Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Ivelin _

Препоръка за CPU cooler и няколко въпроса

Препоръчан отговор

Някой ако може да ми препоръча охладител за някъде 50-80 лева. Кутията (неизвестна, китайска, стара) поддържа до 150 мм високи охладители/heatsink-ове, захранването е отгоре, платката е GA-G31M-...(вижте какъв модел е дънната платка). Процесора е C2D E6300, мечтая си да го клокна на приблизително 3 GHz, но stock cooler-а държи 73-74 градуса на 2,60 (100%-при включване ). В момента съм махнал термо пастата (компа е стар-7 години ще прави) и се питам дали ще му стане нещо ако го включа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре неправи такива опити без паста, че може и без комп да останеш. Иначе да дадеш 80лв. за охладител няма никакъв смисъл на тази машина дори да го клокнеш няма да усетиш кой знае каква разлика. Единствена преспектива виждам да вземеш по-силен процесор тогава може да живне малко. Абе като цяло събирай пари за друга машина тази вече е изпята песен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Целта ми е да е по-добър от това: I3-370M с вградена графика (1-во поколение HD Graphics arrandale) лаптопа е старичък и вдига 60-67 градуса докато играя nfs carbon и забива. Lenovo ThinkPad edge 15" 2010 като си избирах гледах екстрите(водоустойчива клавиатура, четец на пръстови отпечатъци, защита на харда при падане 1 път със стария хард се включи) не знаех що е то видеокарта и в момента palm rest-a е хлътнал леко :) (някъде 1 чертичка на която и да е линия)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре 80 лева не си струват а иначе кой е най-добрият охладител който да си струва? Нещо за лаптопа да не загрява толкова?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Целта ми е да е по-добър от това: I3-370M с вградена графика (1-во поколение HD Graphics arrandale) лаптопа е старичък и вдига 60-67 градуса докато играя nfs carbon и забива. Lenovo ThinkPad edge 15" 2010 като си избирах гледах екстрите(водоустойчива клавиатура, четец на пръстови отпечатъци, защита на харда при падане 1 път със стария хард се включи) не знаех що е то видеокарта и в момента palm rest-a е хлътнал леко :) (някъде 1 чертичка на която и да е линия)

кажи бюджет и ще измислим нещо за ново PC а колкото до лаптопа...имаш ли http://nikem-bg.net/notebook/CM-NOTEPAL-X-LITE такава охлаждаща подложка ??? друго не се сещам....ако не ти харесва модела потърси в гугъл "Охлаждане за Лаптоп" и рови сайтове :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

кажи бюджет и ще измислим нещо за ново PC а колкото до лаптопа...имаш ли http://nikem-bg.net/notebook/CM-NOTEPAL-X-LITE такава охлаждаща подложка ??? друго не се сещам....ако не ти харесва модела потърси в гугъл "Охлаждане за Лаптоп" и рови сайтове :)

значи бюджет: имам едни 200-300 лева събрани само че не ми се харчат всички може би някъде 100-120-150(компа е на баща ми (аз съм на 14 и същия компютър съм го разлабял за почистване) аз си имам много по-добър обаче има парола та трябва да се мъча на лаптопа) . За лаптопа: стои си вкъщи почти постоянно включен на един пластмасов стол.я се сетим да го сложим на хибернация я не. като се изключи и при включване се бави,бави и се чака 2-3 минути докато зареди иконите а при хибернация докато се свърже към нета ... харда е ок 100% healt/performance(hard disk sentiel)мисля че е от уиндоуса безплатен+ъпдейти=забавяне и отказ за включване в нормален режим(в safe mode се включва) това го знам защото ми се наложи преди време преинстал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

значи бюджет: имам едни 200-300 лева събрани само че не ми се харчат всички може би някъде 100-120-150(компа е на баща ми (аз съм на 14 и същия компютър съм го разлабял за почистване) аз си имам много по-добър обаче има парола та трябва да се мъча на лаптопа) . За лаптопа: стои си вкъщи почти постоянно включен на един пластмасов стол.я се сетим да го сложим на хибернация я не. като се изключи и при включване се бави,бави и се чака 2-3 минути докато зареди иконите а при хибернация докато се свърже към нета ... харда е ок 100% healt/performance(hard disk sentiel)мисля че е от уиндоуса безплатен+ъпдейти=забавяне и отказ за включване в нормален режим(в safe mode се включва) това го знам защото ми се наложи преди време преинстал.

свали си нужните неща на флашка или диск и направи преинстал на лаптопа и си купи такава охлаждаща подложка....а за компютрите разбирам, че са 2 като единият е на баща ти и другият е твой по-мощен само, че имал парола и за това си на лаптоп...ами в такъв случай, ако компа който е с парола е достатъчно мощен и те удовлетворява няма смисъл от нов...просто и него го преинсталирай за да отпадне паролата и да може да го ползваш.....а ако имаш нещо важно в харда може да се върже към друг компютър и да се извлече инфото от него :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

значи... това с преинстала на компа не може... ползвам лаптопа през деня понеже достъпът ми до компа е ограничен(когато ми разрешат) та ако знаете някакъв начин да разбера паролата без да я сменям/махам ще е много добре.

П.С: имам администраторски достъп

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заповядайте:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ще стане, благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакай малко. Ще клокваш лаптоп ли ?! Не се занимавай с глупости...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакай малко. Ще клокваш лаптоп ли ?! Не се занимавай с глупости...

не това е лаптопа от който искам компа да е по-добър. Лаптопа съм се занимавал със биоса и не намерих опция и го мъчех с afterburner-a пък той и сега загрява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да попитам: Лаптопа е ThinkPad edge 15 в новините на сайта пише че има възможност за пожар на 11,13 и 14 инчовите да сменя ли батерията(така и така държи около 5 минути)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да попитам: Лаптопа е ThinkPad edge 15 в новините на сайта пише че има възможност за пожар на 11,13 и 14 инчовите да сменя ли батерията(така и така държи около 5 минути)

Ти ако кажеш последно какво искаш евала ти казвам. То не бяха компютри, охладители, лаптопи, пароли, овърклок сега батерии, че даже и пожар очакваме. :ohmy:  По-добре си вземи пожарогасител да го имаш под ръка. :D  И се научи като правиш тема да питаш за нещо конкретно, а не за още 20 други въпроса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

добре де спирам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...