Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

TS-T

Проблем с драйвера за скенера на Canon Pixma all in one

Препоръчан отговор

Здравейте, като включих принтера (MP280) към лаптопа, който е с Убунту 12.04 с Гном класик, Линукса ведна разпозна самия принтер, но не и скенера. Свалих този драйвер от официалния сайт, инсталирах го и пак не разпознава скенера.

Инсталирах го по следния начин:

Разархивирах пакета и от папката packages инсталирах първо scangearmp-common_1.60-1_i386.deb и след това scangearmp-mp280series_1.60-1_i386.deb с двоен клик върху файла и пак не тръгна скенера.

Сигурно бъркам някъде и затова не се получават нещата. 

Моля, обяснете ми като за начинаещ как да подкарам този скенер.

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това е за моето устроиство , но предполагам принципа трябва да е същия, понеже са една марка 

http://robert.penz.name/532/a-howto-for-using-a-canon-pixma-mg4250-under-ubuntu/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали не може да се инсталира без писане на команди в терминал?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

$ tar xzf cnijfilter-mg4200series-3.80-1-deb.tar.gz   разархивираш архива

$ cd cnijfilter-mg4200series-3.80-1-deb/ отиваш във разахивираната папка

$ ./install.sh  правиш от десен бутон файла изпълним и двоен клик по него

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите, но пиша тези команди в терминала и ми изписва, че няма такъв файл или папка. Архива съм го изтеглил на десктопа. Може би трябва да се укаже точния път до самия архив, но не съм на "ти" с конзолата. Моля, за помощ, че този скенер ми трябва в работата. 

Този драйвер ме измъчи и май ще трия Убунту и ще минавам на Уиндоус, ако не мога да го подкарам под Линукс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какво ще стане , ако действията са домашната папка ?

http://www.cyberciti.biz/faq/run-execute-sh-shell-script/

нещо като chmod +x file.sh го нямаше описано , изпълним ли е файла ?

А, да - не обърнах внимание - като адмистратор ли трябва да се изпълнява скрипта или като обикновен потребител.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не съм навътре с линукса , но като разархивирах архива , отворих папката . десен бутон на празно място в нея и натиснах на terminal . като се отвори дръпнах файла install.sh в него и натиснах enter . поиска ми парола и започна да се инсталира Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...