Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Filsun

Какво става с Sapphire Trixx

Препоръчан отговор

Здравейте колеги.

Имам HD7790 2GB на сапфир от подписа ми.  Фабрично ядрото си е клокнато на 1050 Mhz и паметта на 1600Mhz. Без никакъв овърклок, във Furmark на 1680x1050 и изключен AA си вади 24-25 кадъра, когато променя каквото и да е в Sapphire Trixx и сложа ядрото да речем на 1055 Mhz и като пусна Furmark-а виждам, че той се влачи едва на 8-9 кадъра и консумацията на картата варира в 35 - 40 вата, като по принцип си консумира около 85-90. Без да съм отворил тоя Sapphire Trixx всичко си върви, ама мръдна ли нещо по него, веднага се насира и трябва да рестартирам компа. Дори и при underclock.

Използвам последната версия. Само при мен ли е така ?

Искам да ползвам Sapphire Trixx за да мога да си клокна паметта над 1600, а всичките други софтуери които съм пробвал, не дават повече от фабричния клок на паметта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен само я инсталирах само да я видя без нищо да пипам и забелязах,че след първото и стартиране честотите работеха на максимум дори и в покой,реших да ги върна както си бяха с нея самата,но след рестарт беше същатата работа.Оправи се след префлашване на видео БИОС-а с фабричният и от тогава не съм я инсталирал,даже веднага я изтрих.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До автора, колега по принцип и аз на моят лаптоп съм пробвал да клокна картата и след определена честота ми дава спад в производителността. Но не знам при теб защо със толкова малко клок ти дава такъв спад. Но това което типрепоръчвам е да клокваш пре  AMD Catalyst Control  центъра и да видиш там какво ще се получи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с MSI Afterburner или клоквай директно от CCC, мани го тоя Трикс щом ти прави проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разгледай менюто на програмата (настройките), има такава опция дали да поддържа волтажа и/или честотите постоянни.При мен няма проблеми, работи си всичко идеално. Даже съм си направил профил на вентилатора и си го ползвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...