Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

nikeman

Източване на дебитни карти?

Препоръчан отговор

С всички карти ли е възможно да бъдат източени чрез информацията на лицето и гърба, тоест чрез номерата и CV номера, без да знаят Пин кода? Например в сайт за залагания, изобщо да си пазаруват онлайн с информацията, моята е Маестро на ОББ, не използвам интернет банкиране или PayPal, само тегля от банкомати и ако пазариш нещо от нета не уведомяват ли чрез смс, защото като тегля от банкомат ми праща такъв!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

С всички карти ли е възможно да бъдат източени чрез информацията на лицето и гърба, тоест чрез номерата и CV номера, без да знаят Пин кода? Например в сайт за залагания, изобщо да си пазаруват онлайн с информацията, моята е Маестро на ОББ, не използвам интернет банкиране или PayPal, само тегля от банкомати и ако пазариш нещо от нета не уведомяват ли чрез смс, защото като тегля от банкомат ми праща такъв!

Кой пита ? :) Не се ли сещаш, че този въпрос граничи с евентуален опит за мошеничество, а това тук не е позволено. Ако все пак ти кажат на теб, кажи и на мен. :D

Редактирано от keba (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз точно поради тази причина не съм си дала номерата на банковите сметки в интернета

няма да злоупотребят ли - да бе да

не вярвам и не вярвам

:(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пита човек, на който картата му липсваше известно време от поглед и се чудя дали да се притеснявам от това, че някой може да я източи!!! За тва питам когато се прави онлайн покупка с карта няма ли предупреждение за притежателя или да се иска негово разрешение?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пита човек, на който картата му липсваше известно време от поглед и се чудя дали да се притеснявам от това, че някой може да я източи!!!

Отиди до въпросната банка и поискай смяна...........и то по възможния най-бърз начин!

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

спецално Visa може... аз така плащам в http://aliexpress.com

Публикувано изображение

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пита човек, на който картата му липсваше известно време от поглед и се чудя дали да се притеснявам от това, че някой може да я източи!!! За тва питам когато се прави онлайн покупка с карта няма ли предупреждение за притежателя или да се иска негово разрешение?

Казах ти в в предния пост , че всеки отговор на този въпрос може да носи евентуални последствия за потребителя, който го е дал. Ако се окаже, че е твърде наясно с материала, може нещата да излязат и извън тази тема и сайт и да му потърсят сметка по някое  време. Имаш банка и карта, която по твой думи си извадил във въпросната банка. Там им разкажи, какво ти се е случило, както го направи тук и тъй като се предполага , че там работят квалифицирани служители , те ще те посъветват , какво да правиш.

Редактирано от keba (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

спецално Visa може... аз така плащам в http://aliexpress.com

И не само там,затова и препоръката ми е такава!

По принцип с подобни карти с които се разплащам online не държа пари,в последния момент я зареждам и точната сума за която ще пазаря/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако наистина се интересуваше, нямаше да пишеш по форумите, а щеше да се свържеш с банката, която ти обслужва картата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиди до въпросната банка и поискай смяна...........и то по възможния най-бърз начин!

Поздрави!

По точен отговор от това , здраве му кажи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Може ли при пазаруване от Трендо чрез Борика, да ми източат дебитната карта Visa Electron на базата на въведената в тези полета информация?

Тип на картата *----BORICAMaestroMasterCardVISA
Номер на картата *
Валидна до * (ММ/ГГ)
CVV2/CVC2    Последните 3 цифри от номера, изписан в полето за подпис на Вашата карта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли при пазаруване от Трендо чрез Борика, да ми източат дебитната карта Visa Electron на базата на въведената в тези полета информация?

Тип на картата *----BORICAMaestroMasterCardVISA
Номер на картата *
Валидна до * (ММ/ГГ)
CVV2/CVC2    Последните 3 цифри от номера, изписан в полето за подпис на Вашата карта

Всичко може. Ако на компютъра, е инсталиран съответния зловреден софтуер. За кражда на данни. Ако питаш, дали тия от онлайн магазина, ще ти точат картата, не вярвам. Все пак, едно от важните условия е, да се пазарува от доверени и доказани онлайн магазини. А и трябва пин кода.

Редактирано от ghostBG86 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Omg сега вече направо не знам дали да питам че ми трябва нов телефон (първия ми смартфон заради GPS ) че се губя все. Или да пусна тема че не вярвам на търговията през интернеът

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В споменатия сайт за пазаруване - връзката е криптирана. Относно компютъра ми : пуснах сканиране с различни програми за откриване и премахване на заплахи - не беше открит злонамерен софтуер (в момента също сканирам). Направих почистване на излишни файлове с CCleaner. И все пак, 100%-ова сигурност навярно няма...

В Уикипедия пише, че срещу кражбата на лични данни посредством троянски коне, било добре да се взима Интернет през прокси, без гейтуей, но на IE да бъдат зададени неверни настройки, така че, да не може да се свърже с Интернет? Има ли такова нещо?

За Тор браузер пише, че освен анонимност, осигурява и добра защита срещу хакерски атаки (разбирай и опити за кражба на лични данни): та смятам, ако ще купувам с дебитната ми карта, да ползвам Тор.

П.п.: Относно пина кода: не съм го изписвал в интернет (няма как да ми го разберат чрез злонамерен софтуер).

Редактирано от Въпросиньо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло отговорите са доста забавни.

Ще се опитам и аз да съм по-малко забавен, дано се получи.

По въпроса:

Да може да се пазарува он лайн чрез информацията на картата, ако и някой друг я знае.

Може.Представи си даваш ми картата и аз си пазарувам. При този вид пазаруване почти нищо не е анонимно.

Хипотезите са различни и безкрайни! Но нещо което е важно да знаеш-до 30 дни имаш право да оспориш плащането и банката ти да не го потвърди. През това време сумата стои блокирана само, тоест не е постъпила в сметката на получателя. Ако не предприемеш нищо се смята,че си съгласен и че ти си си купил нещо.... и тогава банката осчетоводява плащането и ти заверява сметката.

Така образно и телеграфно стоят нещата.

Успех!

Редактирано от stu (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... През това време сумата стои блокирана само, тоест не е постъпила в сметката на получателя. Ако не предприемеш нищо се смята,че си съгласен и че ти си си купил нещо.... и тогава банката осчетоводява плащането и ти заверява сметката.

Така образно и телеграфно стоят нещата.

Успех!

Не е точно така, след като вчера прехвърлих от дебитна във виртуална Виза (през БОРИКА) и парите на мига бяха в моята сметка, след което платих нещо за което ме помолиха в eBay и вече е на път. Само за информация, дебитната не е моя и дори не е регистрирана в ePay.bg. Май е различно за разните банки, защото по спомен, от моята дебитна имаше една стъпка повече, до колкото си спомням и PIN ми искаха или нещо подобно, но нямам спомен. Въпросната кредитна с нулева сигурност е от ДСК, обикновена Маестро карта. Достатъчно е да се знае само номера на картата и валидност. Дори CVV2/CVC2 кода на въпросната карта са последните цифри от номера, не отзад при подписа. Сега като се замисля, ще посъветвам човека да смени банката, защото всеки касиер с телефон може да го окраде, пък ти после се разправяй да си вземеш парите обратно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имам съмнения затова си направих тук http://virtualcard.ccbank.bg/index.php?lang=2виртуална за 6 месеца важи вкарвам приблизителна сума за плащането 5 лева повече 

и си свиркам много е удобно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все съм се чудел и аз, каква е защитата от ползване на данните на карта от друг човек, независимо как ги е получил (чрез кейлогер, или физически достъп до картата), след като при плащане в доста сайтове се изисква въвеждане само на номера , датата на валидност и cvc номера.

Много слаба ми се вижда превенцията нещо...

В смисъл, може всеки, пък даже и от семейството, подрастваш тинейджър или "приятел" да те издебне докато спиш, или си се напаткал и да ти открадне тези данни.

Доста лесно може да се подведат хората - даже предразполага и изкушава за кражба според мен...

Редактирано от viperdick (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бива да ни тресе и параноята!

Картата винаги може да бъде източена - начини много, но.....

Трябва да спазваме някои общи правила, да държим разумни суми, да внимаваме!

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все съм се чудел и аз, каква е защитата от ползване на данните на карта от друг човек, независимо как ги е получил (чрез кейлогер, или физически достъп до картата), след като при плащане в доста сайтове се изисква въвеждане само на номера , датата на валидност и cvc номера.

Много слаба ми се вижда превенцията нещо...

В смисъл, може всеки, пък даже и от семейството, подрастваш тинейджър или "приятел" да те издебне докато спиш, или си се напаткал и да ти открадне тези данни.

Доста лесно може да се подведат хората - даже предразполага и изкушава за кражба според мен...

Обикновено банките поддържат така наречената anti-fraud система, която "следи" за навиците при пазаруване и вдига аларми при купуване от неконвенционални места, стоки, които обикновено не се пазаруват от държателя и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да вярно, сега се сещам, за една операция която извърших за дете на приятел - платих някаква дребна сума за някаква игра за детето, а той ми даде парите на ръка.

Нямаше и половин час и от банката ми звънна служител лично да потвърдя дали съм извършил такова плащане.

И въпреки това - не се чуствам сигурен при онлайн пазаруване... Но все повече го ползвам, света се развива...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е точно така, след като вчера прехвърлих от дебитна във виртуална Виза (през БОРИКА) и парите на мига бяха в моята сметка, след което платих нещо за което ме помолиха в eBay и вече е на път. Само за информация, дебитната не е моя и дори не е регистрирана в ePay.bg. Май е различно за разните банки, защото по спомен, от моята дебитна имаше една стъпка повече, до колкото си спомням и PIN ми искаха или нещо подобно, но нямам спомен. Въпросната кредитна с нулева сигурност е от ДСК, обикновена Маестро карта. Достатъчно е да се знае само номера на картата и валидност. Дори CVV2/CVC2 кода на въпросната карта са последните цифри от номера, не отзад при подписа. Сега като се замисля, ще посъветвам човека да смени банката, защото всеки касиер с телефон може да го окраде, пък ти после се разправяй да си вземеш парите обратно...

Хипотезите са различни. Пример:

Многократно съм пазарувал от amazom.co.uk или amazon.de и сумата по превода стои блокирана, независимо,че стоката е на път. Сумата е в моята сметка, но е блкирана и се се освобождава след известно време, но също така не е и в сметката на търговеца. След осчетоводяването от страна на търговеца, ако няма оспорване, тя му се превежда. Това е горе долу процедурата, доста схематично описано. Отнася се за кредитни и дебитни карти. Така е и при пазаруване от Google play. Ако имаш електронно банкиране проследи си транзакциите и ще се увериш. Например преди време при подобна покупка Райфайзен ми взеха и допълнителна такса за превалутиране на транзакцията, смених ги, новата ми банка не начислява подобна такса! (Алианц банк) При различните банки таксите са различни!

и допълнение: няма такъв израз "кредитна, обикновенна маестро карта", защото няма такива карти!

Редактирано от stu (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обикновено банките поддържат така наречената anti-fraud система, която "следи" за навиците при пазаруване и вдига аларми при купуване от неконвенционални места, стоки, които обикновено не се пазаруват от държателя и т.н.

Сигурно е така, но с човека от моя пример, чиято дебитна карта ползвах за да му купя нещо от eBay, зареждайки моята виртуална Visa, картата му никога не е ползвана за разплащания в Интернет. Не само това, но човека е на 80 години. И не само, картата му дори не може да бъде регистрирана за плащания през ePay, доколкото знам. Е да, ама никакъв проблем да платиш нещо знаейки единствено номера и датата на валидност. Сметката към която е издадена тази дебитна карта е разплащателна, получава си и пенсията на тази сметка. Човека обаче е достатъчно интелигентен, за да си следи движенията по сметката чрез Интернет системата на ДСК, което не им попречи два-три пъти да се плащат погрешка чужди сметки. Ей така, грешка било... Ама ако не се усетиш, периодично ще ти източват дребни и не толкова дребни сумички, уж случайно, погрешка... Това е в този случай, но не ми се мисли колко пенсионери имат същата карта и разплащателни сметки и ако пенсиите са им малко по-големи, дали погрешка не се плаща на друг и от техните сметки, че не знам колко хора на 80 години си проверяват движението по сметката през Интернет.

Хипотезите са различни. Пример:

Многократно съм пазарувал от amazom.co.uk или amazon.de и сумата по превода стои блокирана, независимо,че стоката е на път. Сумата е в моята сметка, но е блкирана и се се освобождава след известно време, но също така не е и в сметката на търговеца. След осчетоводяването от страна на търговеца, ако няма оспорване, тя му се превежда. Това е горе долу процедурата, доста схематично описано. Отнася се за кредитни и дебитни карти. Така е и при пазаруване от Google play. Ако имаш електронно банкиране проследи си транзакциите и ще се увериш. Например преди време при подобна покупка Райфайзен ми взеха и допълнителна такса за превалутиране на транзакцията, смених ги, новата ми банка не начислява подобна такса! (Алианц банк) При различните банки таксите са различни!

и допълнение: няма такъв израз "кредитна, обикновенна маестро карта", защото няма такива карти!

Моя грешка, картата е дебитна. Заради превалутирането вчера примерно ми взеха 123 лева, вместо 115 за една джаджа от eBay. Но както и да е, в случая който описах, парите бяха на секундата от чуждата в моята сметка. От там нататък дали аз вече като платих с тях при търговеца са блокирани, няма никакво значение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...