Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Детелин Василев Кирчев

от къде да заредя магазина си за ИТ техника ?

Препоръчан отговор

Здравейте,

може ли да ми кажете от къде да си купя мишки, клавиатури, слушалки, камерки и т.н.

на най най най-ниски цени,

за да си заредя магазин-сервиза, който ми предстои да отворя след 15-20 дни ?

Знаете ли дилъри, които са директни вносители и продават на супер ниски цени ?

Споделете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Asbis, Most...

Ще отваряш IT магазин, а не знаеш основните вносители... странна работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за евтини дреболии компютър 2000... за неща по поръчка мост (gb, asus) и асбис (canyon), мултимедия - комелсофт, други - поликомп, солитрон. идеята е не само да зареждаш на ниски цени, но и да не те праят на луд ако се наложи да връщаш нещо по гаранция (та за това е добре да контактуваш директно с бносителите, макар че някои локални дилъри могат да ти дадат по добри цени)... примерно мост дават различни отстъпки на различнит търговци в зависимост от месечния оборот, така ако вземаш от някой дето им прави голям оборот, може да вземеш по ниска цена от колкото мост ще ти дадат... друг вариант е да вземеш някои неща на консигнация - примерно Мост дават лаптопи така...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за идеите engineer , но не знам как ТОЧНО да постъпя 

Много ми говориха за тези от МОСТ КОМПЮТЕРС, те зареждали JAR и други

като че ли трябва да им се обадя и да видим какво ще кажат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

С подобен въпрос най-добре зарязвай идеята, че ми намирисва на фалит. А иначе половината дребни джаджи можеш да ги поръчаш в доволни количества директно от Китай, стига да ти се чака по месец и нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знаете ли дилъри, които са директни вносители и продават на супер ниски цени ?

Няма такива. Те да не са прости хората - да ти дават всичко за без пари, че да правиш по 200-300% печалба от една продажба  :D 

При повечето получаваш минимална отстъпка от пазарните цени. И е абсурд да зареждаш само от един или няколко доставчика, ако искаш да предлагаш добър избор. 

Единственият начин е сам да станеш вносител. Ама ако ти стиска ;) , и ако си добре ориентиран в нещата (което малко ме съмнява с такива въпроси, не се обиждай). Защото така поемаш големи рискове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С подобен въпрос най-добре зарязвай идеята, че ми намирисва на фалит. А иначе половината дребни джаджи можеш да ги поръчаш в доволни количества директно от Китай, стига да ти се чака по месец и нещо.

О, неееееееееееее ! от Китай - повече никога нищо !!!!!!!!!!!!!!!!!

Поръчвал съм си дрехи и други неща - винаги има проблем с нещо, не е това което пише, не е това което е на снимката и т.н. Пращат си жълтурите каквото им кефне и грам не им пука .

На фалит е прекалено рано да ти мирише, ПРЕКАЛЕНО РАНО ;)

Всички ми говорят "иди вземи от JAR" , ОООООК , ама те зареждали от МОST COMPUTERS , влязох в сайта им и като поразгледах цените не е кой знае колко евтино , има неща с 3 до 4 лв по-евтини от другите магазини .

Добре е да пита човек , от колкото да прави нещо което му е хрумнало или го е видял някъде , нали !?

Няма такива. Те да не са прости хората - да ти дават всичко за без пари, че да правиш по 200-300% печалба от една продажба  :D

При повечето получаваш минимална отстъпка от пазарните цени. И е абсурд да зареждаш само от един или няколко доставчика, ако искаш да предлагаш добър избор. 

Единственият начин е сам да станеш вносител. Ама ако ти стиска ;) , и ако си добре ориентиран в нещата (което малко ме съмнява с такива въпроси, не се обиждай). Защото така поемаш големи рискове.

да Rudeboy точно защото може би не съм правилно ориентиран и защото може да се набутам и ЗАЩОТО искам максимално професионално добре да постъпя, за това съм тук да попитам опитните и добронамерени хора .

Аз също не съм прост нито пък ентусиаст за да очаквам 200-300% печалба . Целта ми е да спечеля максимално , да не съжалявам после в процеса на работа И НАЙ-ВЕЧЕ да предложа по-добри цени от тези до мене на конкуренцията .

Аз съм от малко градче и нещата знаете може би как стоят , всичко се знае ако не на часа то на деня , искам да стоя добре в устата на хората

Стратегия имам разработена много добре вече 2-3 месеца , сега идва момента в които трябва заредя дребните неща и питам вас експерите - ОТ КЪДЕ ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вали - вносител на много 'дребни' неща: а4, hama и др. Централен офис и склад в моя град - каквото и да ти говорят в офисите им. Отстъпки се договарят най-лесно очи в очи с човека, който взема решенията и се подкрепят с договори. В тях понякога има задължаващи тебе клаузи да поддържаш някаква наличност и/или да не продаваш определени други марки и т.н.

Според мене сега е най-неподходящото време за откриване на нов бизнес, ама щом си решил...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разгледай сайта vali.bg, не знам дали са добри, но можеш да се регистрираш и да им погледнеш цените и да ги питаш как стоят нещата. Успех с магазинчето. ;)П.П. - По принцип най-евтини неща съм виждал в сайта на никем, но това са цени за крайни потребители. Не мога да ти кажа дали зареждат и фирми, но можеш да се свържеш и с тях и да ги питаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

може да хвърлиш едно око и на http://www.erabg.com/ тези пичове :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

АСБИС , МОСТ и тези ЕРА - изглежда са най-добрите , така като им гледам цените и артикулите .... имат и на склад доста и цените им са най-ниски , конкуренция имат яка помежду си

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти една тема, която ще ти е от помощ - цък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

АСБИС , МОСТ и тези ЕРА - изглежда са най-добрите , така като им гледам цените и артикулите .... имат и на склад доста и цените им са най-ниски , конкуренция имат яка помежду си

Никем и те са доста ефтини.....от сайтовете който аз знам...Ера и Никем са най-ефтините :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

О, неееееееееееее ! от Китай - повече никога нищо !!!!!!!!!!!!!!!!!На фалит е прекалено рано да ти мирише, ПРЕКАЛЕНО РАНО ;)

Мирише ми на фалит знаеш ли защо? Кажи ми една причина като евентуален клиент да купя от теб, а не от другаде? Можеш да предложиш конкурентно ниска цена, като минеш през всички прекупвачи ли? Гаранционно обслужване ли можеш да ми предложиш? Не мога ли да натисна на къщичката в браузера и да си напазарувам от интернет за по-малко пари, че и да ми го доставят до вратата? Ти НЕ можеш да предложиш добри цени. Добри цени могат да предложат големите фирми, които директно внасят от чужбина и продават на сайт директно към краен клиент.Много компютърни сервизи и магазинчета се навъдиха и навсякъде боклуци и скъпотия. Ако си мислиш, че мишките и всякакви други не ги правят в Китай - в голяма грешка си.То ако ставаше така всеки да отвори един компютърен магазин, та да не работи, само да събира парите на хората...

Никем и те са доста ефтини.....от сайтовете който аз знам...Ера и Никем са най-ефтините

И защо да купя от магазина на dalaidido, като мога да купя директно от Никем? 21 век, интернет сайтове, хората не са толкова дезинформирани и прекупвачите далеч не могат да лъжат хората както преди с надценки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мирише ми на фалит знаеш ли защо? Кажи ми една причина като евентуален клиент да купя от теб, а не от другаде? Можеш да предложиш конкурентно ниска цена, като минеш през всички прекупвачи ли? Гаранционно обслужване ли можеш да ми предложиш? Не мога ли да натисна на къщичката в браузера и да си напазарувам от интернет за по-малко пари, че и да ми го доставят до вратата? Ти НЕ можеш да предложиш добри цени. Добри цени могат да предложат големите фирми, които директно внасят от чужбина и продават на сайт директно към краен клиент.Много компютърни сервизи и магазинчета се навъдиха и навсякъде боклуци и скъпотия. Ако си мислиш, че мишките и всякакви други не ги правят в Китай - в голяма грешка си.То ако ставаше така всеки да отвори един компютърен магазин, та да не работи, само да събира парите на хората...И защо да купя от магазина на dalaidido, като мога да купя директно от Никем? 21 век, интернет сайтове, хората не са толкова дезинформирани и прекупвачите далеч не могат да лъжат хората както преди с надценки.

Има много хора, които все още не са добре запозбнати с интернет търговията... предполагам на тях се разчита.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Има много хора, които все още не са добре запозбнати с интернет търговията... предполагам на тях се разчита.

За интернет търговията отдавна не се изисква банкова карта. Специално за България можеш да си поръчаш и да платиш на куриера. С никакви карти не се занимаваш, с никакви онлайн плащания, електронни подписи и подобни. За чужбина вече няма как.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти от къде знаеш идеята ? Човека може да иска да пере пари ... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Много по-голяма вероятност имате ако се загледате за стоки свързани със строителството, щом сте от малък град.С компютърна техника няма да направите нищо, а ще затворите някой лев, с който можете да закупите цемент, бои, и други строителни материали, които в никакъв случай няма да загубите. Това Ви го казвам съвсем сериозно.Даже ако се захванете със хранителни стоки, ще сте вътре още от самото начало. Камо ли да ви се тръснат "проверяващи" .Електрониката и техниката са в ръцете на големите РИБИ и не е редно да се впускате в такова начинание. Още повече, както казвате, че сте от малък град.В крайна сметка, решавате Вие. Аз съм споделил лично мнение.

Ти от къде знаеш идеята ? Човека може да иска да пере пари ... :)

Щом пита за елементарни неща, едва ли ще се намери някой, който да му повери пране на пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом пита за елементарни неща, едва ли ще се намери някой, който да му повери пране на пари.

Аз го казах на шега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мирише ми на фалит знаеш ли защо? Кажи ми една причина като евентуален клиент да купя от теб, а не от другаде? Можеш да предложиш конкурентно ниска цена, като минеш през всички прекупвачи ли? Гаранционно обслужване ли можеш да ми предложиш? Не мога ли да натисна на къщичката в браузера и да си напазарувам от интернет за по-малко пари, че и да ми го доставят до вратата? Ти НЕ можеш да предложиш добри цени. Добри цени могат да предложат големите фирми, които директно внасят от чужбина и продават на сайт директно към краен клиент.Много компютърни сервизи и магазинчета се навъдиха и навсякъде боклуци и скъпотия. Ако си мислиш, че мишките и всякакви други не ги правят в Китай - в голяма грешка си.То ако ставаше така всеки да отвори един компютърен магазин, та да не работи, само да събира парите на хората...И защо да купя от магазина на dalaidido, като мога да купя директно от Никем? 21 век, интернет сайтове, хората не са толкова дезинформирани и прекупвачите далеч не могат да лъжат хората както преди с надценки.

Отговорът е много прост. Отивам на място и виждам стоката. Преценявам дали си струва, дали ми харесва. Не я избирам по картинки. За всеки влак си има пътници. Това, че ти няма да си купиш стока от него не значи, че друг няма да отиде. Само ще дам пример. В брошура на "Кауфланд" видях машина за боядисване от типа на "Пейнт зуум", която струваше около 35-36 лева. Като отидох в магазина и я видях на живо прецених, че не си заслужава парите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обикновено при покупка на едро всеки магазин (по-скоро по-големите) си имат цени на едро. Евентуално може да се уговорят някви отстъпки. Но системата е такава, че вие няма как да предложите по-добри цени от хората от които зареждате. Ако "Х" е прозводителя а "1" и "2" са търговци на едро, вносители директно от производителя за България, то вие няма как да предложите по-добра цена на БГ пазара от "1" и "2". Единственият начин да предлагате конкурентни на "1" и "2" цени е и вие да зареждате от прозиводителя "Х". Обяснението е просто. Вашата цена се формира на базата на:1/ ежедневни разходи (ток, вода, интернет за офиса, заплати евентуално, наем)2/ Стойността на закупената стока3/ Вашата надценкаКато формула всичко изглежда приблизително така:х - доставна цена на стока от производителЗа първи прекупвач (каквито са "1" и "2" по-горе):  x + 0,2x + 0,25(x + 0,2х) = 1,45x Обяснено 20% ДДС, 25% надценка, която трябва да покрива и споменатите разходи за наем и т.н..Значи "1" и "2" продават стоката за 1,5х, ако вие я закупите от тях може да си уредите някаква отстъпка за по-големи количества. Да речем вместо 1,5х става 1,4х. В горната формула вие се явявате втори прекупвач, т.е. заменяме х със 1,4х. Получаваме:1,4х + 0,2*1,4х + 0,25*(1,4х + 0,2*1,4х) = 1,68х + 0,42х = 2,1х На практика вие ще предлагате стоката  с 2,1 разделено на 1,5 >>>> с 40% по-скъпо от "1" и "2"Разбира се, цифрите са примерни, но това е как работят нещата. Ако с вашият съсед конкурент имате едни и същи доставчици, за да оцелеете ви трябва по-хубав и лъскав офис, по-добро обслужване, по-ниски месечни разходи. Да не говорим, че ако пазара е недостатъчен, ще трябва да го създадете сам, като предизвикате търсене -> примерно с реклама. Но това са разходи и все ще трябва да ги избиете от някъде.Не знам за каква стратегия говорите :)Редакция: Всъщност виждам, че имам лека грешка горе, която прави процента по-малък от 40%, но това не променя коренно нещата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обикновено при покупка на едро всеки магазин (по-скоро по-големите) си имат цени на едро. Евентуално може да се уговорят някви отстъпки. Но системата е такава, че вие няма как да предложите по-добри цени от хората от които зареждате. Ако "Х" е прозводителя а "1" и "2" са търговци на едро, вносители директно от производителя за България, то вие няма как да предложите по-добра цена на БГ пазара от "1" и "2". Единственият начин да предлагате конкурентни на "1" и "2" цени е и вие да зареждате от прозиводителя "Х". Обяснението е просто. Вашата цена се формира на базата на:1/ ежедневни разходи (ток, вода, интернет за офиса, заплати евентуално, наем)2/ Стойността на закупената стока3/ Вашата надценкаКато формула всичко изглежда приблизително така:х - доставна цена на стока от производителЗа първи прекупвач (каквито са "1" и "2" по-горе):  x + 0,2x + 0,25(x + 0,2х) = 1,45x Обяснено 20% ДДС, 25% надценка, която трябва да покрива и споменатите разходи за наем и т.н..Значи "1" и "2" продават стоката за 1,5х, ако вие я закупите от тях може да си уредите някаква отстъпка за по-големи количества. Да речем вместо 1,5х става 1,4х. В горната формула вие се явявате втори прекупвач, т.е. заменяме х със 1,4х. Получаваме:1,4х + 0,2*1,4х + 0,25*(1,4х + 0,2*1,4х) = 1,68х + 0,42х = 2,1х На практика вие ще предлагате стоката  с 2,1 разделено на 1,5 >>>> с 40% по-скъпо от "1" и "2"Разбира се, цифрите са примерни, но това е как работят нещата. Ако с вашият съсед конкурент имате едни и същи доставчици, за да оцелеете ви трябва по-хубав и лъскав офис, по-добро обслужване, по-ниски месечни разходи. Да не говорим, че ако пазара е недостатъчен, ще трябва да го създадете сам, като предизвикате търсене -> примерно с реклама. Но това са разходи и все ще трябва да ги избиете от някъде.Не знам за каква стратегия говорите :)Редакция: Всъщност виждам, че имам лека грешка горе, която прави процента по-малък от 40%, но това не променя коренно нещата. 

Не те знам къде си изучавал маркетинг, но извънредно много си се объркал.

Както и колегата 

Добри цени могат да предложат големите фирми, които директно внасят от чужбина и продават на сайт директно към краен клиент.

Не ви знам с какво се занимавате но явно не е с търговия на компоненти. 

Големите вносители не дават най-добрите клиентски цени по няколко причини, но основната е, че предпочитат да продават на едро и да не се занимават с всевъзможни мрънкащи крайни клиенти.

Ето и примери:

Поликомп не продават на крайни клиенти.

Асбис имат отказващи цени за крайни клиенти.

Мост продават, но Никем пазаруват от тях и продават тяхната стока на по-ниски цени.

За Солитрон не съм сигурен но те пък се намират на аерогарата и крайните клиенти не стигат до там а ако искаха да продават на такива със сигурност щяха да си вземат магазин на комуникативно място.

Та толкова за глупостта, че вносителите дават най-добрите цени на крайните клиенти.

Айде да погледнем един от тия дето продават на най ниски цени Никем.

Когато започнаха това не им беше и не е основния бизнес, а фирмата е кабелен оператор в околностите на София. Или иначе казано позволяват си да продават през 2-3% печалба защото се издържат от друго а целта е да се утвърдят като един от най-евтините търговци.

Сега към автора за продажбата на евтини части.

Забрави за най евтините неща те са обикновено боклуци. Продавай на хората неща които да им спестят ходенето до сервизи или плащането на куриери. Така и ти ще си по доволен а клиентите по щастливи.

Ще ти дам един пример. Един познат искаше възможно най евтината клавиатура. опитах се да го разубедя но не успях. Та му купих това което искаше няква тояга за 5-6 лв заради която в гаранционен срок два пъти я носих в сервиза и естествено два пъти ходих да си я взимам отремонтирана, а не сменена. Та тия 4 ходения ми костват 80 километра с кола при положение, че от въпросната клавиатура съм изкарал 0.5лв. Та е по тия причини аз предпочитам да продавам неща за който съм почти сигурен, че няма да ме вкарват в такива разходи а пък клиента да чака с не работещо РС.

За фирмите

Поликомп - подписва се нотариално заверен договор за отложено плащане и други екстри 

Мост 

Солитрон 

Асбис - има изискване за оборот не го ли покриеш нямаш право на акаунт и не виждаш дилърските цени 

Вали 

Декада - внасят предимно охлаждания и дреболии за ентусиасти 

Камеа - внасят части за лаптопи нужно е трупането на определен брой поръчки за да получиш дилърски цени 

Сервизът - внасят захранвания и батерии за лаптопи

Обикновено фирмите при който няма договор се изисква натрупването на някакъв брой поръчки за да получиш дилърски цени.

Пазаруването от фирми който имат условия който не покриваш става през други по големи фирми като Стантек или Жар. Понеже са по големи взимат по-големи отстъпки и ти дават в повечето случаи на цената която ти получил като малък дилър. Вярно така не трупаш рейтинг пред директния вносител но ти си преценяваш какво е по-изгодно за тебе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм изучавал маркетинг. Имам семеен магазин. Просто исках да обясня защо повечето прекупвачи, влияят негативно върху цената. За другите неща не претендирам за изчерпателност, дори напротив.Нашата сфера на търговия е друга, но всъщност успяваме да предложим по-ниски цени за крайни клиенти, от цените за крайни клиенти на доставчиците ни. Това обаче не означава, че ако отворят същият магазин като нашият в града, ще съумеят да дадат по-ниски цени. Напротив. Зареждането ще е от едни и същи места...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не те знам къде си изучавал маркетинг, но извънредно много си се объркал.

Както и колегата 

тебе.

Ама те изобщо не са изучавали, не знам как сте си помисли че са изучавали. Иначе Симтеч разбира от всичко и ще ти докара от 9 кладенеца вода сега но мисли много на дребно и си мисли че всички така мислят защото според него така е правилно.

Абсолютно нито един дистрибутор няма да се занимава да зарежда от някой (официалния внисител) който ще му подбива цените (ако изобщо се занимава да продава на дребно но и в случай че продава не може да продава на цени по ниски от крайната).

Да го светна Симтеч как е в една бананова република. Купувам си например кола и за година и половина си сменям маслата при официалния дилар 14 пъти два пъти гуми и два накладки.

Такъв клиен не са имали и бяха в чудо. Решавам да си сменям колата поради стечение на обстоятелствата и искам друга. Не искат и 500 долара да свалят. Така отивам в една авто къща дето зарежда от тях и ми дават цена 8 000 долара под цената на официалния вносител с уговорката да не им казвам че я вземам по евтино. Което ще рече че официалния вносител я дава поне 12-15 000 по евтино на дистрибуторите от колкото на крайните клиенти и имат договорки за твърди цени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Както и колегата... Не ви знам с какво се занимавате но явно не е с търговия на компоненти. ...Големите вносители не дават най-добрите клиентски цени по няколко причини, но основната е, че предпочитат да продават на едро и да не се занимават с всевъзможни мрънкащи крайни клиенти...

На кратко - от кварталните сервизи ВИНАГИ може да се намери по-евтино и НИКОЙ няма да си купи нещо по-скъпо, просто защото е минало през още един прекупвач. Обясних, че има как да купиш нещо, като минеш през възможно най-малко прекупвачи. Не носи от 10 кладенеца вода, че кварталният сервиз е по-добър и държи по-ниски цени дори от официалният вносител. Обикновено разликата е в пъти за дребните неща. Bluetooth за 5лв става 12лв. Не, мерси.И хората първо купуват най-евтините неща, второ - продават се най-евтините неща и то на високи цени. Смених 5 мишки на цени до 25лв, коя от коя по-лачени, а не могат да издържат по няколко месеца. Най-накрая се бях ядосал и карах няколко месеца на една с топче, после купих една Logitech, която кара 4години. Искаш да ми кажеш, че Logitech за 14лв е по-менте от мишка за 25лв, след като издържа не няколко месеца, а 4години? В заключение ще кажа - ако мога да купя възможно по-директно, никога няма да храня търгаши. В България всички взехме да ставане търгаши и да се опитваме да печелим тарикатската. Търговията не вдига БВП. Защото не произвеждаш, разменяш и то май на загуба?Явно, че MOST и Nikem със сигурност продават много по-скъпо от кварталният търгаш, нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...