Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Станислав Станчев

CPU AMD v 140

Препоръчан отговор

Здравеите колеги :)

Искам да попитам дали мога да си сменя процесора с друг понеже с тоя процесор ми е страшно бавеи и постояно ми забива лаптопа.

Лаптопа ми е следния 

Dell Inspirion M5030

Windows 7 32bita Operating System;

Processor: AMD V140 2.30 GHz

Installed memory (RAM) 4,00 GB   (3,00 GB usable)

видео картата ми е вградена

Като цяло е с добри параметри и добре се държи, но от скоро време е супер бавен и постояно ми забива. Дори като пиша в фб ми забива да не говорим като гледам клипчета и т.н.

Страшно е бавен а скоро е преинсталиран и не е от уиндолса.

Почти винаги CPU мие на 100% докато рамта не качва повече от 25% в процес на работа.

Моля кажете мога ли да го сменя тоя CPU  с някои по мощен и да забравя за мъките които имам сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи точно модела на дъното, за да видим дали може да се смени процесора. Нормално е да не ти работи с този едноядрен процесор и Windows 7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А по-добре посетете антивирусният отдел тук във форума.Има си тема за това,какво да правите,когато системата ви е заразена....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И да ти се отговори целенасочено на въпросът. Не , не можеш да смениш процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът може да бъде и софтуерен и хардуерен. А може и двете на едно, ако скоро не е почистван лаптопа. Така, че първо погледни температурите на процесора. След това почисти лаптопа или дай на някой дето разбира да го почисти, а това е сервиз. Ако пък си смелчага, намери клипчета в Интернет как става цялата работа и как се сменя термопаста. Това поне ще смъкне температурите, ако тая операция не е правена скоро или още по-лошо, никога. А 100-те процента натоварване явно са си друг проблем. Това не изключва и хардуерен разбира се. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи точно модела на дъното, за да видим дали може да се смени процесора. Нормално е да не ти работи с този едноядрен процесор и Windows 7.

Не знам от къде да проверя точно модела ако може да ми кажеш ще е добре. И доста добре си вървеше с Win7 просто от скоро почна много да бави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...