Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

go.play

Помощ с един казус за закъсал лаптоп.....

Препоръчан отговор

Здравейте пичове, попаднах в странен казус и нз как да го реша, за това се обръщам към Вас, отново...... (Предварително се извинявам, ако мястото на темата не е тук, моля да бъде преместена  там където трябва да бъде. ) Пред  няколко дни, един колега ми да де лаптопа си, старичък е , да го преинсталирам, с ново ХР.... Каза ми че работел, но двд-то му почнало да не работи, после 1 от юсб. Вечерта като го включих, хич не зареди ХР-то, излезе ми  " NTLDR is missing " и до там. Направих го да буутва от СД, сложих му инсталационен с ХР и пак нетръгна. След това качих на една флашка " Хайрен'с буут СД " и в него си имаше фикс за тази грешка с NTLDR, но не го оправи :( свалих му харда и го сложих на моя лаптоп, вкарах СД-то и се инсталира без проблеми, преместих хардчето пак на другия лаптоп и докато зарежда черният екран на ХР-то се рестартира. Така няколко пъти и после даже и това не се случи..... Екрана седи черен и не премигва даже....... Харда се чува е върти, охлаждането на процесора и то върти, но няма никаква картина. Проверих кабелчето на матрицата, което е под клавиетурата, но  си беше на място и хванато както трябва. Помогнете да реша казуса, благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,дай да разширим малко нещата, че така не схващам изцяло какво се случва...."един колега ми да де лаптопа си, старичък е" - Добре де, какъв е този лаптоп като марка и модел и специфика..."един колега ми да де лаптопа си, старичък е" - Я пак, какво?"сложих му инсталационен с ХР и пак нетръгна" - какво значи това "нетръгна". Btw, пише се "не тръгна".По принцип подобни инсталации на друг компютър в/у HDD и после слагането му обратно в лаптопа не е добра идея...И още доста въпроси, но нека говорим по-грамотно и разбираемо, защото врачката ни е подранила с великденските празници и забяга на някъде си...Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи бунваща флашка с Уиндоус 7 Стартер, лек е, подходящ за стари машини със слаб хардуер.

http://www.kaldata.com/forums/topic/192674-инсталиране-на-windows-7-чрез-флашка/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

DVD не работи, USB не работи - ама верно имаш проблем с дънната платка, около чипсета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...