Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Luboslav_Vasilev

Колко плаща България за членство в НАТО ?

Препоръчан отговор

Здравейте получих за задача да открия колко плаща за членство в НАТО България, но след дълго търсене не можах да открия нищо може и аз да не съм търсил на правилното място.

Ако някой знае моля да сподели :)

Благодаря предварително.

Извинявам се ако темата не е на правилното място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ако не се лъжа само членския внос е 1 процент от брутния вътрешен продукт ( да ме поправят знаещите ако бъркам)

Нататък - не знам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте получих за задача да открия колко плаща за членство в НАТО България, но след дълго търсене не можах да открия нищо може и аз да не съм търсил на правилното място.

Ако някой знае моля да сподели :)

Благодаря предварително.

Извинявам се ако темата не е на правилното място.

http://30dumi.eu/2011/04/balgariya-shte-izrazhodva-dva-miliarda-dolara-za-otbrana/ - До  2020 г. годишните военни разходи в България ще се запазят на ниво 1,5% от БВП.

http://alterinformation.wordpress.com/2013/11/08/1499249130231/ - България е поела ангажимента в рамките на своето членство в НАТО , да отделя минимум 1,5% от БВП за армията.

В Гуугъла написах "пари процент членство в НАТО България"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е ли много скъпо? Аз не искам да съм член на Нато. Пацифист съм и не искам данъците ми да отиват за военни разходи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е ли много скъпо? Аз не искам да съм член на Нато. Пацифист съм и не искам данъците ми да отиват за военни разходи.

Не става въпрос за теб, а за нас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти може да си пацифист, ама по принцип пацифистите историята бързо ги забравя и помни само "пацифисти" като Александър Велики, Наполеон, Хитлер и друга подобна "сган".

А познай кой е казал, че народ, който не храни собствена армия храни чужда?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Македония като не е членка на НАТО да не би някой да е воювал с нея?

Ти може да си пацифист, ама по принцип пацифистите историята бързо ги забравя и помни само "пацифисти" като Александър Велики, Наполеон, Хитлер и друга подобна "сган".

А познай кой е казал, че народ, който не храни собствена армия храни чужда?

Историята не е забравила Джон Ленън и Махатма Ганди. Ако повече хора разсъждаваха като тях, нямаше подобни социопати като тези дето изброи въобще да влязат във власт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Македония като не е членка на НАТО да не би някой да е воювал с нея?

Историята не е забравила Джон Ленън и Махатма Ганди. Ако повече хора разсъждаваха като тях, нямаше подобни социопати като тези дето изброи въобще да влязат във власт.

Македония е "държава" от доста скоро. А дано не им се случи случка.

Колко като Джон Ленън и Ганди помни историята и колко като ония тримата, който споменах?

И кои са оказали по-голямо влияние? Колко хора са последвали Ленън, Ганди и приятели, колко са последвали Сащо, Наполеон и Хитлер?

Има един много хубав пример от войната на СССР и талибаните в Афганистан. Руски войници(наборници) след Афганистан са казвали, че когато са отивали там не са имали нищо против афганистанците и въобще не са тръгвали с нагласата да трепят и колят наред. Един вид - "Нищо лично пичове.". Може и да са били пацифисти. Обаче, когато видят как техни приятели умират, убити от същите пичове нещата са ставали прекалено лични и - "око за око, зъб за зъб".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В гласувания и публикуван в "Държавен вестник" бюджет за 2014 е записано:

1. Политика в областта на отбранителните способности 957 304,0
2. Политика в областта на съюзната и международна сигурност 64 171,0
Всичко: 1 021 475,0

Предполагам че преките пари са по т.2 - 64 милиона.

А доколкото нашата "армия" е вече само 26000 и почти всичкото оръжие го нарязаха за скрап и унищожиха, ново на практика не се купува и ако сложиш по 1000 лв за заплати и 500 осигуровки - от 957 милиона за вътрешни разходи махни 40 милиона заплати - струва ми се още бая пари са маскирани за натовсите мисии по "вътрешни пера".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...