Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

tonislavBg

Проблем с 2 едни и същи компютъра

Препоръчан отговор

Още миналата седмица взех компютъра от село който е едно към едно с моя (настолния).Причините че го взех бяха че исках да му сложа допълнително рам памет и да го изчистя.Но още в понеделник отворих компютъра от село за да вида колко е прашен и да не беше малко прашен(Да поясня че се прибрах в неделя).Та в сряда отворих и моя настолния който рядко го ползвам.Отворих го за да вида дали рам паметта на 2-та компютъра е една и съща.И да една и съща е само че моя настолния е с 2 платки, а този на снимката който ще видите по надолу е от село.Проблема тук е че в петък реших да включа настолния си компютър, но компютъра си тръгна нормално дори и се чуха характерните за един компютър пищялки, дори и вентилаторите проверих и си работят нормално.Проблема е че монитора си стои черен.Пробвах и с другия компютър и пак нестана.Да поясня че и 2-та компютъра са пробвани на 2 различни монитора с 2 различни жака. Благодаря предварително!!

Публикувано изображение   

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема може да е:1. Видеокартата2. VGA/HDMI кабела3. монитораПробвай с различни от трите изброени и ще разбереш кое е.П.п Тая прах вземи я изчисти че процесора сигурно ти киха като подлютен мексиканец.  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема ще се разясни със стандартната процедура за тест на компонентите. Като полезно четиво - цък.

Оффтопик:

1) Това захранване е потенциална бомба със закъснител. 

2) Казваш няма прах - аз не съм съгласен, погледни си радиаторите на процесорите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но още в понеделник отворих компютъра от село за да вида колко е прашен и да не беше малко прашен(Да поясня че се прибрах в неделя).

Напротив. Казва, че е прашен и то немалко. Просто  му куца изразяването и правописа.

На пояснението, кога се е прибрал, няма да обръщам внимание.

Но какво значение има правописа и правилното излагане на проблемите ?

Това тук да не е форум по филология.

Хората искат помощ, а не забележки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хората искат помощ, а не забележки.

Когато е градивна и в полза на питащия, не мисля че няма нужда от една любезна забележка. :)

То ако дори може да се нарече "забележка".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато е градивна и в полза на питащия, не мисля че няма нужда от една любезна забележка. :)

То ако дори може да се нарече "забележка".

Беше самоирония.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2) Казваш няма прах - аз не съм съгласен, погледни си радиаторите на процесорите.

Това доколкото разбрах е ''селския'' компютър та не се учудвай.  Към автора - носи го на сервиз да го пипне човек занимаващ се с такива работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми той компа е 8 годишен иначе е с добри характеристики.Мерси за помощта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от StefanoV08
      Здравейте, след като стартирам компютъра той забива и не иска да зареди уйндоуса, опитвам да вляза в биоса, но също не ми дава проста забива на старта, пробвах с ресет на СМОС, но без ефект

• от Marlensky
      Здравейте, нов съм в Калдата, искам да помоля за мнения малко.. искам да сглобя нещо бюджетно, по възможност да се цъкат приятно CS:GO, LoL, GTA 5 и ако може да е по-безшумно.. някъде към 1500 лв , ще съм много благодарен ! :-))
    • от Кръсти Иванов
      Здравейте! Реших да си сглобя компютър и взех решение да използвам определени части за машината. За първи път ще сглобявам сам и след кратко допитване до интернет подбрах именно тези. Бихте ли ми казали дали съвпадат и ще се получи ли стабилна машина за следващите година-две? 
      (CPU)
      AMD RYZEN 7 2700 Octa-Core 3.2GHz AM4            - 309 BGN
      (MotherBoard)
      ASUS Rog Stirx B450-F GAMING                                 - 250 BGN
      (RAM)
      Team-Group Delta RGB 2x8GB DDR4 3200MHz      - 165 BGN
      (GPU)
      ASRock Radeon RX 580 8GB GDDR5                         - 357 BGN
      (PC BOX)
      Cougar MX330 G                                                           - 75 BGN
      (PSU)
      Thermaltake Smart RGB 500W                                   - 80 BGN
      (SSD)
      Samsung 970 EVO Plus 250GB                                  - 142 BGN
      Благодаря предварително! 
    • от ВАНКЕЛ
      Долу горе съм избрал тези части.Процесора защото е почти двойно по евтин от Ryzen 3600.Дъното защото е с малко по скъпо от подобно.Кутията най вероятно ще се окаже голяма грешка,но поне идва с включени вентилатори.И незнам каква би била по добре.Целта е ФИФА 20 да се играе първоначално на 43" TV Finlux ,има 2 hdmi и 1 VGA.По натам ще трябва да стане и за друга игра.Фифа 21 примерно.Имам две други PC и един лекуван PS3,но са стари за ФИФА 20.  И като гледам това ми се струва че за 160 лв по вече е по добър и процесора и видеото,но пък му трябва още 8 gb ram..... Помагайте...

• от UTRR5471
      Преди известно време от този сайт си бях поръчал една конфигурация: https://desktop.bg/grigs-absolute-grigs_absolute_commander_intel_black    Понеже я бях натоварвал доста, гледах едно видео как да си почистим видеокартата и го направих. Всичко беше точно до момента в който си махнах радятора след почистването и го остваих да съхне вързано за едни въжета здраво на терасата. В вторника след обяд излязох с приятели, но се завихри силен вятър. Привечер когато се прибраш забелязах, че горната част от видеокартата я няма там където я бях оставил. Слязох пред блока и я потърсих. Забелязах часта направена на нищо под терасата ми която е на 6 етаж. Цялото охлаждане с радятора, пластмасата, перките и по-дребните части бяха строшени.  Някой да знае от къде мога да си взема такава част за GeForce GTX1660 super Gaming X от MSI ? 
  • Дарение

• Добави ново...