Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Понеже имам ограничени хардуерни знания се обръщам към вас. Искам що годе добра gaming конфигурация като бюджета е от 700 до 1000лв. Имам си монитор: http://www.shopmania.bg/monitori/p-benq-g2222hdl-1551293#pps от наличната конфигурация може да се използва харда: http://www.pazaruvaj.com/tvyrdi-diskove-hdd-c3103/hitachi/500gb-16mb-7200rpm-sata2-hdp725050gla360-p22659209/ и DVD-RW: http://www.lg.com/us/commercial/optical-drives/lg-GH20NS10 (ако може изобщо). Попитах един познат да ми предложи нещо и понеже бюджета не е фиксиран тои ми предложи следните неща:

CPU

CPU Intel Core i3-4130/3.4G/3MB/BOX s.1150

CPU Intel Core i5-4440 /3.1G/6MB/BOX/s.1150

MB

MB ASUS H81M-A/H81/ s.1150

MB ASUS B85M-E/B85/s.1150

RAM Kingston DDR3 8GB/1600MHz/2x4GB/Dual Kit HyperX Genesis XMP X2 Grey Series

HDD

HDD Seagate Barracuda 1TB 7200/SATA3/64MB ST1000DM003

HDD Kingston SSD V300 120GB 2.5" SATA3 SV300S37A/120G

DVD-RW LG GH-24 NsB0 SATA Black

CASE Delux DLC-MU306 w/o Power Supply

Power Supply

Power Supply Fortron Raider Bronze 550W

Power Supply Fortron 600W-120mm FSP600-50ARN 80+

Power Supply Fortron Aurum S 600W-120mm

Video card

Video card SAPPHIRE HD7770 PCI-E 1GB GDDR5Ati Power Color TurboDuo AXR9 270 2GBD5-TDHE/OC, R9 270 OC, 2GB GDDR5, 256 bit

Та сега въпросите са ми:

Мога ли да използвам hard drive-а и DVD-RW или бихте препоръчали да ги заменя с нови?Кой компоненти бихте препоръчали от предложените или заменили с по-добри за същите пари ( и колко ще е крайната цена) ?Колко голяма е разликата между i3 и i5 от gaming перспектива?От какво зависи колко шумен е един компютър понеже държа да не шуми като дъскорезница като наличния ми?От каде бихте препоръчали да закупя новата конфигурация (гр. София) ?Някой копувал ли си е referbished PC и заслужава ли си риска без гаранция (понеже имам приятел който продава такива конфигураци и има доста изгодни неща) ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

Гледаш да вземеш I5-4440 + R9 270X щом игрите са приоритет. Втора плочка рам ако останат пари а не за сметка на друго.

Може да ползваш стария хард. Сата са обратно съвместими та няма никакви проблеми.

Тишината е много скъпо удоволствие та я забрави понеже крайния резултат няма да става за игри или ще е доста над бюджета.

Иначе кутията която си посочил е гаранция че ще страдаш от шум и прегряване.

Цените в Скай са подобни та ако ти е по-удобен (ще ходиш до там вместо да поръчваш) пазарувай от там. От Никем ги давам понеже е по-удобен сайта.

Edit: Безшумен вариант. Безвентилаторно захранване и видеокарта (демек никакъв шум) + качествена кутия - Количка

Като цяло от към производителност нещата са почти същите (видеото е на по-ниски честоти) за сметка на това е доста по-скъпо заради тишината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

I5 за игри. Другия го забрави, освен ако не достигат пари. Ако тишината е приоритет, трябва да се вземе и подходящата тиха видеокарта. Това може да е за сметка на цената или за сметка на производителността. Например GTX750Ti  е много тиха, но пък е и леко по-бавна от предложената от naruto. Иначе спрямо HD7770  за която питаш, ще е доста по-бърза. Ако искаш и тишина, изключи си записвачката или поне не я дръж с диск вътре в нея. Тая дето си се навил - LG  е самолет в истинския смисъл на думата. Вие на умряло при зареждане на Windows. Asus  е малко по-добра като тишина.  Но аз не виждам смисъл да вземаш нова записвачка, след като имаш стара. Що се отнася до харда, може да го ползваш. Но ако ти е шумен го продай и замени с един Seagate 1.5 TB,  че излиза най-изгодно за парите си. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за бързите отговори, явно тишината наистина е скъпо удоволсвие от което ще се откажа за сега. Ако им занеса харда и записвачката в ски и си поръчам останалите части дали ще ми го сглобат ? :shy11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за бързите отговори, явно тишината наистина е скъпо удоволсвие от което ще се откажа за сега. Ако им занеса харда и записвачката в ски и си поръчам останалите части дали ще ми го сглобат ? :shy11:

Аз съм предложил тиха конфигурация. Може би най-шумното нещо ще бъде вентилатора на кутията. Тая серия на Seagate  не се чува, ако човек не доближи ухо и не се заслуша. Захранването също е на практика безшумно. Може да стане по-шумно при голяма консумация, но тая система едва ли ще консумира повече от 180 вата. Тоест, вентилатора на захранването ще работи на минимума. Видеокартата е най-тихото бързо предложение на пазара - 29 децибела при един метър разстояние и натоварване. Поне според линка, който дадох. Тук дори и кутията няма да е от значение, защото картата не харчи повече от 80 вата, процесора е икономичен и изобщо, няма какво да грее в тая кутия реално. Така, че възможности за тихи конфигурации има, но са ограничени. Единственото нещо, което може да те смути, е старата ти записвачка и вероятно стария хард, но ти сам ще кажеш дали работи добре или не. 1000 лева излиза всичко, но може да разкараш стария хард. Лично аз така бих направил.

Поздрави! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...