀От около 2 седмици бойлера ми издава шумове наподобяващи работещо моторче. Чел съм за бълбукания и свистене но за такъв не съм чел, още😍Казаха ми, че е котлен камък. Някои да се е сблъсквал с нещо подобно или да знае от какво е? 
  • Дарение

• Добави ново...