Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Стойчев

Windows не иска да стартира

Препоръчан отговор

Здравейте! Пуснах EASEUS Partition за да си прехвърля малко Гб от  D на C  рестартирасе всичко точно, но по време на боотсването излезна някаква грешка и ми поиска ребоот. След ребоота стартира и сега ми стои на Windows xp синият екран и до там. Сложих диск уж за презаписване, но не ми изкарва да боотсна диска. Ако някои има идея, моля да пише.

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.Описанието е неточно и неясно. Моля да обясните подробно и да разясните следното: 

Сложих диск уж за презаписване, но не ми изкарва да боотсна диска. Ако някои има идея, моля да пише.Благодаря предварително!

Под "презаписване", преинсталиране ли имате предвид.Под "но не ми изкарва да боотсна диска" да не искате да кажете, че не можете да бутнете от инсталационния диск на XP 

След ребоота стартира и сега ми стои на Windows xp синият екран и до там.

Какво точно имате предвид под "синият екран"?Обяснете и дайте снимки ако е необходимо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Синият екран е този началният на windows преди да изпише Welcome. Просто стои логото на windows. Не ми изкара боотс през диск, защото като влязох в биос furst boots driver бил HDD-0, как така е станал не знам. Предполагам, че само с преинсталация ще го оправя. Мисля да изтрия дяловете и наново да ги направя. Но сега ми изкочи друг проблем :(  не ми разпознава калвиатурата, защото компютъра е стар модел и става само със старите букси на клавиатурите. Надявам се да не се е прецакал хардиска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми изкара боотс през диск, защото като влязох в биос furst boots driver бил HDD-0, как така е станал не знам. Предполагам, че само с преинсталация ще го оправя. Мисля да изтрия дяловете и наново да ги направя. Но сега ми изкочи друг проблем :(  не ми разпознава калвиатурата, защото компютъра е стар модел и става само със старите букси на клавиатурите. Надявам се да не се е прецакал хардиска.

За first boot driver сложи да е CD за да започне инсталацията.Да не би да имаш два хард диска.Иначе клавиатурата ти да не е USB.Ако е USB в boot менюто в advanced(мисля,че беше там) трябва да разрешиш usb портовете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За first boot driver сложи да е CD за да започне инсталацията.Да не би да имаш два хард диска.Иначе клавиатурата ти да не е USB.

Да фърст боот ми е на СД, но клавиатурата ми е USB, а штаигата не я разпознава. Един е хардиска, поне така мисля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Редактирах си поста но пак ще го напиша.

В boot менюто в advanced(мисля,че беше там) трябва да разрешиш usb контролерите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Редактирах си поста но пак ще го напиша.

В boot менюто в advanced(мисля,че беше там) трябва да разрешиш usb контролерите.

Не мога да намеря такава опция за разрешаване на усб контролери.

Явно трябва да намеря клавиатура със старата букса.

Няма ли някакъв вариант да го пусна в save mode ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да намеря такава опция за разрешаване на усб контролери.

Явно трябва да намеря клавиатура със старата букса.

Няма ли някакъв вариант да го пусна в save mode ?

Трябва да включите поддръжката на USB клавиатура. Тук може да видите как да процедирате при различните видове BIOS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да включите поддръжката на USB клавиатура. Тук може да видите как да процедирате при различните видове BIOS.

Благодаря! Имам като опции - OneChip LAN [enable], onechip lan boot ROM [enable], onechip USB Controller [Enable], Usb 2.0 support [enable], USB legacy, USB mouse [disalbe]. И пак не ми засича клавиатура извън биоса. Биоса ми е Phoenix.

Чудя се ако пусна  legacy и  mouse, ще станели да боотсна?

Пуснах ги и сега ми засече клавиатурата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не пробвате да зададете четеца за дискове като първо зареждащо устройство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега съм пред избора каде да сложа Windows, имам C, D и 2 unpartitioned space какво ще ме посъветвате да направя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако нямаш важно инфо за пазене трии всички дялове и ги създай наново тея дет ти трябват. 

И престани с това боотСВАНЕ такъв термин нема. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обикновено се правят 2 дяла. Първият е за операционната система, а на вторият за съхранение файловете.

Това се прави с цел да се избегне нуждата от копиране на данните на друго устройство при евентуално преинсталация.

Големината на първият дял трябва да е възможно най-малка, разбира се това зависи от нуждите ви.

Не се препоръчва обаче да е по-малка от 20 GB при Windows XP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, значи кадето се избира да се сложи windows имах 4 части Ц,Д и две unparti изтрих Ц. Първото го направих на Ц, а последното на Ф. Мисля, че ще се получи. Ето една снимка. http://prikachi.com/images.php?images/507/7201507k.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И така е ОК, но би било добре първият да е 20 GB, а останалите да са за втория.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След стартирането на windows сложих драйверите на видео картата и сега като се рестартира ми пише Disk boot failure, insert system disk and press enter.

Какво е тва по дяволите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влезте в BIOS и задайте HDD като първо зареждащо устройство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дам видях и в друга тема са питали същото нещо. И се чудех защо в началото беше настроено да furst boot HDD. Явно трябва да го пенсионирам вече. Ех голямо потене падна. :ph34r:

Благодаря от сърце на всички, които ми помогнаха!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дам видях и в друга тема са питали същото нещо. И се чудех защо в началото беше настроено да furst boot HDD. Явно трябва да го пенсионирам вече. Ех голямо потене падна. :ph34r:

Благодаря от сърце на всички, които ми помогнаха!!!

:beer11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

........ Ех голямо потене падна. :ph34r:

Лошото е че сте там от където тръгнахте. Отделили сте едни 10GB за да ги добавите към С ама те си седят празни след Д

Обикновено се правят 2 дяла. Първият е за операционната система, а на вторият за съхранение файловете.

Това се прави с цел да се избегне нуждата от копиране на данните на друго устройство при евентуално преинсталация.

Големината на първият дял трябва да е възможно най-малка, разбира се това зависи от нуждите ви.

Не се препоръчва обаче да е по-малка от 20 GB при Windows XP.

Ако бяхте прочели цялата тема щяхте да забележите, че автора е имал два дяла, но Сто му умаляло и решил да прехвърля обем от Д на С, но стигнал до пре-инсталация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми се получи както го исках, но не можах да изтрия тези 2 нови места. На снимката съм показал след като изтрих C се обедин с първото свободно пространство. Опитах се да направя Ф и да го изтрия после, но не се получи то си стоеше празно не се обедини с Д или Ц и го оставих да е Ф.

Искам също да попитам, сега имали начин да обединя това празно Ф със Ц ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да има. Трябва да слеете двата дяла. Изтеглете AOMEI Partition Assistant и следвайте инструкциите на ТАЗИ страница.Има и по-добри програми, като Partition Wizard, но те потръджат тази функция, само в платените си версии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да има. Трябва да слеете двата дяла. Изтеглете AOMEI Partition Assistant и следвайте инструкциите на ТАЗИ страница.Има и по-добри програми, като Partition Wizard, но те потръджат тази функция, само в платените си версии.

Благодаря! Предполагам няма да се получи същият проблем, както с easeus partition. Трябва ли да форматирам F преди сливането, защото там има 2 папки, които се появиха след инсталацията на Framework 3.5.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря! Предполагам няма да се получи същият проблем, както с easeus partition. Трябва ли да форматирам F преди сливането, защото там има 2 папки, които се появиха след инсталацията на Framework 3.5.

Не нужен формат или преинсталирания, това е и целта на този метод. Програмата работи под Windows.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...