Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Tallon

Ниско FPS при игри

Препоръчан отговор

добре момчета моля за малко помощ.

проблема ми е че лаптопа ми никаква идея защо имам много ниско FPS когато играя някои игри като Tomb Rider 2013, AC:Black Flag и т.н. Изискванията на игрите ги покривам дори двойно отгоре но играя с по 10-12-15 FPS, 16-17 ако имам късмет и просто не знам вече какво да правя така че моля помогнете :D

Характеристиките ми са:

CPU: Intel Core I7 3630QM  2.4-3.4 GHz

GPU1: Intel HD Graphics 4000

GPU2: Nvidia GT 640M 2GB

RAM: 8GB Kingston 1600 MHz

Resolution:1920X1080(Native)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокартата е по-добра от вграденото ама си остава слаба ракия. Та като процесор и рам може да си добре но видеото е зле а на всичко отгоре си взел FulHD. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам защо изобщо имаш очакване да играеш нови игри на макс на мултимедиен лаптоп? Само като напишеш в google модела на видеокартата още в първия линк има много информация и подробни тестове - http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GT-640M.71579.0.html

Публикувано изображение
low:
40.3  fps
med.:
32.1  fps
high:
18.5  fps  
ultra:

9.5  fps  

Публикувано изображение
Tomb Raider (2013)
low:
87.6  fps
med.:
50.1  fps
high:
38.5  fps  
ultra:

9.9  fps  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако играеш на ултра е напълно нормално, решението ти е да ги смъкнеш малко тия графики. Видео картата наистина не е от най-добрите за такова натоварване чак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не зависимо на какви настройки играя винаги имам 10-15 FPS няма значение дали е на low или ultra :D установих че ако смъкна резолюцията на 1600Х900 получавам 10-12 FPS oтгоре но ако има начин да получа още ще е добре :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип човешкото око над 60 фпс не може да вижда, илюзия е само. По-плавни кадри се виждат на висок refresh rate. Но ако искаш може да потърсиш някакви фпс фиксове дали има, обновяването на видео картата до бета драйвър върши работа също за доста игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Избрал си грешния лаптоп. За тия чарколяци е трябвало максимум 1366х768 монитор. Пробвай резолюция 1280х720. Има вероятност и да ти тръгнат по-добре. 

То с клокнат настолен компютър като моя това е доста често срещана резолюция при игри, какво остава за мижавия лаптоп? FullHD  ще играеш или на Low  или като дадеш 2000 лева за настолна машинка с добра видеокарта. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...