Премини към съдържанието
bdenkov

Windows 8.1 - впечатления, проблеми, решения, въпроси.

Препоръчан отговор

Здравейте.

Аз съм с Windows 8.1 Enterprise x64 bg.

Това за мене е най- добрата Windows ОС засега. Отлична съвместимост със всички програми, Бърза инсталация, Бързо зарежда, отлична навигация, възможност за изключване на акаунта в Microsoft при инсталацията и др.

Имам два въпроса.

1. Дали трябва да и инсталирам безплатна Антивирусна програма и защитна стена или вградените в нея са добри.

2. Чудя се коя програма за запис на дискове е най- подходяща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Зависи какво правиш на него. В общия случай вградените трябва да свършат работа2. Тази която ти е удобна и върши работаАре стегнете се, и задавайте некви смислени питания не вупроси от рода на "С лявата или с дясната ръка да сси избърша задника?" >:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Това за мене е най- добрата Windows ОС засега. Отлична съвместимост със всички програми, Бърза инсталация, Бързо зарежда, отлична навигация, възможност за изключване на акаунта в Microsoft при инсталацията и др.

Имам два въпроса.

1. Дали трябва да и инсталирам безплатна Антивирусна програма и защитна стена или вградените в нея са добри.

Относно възможностите на така посочената ОС няма да коментирам. По първия въпрос - ако ползваш нелицензиран софтуер, който постоянно търси връзка със сървърите на производителя, добре е да сложиш стена, която да блокира изходящите конекции. При което, вече антивирусна програма е леко безмислена.

По вторият въпрос - Roxio.

Отговорът на уважаемият @Aquaris дава най-изчерпателна информация по въпросите ти, аз изпадам малко в подробности.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Антивирусна не ползвам от години. За записване ползвам вградените неща. Искам да попитам дали има опция компютъра да се изключва напълно, не както са го нагласили за бързо зареждане ?

Редактирано от rusimc (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Имам два въпроса.

Няма смисъл да инсталираш антивирусна. В 8.1 има инсталирана Windows Defender.

За запис на дискове виж Нерото.

Редактирано от blu3x (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам какви са възможностите на вградените функции в ОС, защото още не я ползвам, а и май и нямам желание да я ползвам. Доста съм резервиран към 8.  Аз ползвам за мен най-добрата безплатна антивирусна - Аваст! За запис ползвам Ашампо, също много добър заместител на Неро, но безплатен. Безплатен, понеже често се срещат промоции, иначе си е платен продукт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да спамна новата темичка, с примамливо общо заглавие, и да си изплача болката пак :D- как да сменим бакграунд цвета на уиндоус експлорера (фона на отворените прозорци, фолдери, т.н.)?Не ми трябва инвертната (high contrast) тема - черен фон с бял текст, искам само да потъмня фона от бял на сив, пак с черен текст, както си е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как мога да дейнсталирам ъпдейт,който  не предвижда подобна опция!Става въпрос за ъпдейт с номер 3173424 от октомври,този е единствения на който не се появява опция дейнстал при клик с десен бутон.Освен това забелязах,че при стартиране на разширени опции ми липсват опциите за system restore и system image recovery ,освен това колкото и да е странно след последният ми ъпдейт рам паметта на уйн8.1 работи на 1550,не на 1600,както бе досега,също и процесора е на 3,3ghz вместо на 3,4.Със същият хардуер ,но на уйн10 всичко е наред.Първата снимка е с 8.1 втората с 10,странни ъпдейти са пуснали майкрософт!                    

Екранна снимка (1).png

Екранна снимка (9).png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, аз имам следния проблем, и вероятно на някой може да му се стори глупаво, но просто не мога да си го оправя сама.. Човек който си няма никаква идея какво прави, ми е прецакал старт менюто. Преди беше обикновения стандартен изглед на старт меню. Качвам снимка на сегашното ми старт меню. Тъй като у дома съм с Winfows 7, нямам подобен проблем, а умното същество, което го е сложило не знае какво точно е направило и в следствие на това няма идея как да върне стореното. Благодаря предварително.

2.png

Редактирано от Ralna (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма по-лесно за променяне от старт менюто. Махаш каквото не ти харесва с десен бутон на плочката /Откачи ..., Можеш да ги преоразмеряваш , пак с него, да ги влачиш и подреждаш както искаш. Със стрелката на долу отиваш във всички приложения, което ти хареса, с десен бутон/ Закачи... . От въпроса не става ясно какво е прецакано.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам стандартния изглед, който е падащ прозорец като на по-старите версии, а не това заемащо целия екран чудовище.

Редактирано от Ralna (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз не виждам какво е прецакано,просто са добавени предполагам някой работи(плочки)и на теб ти се струва по-различно.Сложи това:http://www.classicshell.net и ще си получиш познатия класически изглед и класически опции на старт бутона,като ще се махне това метро недоразумение.

Редактирано от Слави Маринов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Слави Маринов написа:

И аз не виждам какво е прецакано,просто са добавени предполагам някой работи(плочки)и натеб ти се струва по-различно.Сложи това:http://www.classicshell.net и ще си получиш познатия класически изглед и класически опции на старт бутона,като ще се махне това метро недоразумение.

Да, това исках да знам, благодаря. Много ме дразни сегашния изглед на менюто, а преди 2 дни не беше така. Сега ще си сваля това, благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Ralna написа:

Искам стандартния изглед, който е падащ прозорец като на по-старите версии, а не това заемащо целия екран чудовище.

Просто натисни Win Key:

Winkey+quot+windows+key+quot+see+image+w

или цъкни същата икона долу в ляво, или цъкни на един от квадратите, който трябва да е с тапет на десктопа ти. Иначе ClassicShell е най доброто решение за Win 8.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, Слави Маринов написа:

И аз не виждам какво е прецакано,просто са добавени предполагам някой работи(плочки)и натеб ти се струва по-различно.Сложи това:http://www.classicshell.net и ще си получиш познатия класически изглед и класически опции на старт бутона,като ще се махне това метро недоразумение.

Перфектно предложение, но автора казва, че допреди 2 дни било не знам как си т.е. преди това да провери дали същото или друго приложение не е било деактивирано и просто да си стои на машината! Наслагването на няколко и различни такива програмки би довело до проблем!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти и с CalssicShell пак можеш да влезеш в това Metro старт меню, но трябва да цъкнеш отделна икона на самото страт меню на CS. Връщането към нормалният десктоп пак става по някой от начините, които съм показал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, RagnerBG написа:

Ти и с CalssicShell пак можеш да влезеш в това Metro старт меню, но трябва да цъкнеш отделна икона на самото страт меню на CS. Връщането към нормалният десктоп пак става по някой от начините, които съм показал.

Така е!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.