Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

slavi91

Проблем със записвачките или дисковете

Препоръчан отговор

Здравейте!

От няколко месеца имам проблеми със записването и четенето на СД дискове.

На настолния компютър, проблемът е, че не чете  никакви празни  сд-та. слагам диска, лампичката си мига, но диска не се завърта и след около минута се изважда. Пробвах какви ли не марки от най-евтините до най-скъпите- разлика никаква. единствено някакви незнайни дискове Sigma ги чете и записва без проблем. Пробвах записвачката и с много стари записвани сд-та, какви ли не марки дискове на по 5-6г и си ги чете без проблем,Което ще рече, че записвачката може би работи.

На лаптопа пък се получава друго.  при него (макар и със забавяне) се отварят въпросните празни сд-та и се записват нормално, но след това не се четат. при поставяне на диска ми го отваря като празен. Дискът съм сигурен, че е записан, защото в колата тръгва след няма и 5 секунди.

Записвачката на лаптопа е tsst ts- l633c а на pc-то доста стара tdk cdrw241040b. дисковете се записват с Неро 8.8 и ашампоо последна версия. И двете записвачки съм ги почиствал от прах със специален диск.  Пробвах и  да им обновя драйвъра,  тъй като и на двете е доста стар, но не намирам по-нов. опитах да обновя и фърмуера, но и него не успях да открия.Вече незнам какво да правя. записвачките ли  не са наред или дисковете са менте- незнам :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първата записвачка е комбинирана за DVD, но за CD чете и пише само CD-R, а другата чете и пише само CD-R. ако слагаш +R дискове на -R записвачка няма да стане номера. Също така зависи доста и от марката на записвачката, най-добре е да ползваш дискове на тяхната записвачка, но най-вече гледай дисковете които купуваш да са CD-R. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От както се появиха USB-та, СД започнаха да изчезват постепенно.Пазарът е замлян с дискове ментета.Мисля,че попадаш на такива.Може проблемът,обаче да е от скороста на записване.Задавай в настройката за запис,възможната най-ниска скорост.В противен случай,не се четат после,навсякъде.Получава се така,точно както си описал.Някъде тръгне да възпроизвежда ,другаде  не...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия записвачки напоследък са страшни боклуци. Не помня вече колко смених като при това скъпо / евтино няма значение! 

Най вероятно записвачките са си "тръгнали". Опитай пак да почистиш със специализирания диск който имаш и да се надяваме, че не си го купил от веригата "Всичко по левче" Тази на стационарната машина я препипай т.е  провери свързаността и почисти конекторите. Пробвай и с друга програма за запис - различна от изброените от теб!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички дискове, които купувам са СД-Р

И аз вече започвам да се съмнявам в качеството на дисковете, дори се карах с продавачите в компютърните магазини, че продават пълни ментета, но те разбира се ме уверяват, че дисковете им са хубави..

Скоростта, с която записвам никога не е била повече от 8-10х, за да не прескача после дискът в колата.

Проблемът да е от Неро  или Ашампоо го изключвам напълно, защото с различните версии на Неро записвам дискове вече 8г а и както вече казах проблемът е в това, че на компютъра не се разпознава празен диск.

Интересно, обаче защо дисковете на Сигма се четат и записват без никакъв проблем, други никакви не признава.

Лаптопът пък  отваря и записва всички дискове, но после не ги чете.  Ако сложа  други дискове записани да кажем миналата година си ги чете от раз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички дискове, които купувам са СД-Р

И аз вече започвам да се съмнявам в качеството на дисковете, дори се карах с продавачите в компютърните магазини, че продават пълни ментета, но те разбира се ме уверяват, че дисковете им са хубави..

Скоростта, с която записвам никога не е била повече от 8-10х, за да не прескача после дискът в колата.

Проблемът да е от Неро  или Ашампоо го изключвам напълно, защото с различните версии на Неро записвам дискове вече 8г а и както вече казах проблемът е в това, че на компютъра не се разпознава празен диск.

Интересно, обаче защо дисковете на Сигма се четат и записват без никакъв проблем, други никакви не признава.

Лаптопът пък  отваря и записва всички дискове, но после не ги чете.  Ако сложа  други дискове записани да кажем миналата година си ги чете от раз.

Лещата най-вероятно е замърсена за да не иска да чете дискове, има едни почистващи дискове за тая работа. Вземи си един и няма да имаш проблеми после.  ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лещата най-вероятно е замърсена за да не иска да чете дискове, има едни почистващи дискове за тая работа. Вземи си един и няма да имаш проблеми после.  ;)

Имам такъв диск. пуснах му три пъти почистване и веднъж тест и ми изписва че е ок. обаче разлика няма пак не чете празни сд-та.

Сега следва да я извадя и разглобя,пък ще видим какво ще стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам такъв диск. пуснах му три пъти почистване и веднъж тест и ми изписва че е ок. обаче разлика няма пак не чете празни сд-та.

Сега следва да я извадя и разглобя,пък ще видим какво ще стане.

Разглобих я и я почистих внимателно с клечки за уши (имаше доста боклуци)  Разлика  в четенето на дискове определено има.Записвачка от 2001-ва година вече чете почти всички стари дискове, но празните не иска. Случайно намерих на тавана и една забравена двд записвачка и с нея е същото. всички дискове записвани до миналата година ги отваря, а празните и записваните скоро на лаптопа- не.

Сега ще купя още дискове , ще пробвам и ще пиша пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът, мисля че се реши!

Почистих хубаво записвачката втори път с клечки за уши, купих диск Вербатим и се прочете и записа без никакви проблеми.

След това го сложих на лаптопа, но той пак го отчете като празен .Пробвах да почистя и неговата записвачка, първо с почистващия диск, но изобщо не тръгна процеса на почистване.изписа 0% и така си остана няколко минути. След което пак взех клечките и почистих внимателно лещата и около нея. Сложих пак диска и се отвори след секунди :cant believe:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...