Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

zvstmrhna

Проблем с дисплея/Монитора..

Препоръчан отговор

Здравейте приятели.. имам проблем с лаптопа:IBM ThinkPad Видео:64 мб РАМ:2 ГБ Хард:80гб Процесор:интел М 1.86 Х2, проблемът е, натискам бутона за стартиране лаптопът се вклучва и издава странен (звук) подобен на липсваш хардуер. екрана не светва винтилаторите въртят лампичката за батерия и всичко си светват но не и самият екран.. ако някой е имал такъв случей или просто предполага  моля ви споделете за да знам към кого да се обърна БЛАГОДАРЯ. :ohmy: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте приятели.. имам проблем с лаптопа:IBM ThinkPad Видео:64 мб РАМ:2 ГБ Хард:80гб Процесор:интел М 1.86 Х2, проблемът е, натискам бутона за стартиране лаптопът се вклучва и издава странен (звук) подобен на липсваш хардуер. екрана не светва винтилаторите въртят лампичката за батерия и всичко си светват но не и самият екран.. ако някой е имал такъв случей или просто предполага  моля ви споделете за да знам към кого да се обърна БЛАГОДАРЯ. :ohmy: 

нещо случаино да си го изпускал или хвърлял защото на мен ми се е случвало и като го занесох на сервиз ми казаха че нещо се е откачило вътре ама тва беше някъде преди 4-5 год

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нещо случаино да си го изпускал или хвърлял защото на мен ми се е случвало и като го занесох на сервиз ми казаха че нещо се е откачило вътре ама тва беше някъде преди 4-5 год

НЕ. лаптопът е запазен и не е използван  много нито е изпускан според мен е или от Видео картата се е отлепила,  или дънната платка нещо..  (да добавя че го пробвах на работещ монитор и отново не става.. )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

еми значи е от видеото занеси го на сервиз

НЕ. лаптопът е запазен и не е използван  много нито е изпускан според мен е или от Видео картата се е отлепила,  или дънната платка нещо..  (да добавя че го пробвах на работещ монитор и отново не става.. )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да уточните звукът какъв е по-точно който издава лаптопа в началото?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре дошли в форума на Kaldata.

Какъв е точният модел на лаптопа?

Добре би било а да предоставите запис от звука, който чувате при пускане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре дошли в форума на Kaldata.

Какъв е точният модел на лаптопа?

Добре би било а да предоставите запис от звука, който чувате при пускане.

Да. заповядайте https://www.youtube.com/watch?v=-zWR-_YpkB0&feature=youtu.be (незнам дали е позволено да се споделят линкове) модела е :  IBM ThinkPad T 43

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
One Long and Two short BeepsVideo (Mono/CGA Display Circuitry) issue.

Най-вероятно това е проблем с видео чипа. Бих ви посъветвал да го занесете за рефлол или смяна на чип.

Преди това ще е добре да се направят няколко теста, за което най добре да го дадете на специалист, ако не сте на ти с електрониката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно това е проблем с видео чипа. Бих ви посъветвал да го занесете за рефлол или смяна на чип.

Преди това ще е добре да се направят няколко теста, за което най добре да го дадете на специалист, ако не сте на ти с електрониката.

Благодаря ще го занеса на сервиз. :) :)  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да го носите проверете паметта ако е една махнете я и вижте какъв ще е звуковия сигнал, ако са две пробвайте ги поотделно. 

Рефлоу-а е глупост с неясен ефект за да има смисъл процедурата се прави ребол.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...