Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

m0nss7erKill

Странна активност в hotmail-a ми.

Препоръчан отговор

Здравейте на всички! Днес си разглеждах съобщенията в пощата (hotmail през windows live mail) и видях, че имам съобщение от М$, че в акаунта ми има странна активност. IP адресът е от китай и реших да го проверя в интернет. Доста хора бяха писали, че са им разбили акаунтите в setam, outlook. 

Sign-in details: Country/region: China IP address: 175.8.253.76 Date: 3/3/2014 10:13 AM (EET)

Влязох си в пощата и проверих регистър на дейността. Там имаше много успешни опити за влизане в акаунта ми. Повечето бяха от русия, имаше още 2/3 от китай и няколко от сърбия. 2-та IP адреса от китай са използвали Internet Explorer. Те са активирали "Предизвикателство за защита" IP адресите които са с успешно влизане използват POP3 (2 от сърбия и 1 от китай) А тези които са от русия използват IMAP. 
IP адресите които използват РОР3 и IMAP са сървърите чрез които се свързвам с Live Mail ли ? Проверих единия руски IP адрес и той беше на mail.ru а китайския с POP3 протокол беше на някаква китайска телекомуникационна компания. 
Искам да попитам как мога по-добре да се предпазя от кражба на каквато и да е информация. Не, че имам кой знае 

каква информация, но все пак с тази поща съм си регистрирал 90% от регистрациите в интернет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички! Днес си разглеждах съобщенията в пощата (hotmail през windows live mail) и видях, че имам съобщение от М$, че в акаунта ми има странна активност. IP адресът е от китай и реших да го проверя в интернет. Доста хора бяха писали, че са им разбили акаунтите в setam, outlook. 

Sign-in details: Country/region: China IP address: 175.8.253.76 Date: 3/3/2014 10:13 AM (EET)

Влязох си в пощата и проверих регистър на дейността. Там имаше много успешни опити за влизане в акаунта ми. Повечето бяха от русия, имаше още 2/3 от китай и няколко от сърбия. 2-та IP адреса от китай са използвали Internet Explorer. Те са активирали "Предизвикателство за защита" IP адресите които са с успешно влизане използват POP3 (2 от сърбия и 1 от китай) А тези които са от русия използват IMAP. 

IP адресите които използват РОР3 и IMAP са сървърите чрез които се свързвам с Live Mail ли ? Проверих единия руски IP адрес и той беше на mail.ru а китайския с POP3 протокол беше на някаква китайска телекомуникационна компания. 

Искам да попитам как мога по-добре да се предпазя от кражба на каквато и да е информация. Не, че имам кой знае 

каква информация, но все пак с тази поща съм си регистрирал 90% от регистрациите в интернет.

Да не си влизал чрез прокси?

Аз бях влязал чрез прокси и gmail пропищя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не си влизал чрез прокси?

Аз бях влязал чрез прокси и gmail пропищя.

Proxy сървър не съм ползвал от месеци. А и прокси сървърът който ползвах беше български.

http://ip-address-lookup-v4.com/ip/175.8.253.76 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сканирай компютъра с антивирусна, сложи си нова по-добра парола и добави алтернативен email, ако не си го направил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сканирай компютъра с антивирусна, сложи си нова по-добра парола и добави алтернативен email, ако не си го направил.

Пуснах mawarebytes, паролата я смених а алтернативния e-mail също ще го сменя 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...