Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

lion69

Проблем с видеокартата спешно

Препоръчан отговор

Здравейте! Пиша тук с надеждата някой по-знаещ от мен да ми помогне.Та проблемът ми е следния имам компютър с видеокарта ATI Sapphire X1050 PRO,компа го имам от доста време и не съм имал проблеми. Но уви,компютъра започна да работи по-странно,да стърже и така до преди няколко дни,когато като се включи целия монитор беше на петна,след това се показа някакъв син прозорец на windows и се рестартира,този процес се повтаря до безкрайност.Не съм много навътре в  с компютрите и не разбирам,но прочетох малко в нета и разбрах,че проблема може би е от видео картата.Качвам снимки на видеокартата и се надявам да ми кажете тотал щета ли е,ще може и да се поправи някак или направо нова ще трябва да взимам и колко евентуално ще струва? Благодаря предварително! 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да разбереш проблема, трябва след старта, да натискаш F8 и да избереш опцията за изключване на автоматичния рестарт. Така ще видиш какво пише на синия екран. Някъде долу на екрана ще видиш нещо като 0x000.... Тази грешка може да се провери в Google, какво я предизвиква. Огледай картата за подути кондензатори, дали перката охлажда или не се върти...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с монитора ме навежда на мисълта, че видеокартата си заминава. Ако има възможност, нека се направи опит с друга на същия компютър и ще си проличи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия снимки не вършат много работа, по-добре да се даде една снимка на температурите в Aida64. Също така да сте овърклоквали картата? Тези "петна" са може би артефакти които се получават при високи честоти на видео картата, нормално е да забие и да изключи даже. Една снимка на тия петна ще е доста полезна също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за бързата реакция. Ето и няколко снимки :

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А на POST screen в началото пак ли е така? В Safe mode влиза ли?По всичко почти личи че картата си заминава. Пробвайте с нея на друг компютър да видите как е за да сте сигурни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да така е навсякъде,в Safe mode мисля че не можеше да се влезе. Имате ли идея колко ще струва новата карта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Включи кабела за монитора от видео картата в дъното (вградената видео карта) и ако резултата е същия може да не е във картата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Включи кабела за монитора от видео картата в дъното (вградената видео карта) и ако резултата е същия може да не е във картата. 

може ли да обясниш как по-точно да го направя,защото не съм много навътре в нещата ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто видеокартата е заминала, няма какво да се направи освен да е смени с нова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

post-306212-0-10332100-1397808733_thumb. Със сините стрелки съм отбелязал на БГ коя ти е вградената и коя не. Успех.

може ли да обясниш как по-точно да го направя,защото не съм много навътре в нещата ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A как разбрахте, че има вградена видеокарта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A как разбрахте, че има вградена видеокарта?

Като има VGA вход на дънната платка. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като има VGA вход на дънната платка. 

От къде знаете, че има VGA вход като нито се вижда на снимките, нито автора е дал точен модел на дъното? Вярно, е че при старите дънна масово имат вградена графика, но тук няма как да сме сигурни, че и това дъно има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

повредил се е чипа на видеокартата, вероятно от прегряване. ако мъчиш компютъра ще си прецакаш и информацията по диска заради рестартите... занеси компютъра на сервиз да ти сменят видеокартата или ако компа има вградена да ползваш нея...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А в печката пробва ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам VGA изход от дъното , но кабела за монитора ми е такъв :     Публикувано изображение

и не мога да го включа в дъното , поразрових се малко и отрих,че ми трябва такъв кабел: Публикувано изображение

Дъното на компа ми е същото като това с излючение,че това няма VGA порт, а моето има : http://www.realsys.eu/product.php?category=mainboards&products_id=171

Има ли смисъл да се занимавам да купувам кабел или направо да го нося на сервиз ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж сега. Вземай една карта за 20-30 лева от продавалника, а тая още сега я увиваш във алуминиево фолио и я държиш 10 минути в загрята фурна до 200-210 градуса. После отваряш вратата и оставяш да изстине. Преди това обаче смъкваш охлаждането с кожуха на картата. След това ще ти трябва термопаста, за да поставиш отново охладителя. И си готов. Така и така картата е заминала. В сервиза ще направят същото или направо ще те изнудят за нова видеокарта.

Ето ти едно приомерно видеоклипче. такива има много в нета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кико това да не е баница бе мой човек ? Ти  акъл имаш ли да караш хората дето  ти казват ,че не разбират да си слагат видеата във печки ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може да имаш VGA порт и да не става кабела, който е включен във видеокартата. Сигурен ли си, че не е сериен порт, а именно VGA?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кико това да не е баница бе мой човек ? Ти  акъл имаш ли да караш хората дето  ти казват ,че не разбират да си слагат видеата във печки ?

Няма да е първия, няма да е и последния. Ако отиде на сервиз, ще му вземат най-малко 30 лева за констатиране на проблема. За ремонт отделно. За тия пари може да си поръча нова карта, макар и използвана. Има вероятност и тя да е печена, но това е положението. Иначе какво да я прави тая карта, освен да я хвърли или да я даде на майстора, дето ще му вземе сумати пари? Просто маха охлаждането, почиства със спирт термопастата, увива във фолио и поставя по средата на фурната. Преди това загрява до около 210 градуса и чака терморегулатора да изключи. Поставя бързо видеокартата, затваря вратта и брои 10 минути. Отваря вратата на фурната да поизстине малко картата и след двайстина минути взема картата. Слага термопаста, затяга охладителя, поставя картата в компа и готово. гаранция, че ще работи по-добре отпреди, ако всичко е изпълнено точно. Да не забравя само да закачи вентилатора на охлаждането.

Иначе ти какво предлагаш? Тук съм писал с пълни дилетанти, които са си поставяли картите в печката и са били доволни. Аз също съм пекал и резултатите са учудващо добри. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Това изхода , който не знам за какво е . Ако кажете че не е VGA , няма да се занимавам повече и направо след почивните дни ще нося компа на сервиз. Все пак благодаря за бързите отговори :)       и предварително Христос Воскресе! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сериен порт е. И няма нужда да носиш компа в сервиз, а направо си търси нова видеокарта, но може да пробваш да опечеш тая - и без това не можеш да я ползват така, а с печене току виж се посъживила.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сериен порт е. И няма нужда да носиш компа в сервиз, а направо си търси нова видеокарта, но може да пробваш да опечеш тая - и без това не можеш да я ползват така, а с печене току виж се посъживила.

Една мъжка приказка каза днес :P

Христос Воскресе!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...