Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

iBonev

Външна програма от типа - "Set your default programs", опцията на Windows

Препоръчан отговор

Здравейте, приятели!

Надявам се и при Вас да е слънчево, топло и страхотно, времето навън. :)

С Windows 8.1 съм и програми като 7zip, и MPC-HC не фигурират в списъка с приложения, които да се зададат като "по подразбиране" в Control PanelProgramsDefault ProgramsSet Default Programs. Въпреки, че от настройките на въпросните програми съм задал да се асоциират с всички поддържани файлове, на доста от тях, Windows ме пита с какво да ги отвори. Да, мога ръчно да избера това, но не ме устройва и за това търся един вид заместител на въпросната опция в Windows - "Set your default programs" само, че с външна програма. Надявам се, че схванахте идеята ми ако ли не, ще се постарая по-простично да се изразя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз използвам тази под Windows 7 - Types

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз използвам тази под Windows 7 - Types

Този "инстумент" по програма ли асоциира файловете, в смисъл на 7zip (например) да се асоциират всички поддържани файлове или избираш 1 по 1 как и с какво да се отварят?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е по програма, а по тип файл. За даден тип задаваш програмата и опциите.

Ти колко типа архиви използваш ?

P.S. Как стартираш 7zip , когато си задавал асоциирането ? Ако не си го стартирал като администратор (Run as administrator) - пробвай да го направиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е по програма, а по тип файл. За даден тип задаваш програмата и опциите.

Ти колко типа архиви използваш ?

P.S. Как стартираш 7zip , когато си задавал асоциирането ? Ако не си го стартирал като администратор (Run as administrator) - пробвай да го направиш.

С администаротски права съм асоциирал поддържаните разширения в 7zip:

Публикувано изображение

но въпреки това, Windows ме пита как да отвори някои архиви като .zip, който е в списъка и и избран. Ръчно мога да го избера, но не в това е питането ми. Преди време го имаше в въпросният списък и след като му зададох да се ползва като подразбираща програма, нямаше проблем.

Публикувано изображение

Сега, дори и с администаторски права да съм избрал разширанията, ме пита:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих проверил, какво е записано в Registry-то за този тип файл. Може оттам да се разбере, какъв е проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Деинсталирах, рестартирах и след третия път се оправи, в смисъл коректно се асоциира с .zip разширението. Нещо явно се е объркало. При следващ такъв случаи, ще имам в предвид Registry-то, както сте написал. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...