Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

miroslav 1999

pci-e съвместимост

Препоръчан отговор

Здравейте

искам да си сложа нова видеокарта и след дълги размишления реших да е power color hd5450 с 2 gb ddr3 но ме притеснява съвместимостта й с моето дъно което е GIGABYTE GA-M61SME-S2L

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблеми със съвместимостта няма. Може да сложиш която и да е съвременна видеокарта на дъното.

Проблеми може да има от към захранване но в случая картата е много икономична та няма значение какво е.

Имай на предвид обаче че става единствено за филми и разни по-леки игрички. На ниво вградена графика е.

Също така подобни карти нисък клас нямат нужда от 2ГБ рам. Чист маркетингов трик да ти вземат парите.

Тази ще ти свърши абсолютно същата работа - http://nikem-bg.net/computer-components/POWER-C--AX5450-1GBK3-SHEV2/description.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами тогава може ли да ми препоръчате подобна карта от същия евтин клас

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направил съм го. Следващият избор ще е двойно по-скъп и пак ще е гола-вода. Картите дето стават в няква минимална степен за игри почват от около 150 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а може ли някоя нвидия като тази http://www.pazaruvaj.com/video-karti-c3142/palit-daytona/gf-gt210-1gb-64bit-ddr3-pci-e-neag2100hd06h-p47888663/  да е по-добра

с пасивно или с активно охлайдане е по добре като се вземе впредвид че ще играя по-леки игри а не такива като crisis

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не тази е още по-зле. Иначе не е проблем да вземеш такава без вентилатор тамън ще е безшумна.

GB GT630 е вариант ако искаш нисък клас Nvidia. Картата е на промоция и с безплатна доставка в момента.

Иначе е около 6 лв. по-скъпа а доставката ще излезе около 5 лв. та спестяваш едно около 10 лв.

Ако ти идва скъпа онази HD5450 от Никем ти е най-оферта. Алтернатива е тази MSI от Емаг.

По-скъпа е с 1.40 лв. но спестяваш доставката та реално излиза около 3 лв. по-евтино.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека все пак автора напише какви са останалите компоненти, резолюцията, на която ще се играе и максимално допустим бюджет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дъно GIGABYTE GA-M61SME-S2L

CPU amd athlon II 3800+ 2.1GH

RAM  2gb ddr2

захранване  400w не знам марката

бюджета ми е около 50-60лв понеже съм малолетен а не ми се иска от наще 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сега се колебая между тазиhttp://www.emag.bg/video-karta-msi-ati-radeon-hd-5450-1024mb-gddr3-64-bita-dvi-pci-e-r5450-md1gd3h-lp/pd/EXH97BBBM/

и тазиhttp://www.pazaruvaj.com/video-karti-c3142/gigabyte/radeon-hd5450-1gb-64bit-ddr3-pci-e-gv-r545-1gi-p193357257/opisanie.html

заради OpenGL версията има ли някакво знаете ли има ли разлика между тях

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сега се колебая между тазиhttp://www.emag.bg/video-karta-msi-ati-radeon-hd-5450-1024mb-gddr3-64-bita-dvi-pci-e-r5450-md1gd3h-lp/pd/EXH97BBBM/

и тазиhttp://www.pazaruvaj.com/video-karti-c3142/gigabyte/radeon-hd5450-1gb-64bit-ddr3-pci-e-gv-r545-1gi-p193357257/opisanie.html

заради OpenGL версията има ли някакво знаете ли има ли разлика между тях

А за какво ти е външно видео? Компютъра е доста старичък и не си заслужава да се влагат пари в него. Иначе най-доброто до 60лв. е това:  ASUS 1024M EAH5450 SILENT/DI/1GD3 LP Крайна цена 56,97 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би за игри му трябва на тая възраст ;)

Аз да уточня, че с това нещо ще се играят игри отпреди 10 години. Oт по-новите, дори и GRID 1  би вървяла добре само до 800х600 резолюция и то на почти минимални детайли с малко АА, колкто да замаже картината. По-старите като DOOМ 3 и Far Cry 1  вероятно ще вървят и на 1024х768 с досатъчно fps.  Така, че помисли да ли си заслужава и дали все пак не е по-добре да събереш малко над 100 лева. Може и разликата в производителността да е малка, но пък ще може да се играе на по-висока резолюция. Нали никой тук не мисли, че 800х600 е игрова резолюция?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а ще има ли разлика от сегашната карта която е galaxy nvidia 8400gs 512mb

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ще е по-зле.  :D Като изключим някой предимства на новата карта 5450 е същата гадост и за някакво подобрение ти трябва или GT630 или HD6570.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

благодаря ви за отговорите 

днес докато играх една игра забелязах че колкото повече увеличавам честотата на графичния процесор нещата се подобряват и от сега нататак че се вглеждам в работната честота на картите и че изчакам да събера пари за тази GT630 ili hd6570

Но коя е по-добре

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-скъпата HD6570 е с известно предимство. 

пс. Най-добре се ориентирай към нещо втора ръка. Например HD5770 или GTS250

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пълен боклук и цената и е зле също. HD5450 е по-добра и е 55 лв. нова в магазина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

благодаря отново за отговорите

с малко оверклок успях да оправя графиката на играта и ще събирам пари за някоя GT 630

a може ли някой да каже кое се взема в предвид при избирането  на видео  карта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...