Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

smash22

Лаптоп с 8.1 и wi-fi антена

Препоръчан отговор

Здравейте днес си купих ето тази http://www.donsoft-bg.com/product.php?id_product=2117Антена за усилване на сигнала , но понеже съм с 8.1 вкарах USB кабела и антената тръгна автоматично , като" WI-FI 2"излезе при мястото на мрежите дето излизат от вградения приемник , та въпроса ми е имам диск явно е за разбиване на пароли и разбирасе Wina ми не може да го бутне , но не ми позволява и да инсталирам драйверите на антената ,а тя си върви и ме мъчи дали с драйверите няма да има по силен сигнал и дали няма софтуер дето отделно излизат мрежите , помагайте какво да правя ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уиндос ти е инсталирал драйвърите.WI-FI 2 ,ти работи с новия адаптер.Тези драйвъри от диска,няма да вдигнат повече скороста.Сега трябва да изключиш вградения адаптер,за да остане само новата връзка.Иначе се получава конфликт и скороста е по малка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам мрежи с 3 черти , а не мога да се свържа с тях ,има ли някакви настройки или нещо тънкост каквато и да е , прекалено нереално ми изглежда ,просто вкарах кабела и имам сигнал , реално при мрежа дето вградената не я лови, антената я пълни ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам мрежи с 3 черти , а не мога да се свържа с тях ,има ли някакви настройки или нещо тънкост каквато и да е , прекалено нереално ми изглежда ,просто вкарах кабела и имам сигнал , реално при мрежа дето вградената не я лови, антената я пълни ...

Замислете се над факта е трябва да имате комбинация между чувствителност и мощност на излъчване. Само с едното не правите нищо, ако ще сигнала да е 100 чертички

Да не говорим че с такава излъчвана мощност можете да си изпечете органите. Но то си е за вас...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Замислете се над факта е трябва да имате комбинация между чувствителност и мощност на излъчване. Само с едното не правите нищо, ако ще сигнала да е 100 чертички

Да не говорим че с такава излъчвана мощност можете да си изпечете органите. Но то си е за вас...

Ако може да ми го обясниш малко по-просто ,че не разбрах нищо може и да е защото съм тъп ама карай :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако може да ми го обясниш малко по-просто ,че не разбрах нищо може и да е защото съм тъп ама карай :D

не е важно само колко силен сигнал излъчвате но и колко слаб сигнал можете да приемете. И ако това, което сте си купил излъчва силен сигнал рискувате здравето си

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето това не съм знаел , как може да ми повлияе на здравето и много странно че хващам мрежите ,а не мога да се свържа с тях , да разбирам ли ,че съм се прецакал с тази джаджа :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прецакал си се,но с това че  e IEEE 802.11 b/g (няма n ),както и че е 54Mbps. ,а хубавите са по  300Mbps...Някои адаптери,показват нереално голям сигнал,но всъщност е недостатъчен за свързване към мрежата,както при теб.Единствено ти остава да въртиш антената и да сменяваш положението,докато зацепи повечко сигнал,за да се свърже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярно ,че я взех за 30 лв. ама все пак ,като не ми върши работа

Единственото ,което ми хрумва е наставяне на USB кабела да я изведа на терасата или на някой прозорец , като се надявам там да хване сигнала , че вътре докато е в стаята не става

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярно ,че я взех за 30 лв. ама все пак ,като не ми върши работа

Единственото ,което ми хрумва е наставяне на USB кабела да я изведа на терасата или на някой прозорец , като се надявам там да хване сигнала , че вътре докато е в стаята не става

А паролите знаете ли? Без парола няма как да се свържете а софтуера които върви с тези антени обикновено е BackTrack Linux

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

[*]Силата на сигнала не зависи от софтуера.

[*]Адаптерът е наистина мощен, не е най-добрият вариант. Базиран е на по стара технология.

[*]Поддържа 802.11 b/g стандарти, но не поддържа n, а това предполага максимална скорост 54 Mbps.

[*]Ако използвате кабел и я изведете  от вън, ще хващате по-добър сигнал. Стените блокират сигнала, до голяма степен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам свободна мрежа дето в мойта стая иначе не я хващам , а със антената я хваща на 3 черти ,но не се свързва , като отида в друга стая и я хващам дори със вградения приемник на лапа ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... а софтуера които върви с тези антени обикновено е BackTrack Linux

BackTrack Linux e операционна система,която няма нищо общо с въпросният адаптер!Това е един компакт диск,с операциона система,стартираща на живо!Дава се към адаптера,като бонус,за тези които разбират да работят с тази система.Разбира се с нея могат да се откриват паролите със защита WEP...но със знание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

реално на какво растояние хващате сигналите защото ме съмнява да е 5 километра,и каква е дължината на кабела.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да хвана интернет от брат си които е на растояние 500 метра.И ми трябва около 15 метра кабел да кача устоиството на покрива,може ли да ми препоръчате антена и кабел.Не ми трябва за крадене на интернет защото е безмислено,ще си пуснем по висок план и ще ни излезе по евтино с по бърз интернет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 500 метра с тая мижава антенка ако ще и на  луната да я качиш няма да стане.  До  сигнала от домашния рутер на брат ти има 1000 сгради,дървета,чупки  и каква ли не друга архитектура и препядствия.  Рутерчето на брат ти може да покрие 50 метра колкото да си го ползва в домашни условия . Да ти го кажа направо си се прекарал и си изгорял с 30 кинта за тоя китаец от битака който на всичкото отгоре е и вреден за здравето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да хвана интернет от брат си които е на растояние 500 метра.И ми трябва около 15 метра кабел да кача устоиството на покрива,може ли да ми препоръчате антена и кабел.Не ми трябва за крадене на интернет защото е безмислено,ще си пуснем по висок план и ще ни излезе по евтино с по бърз интернет.

Ако има пряка видимост и поставиш устройството на покрива,нo с някоя насoчена антена,с повечко db.може да хванеш някакъв сигнал.Но и брат ти трябва да си качи рутера на неговия покрив,както и да смени антените си,с повечко db.Скороста на безжичните връзки,зависи от разтоянието,затова не трябва да очакваш голямо качество на интернета.

... тоя китаец .... който на всичкото отгоре е и вреден за здравето.

И ти ли като Капитана,мислиш че безжичните адаптери са много вредни?Дори да си на разтояние 1метър ,от такъв адаптер или рутер,излъчването е в пъти по-малко от един мобилен телефон.Над два метра разтояние,излъчването е толкова малко,че не си заслужава въобще да се споменава,че има такова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

И ти ли като Капитана,мислиш че безжичните адаптери са много вредни?Дори да си на разтояние 1метър ,от такъв адаптер или рутер,излъчването е в пъти по-малко от един мобилен телефон.Над два метра разтояние,излъчването е толкова малко,че не си заслужава въобще да се споменава,че има такова.

Преди години съм работил с микровълнови излъчвания и имам идея за нещата. Така че кой както реши да си рискува здравето

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За wi-fi още никъде не е доказано, че са вредни

За да хванеш нета на брат ти, дето е на 500 метра, трябва и неговия рутер да е силен. Но малко трудно ще стане - то ако няма стени и препятствия, може да хващаш сигнали от поне няколко километра разстояние, а с тази антена - още повече, но тук вълните преминават през сгради и стени, които много дразнят рутера и антената ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За wi-fi още никъде не е доказано, че са вредни

Да, когато говорим за излъчвани мощности до 100 миливата. Но голямата част от такива външни устройства излъчват по-голяма!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди години съм работил с микровълнови излъчвания и имам идея за нещата. Така че кой както реши да си рискува здравето

Правилно!Когато се говори за излъчване на какъвто и да е уред,трябва да се сравни с другите подобни излъчватели.Засега безжичните връзки са с най малкото излъчване,спрямо който и да е друг домашен апарат.Излъчването на един телефон в джоба е хиляди пъти в повече,от рутер или безжичен адаптер.Ами залепен за ухото телефон,при разговор,е още повече.Дай да изхвърлим телефоните тогава.А телевизорите,които излъчват още по силно?През терасата ли?И микровълновите печки излъчват яко.И тях да изхвърлим.Самите компютри,мониторите им,също  имат по-голямо излъчване и тях ли...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правилно!Когато се говори за излъчване на какъвто и да е уред,трябва да се сравни с другите подобни излъчватели.Засега безжичните връзки са с най малкото излъчване,спрямо който и да е друг домашен апарат.Излъчването на един телефон в джоба е хиляди пъти в повече,от рутер или безжичен адаптер.Ами залепен за ухото телефон,при разговор,е още повече.Дай да изхвърлим телефоните тогава.А телевизорите,които излъчват още по силно?През терасата ли?И микровълновите печки излъчват яко.И тях да изхвърлим.Самите компютри,мониторите им,също  имат по-голямо излъчване и тях ли...

С дребната подробност че освен мощност трябва да имате предвид и честота. Защото един 100 ватов средновълнов излъчвател е едно а един 1 ватов 45 GHz предавател е съвсем друго (по отношение на вреда за здраве)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Димитър59 е прав, хайде ся - човека да си изхвърли придобивката щото чул отнякъде, че било вредно за здравето...Аре стига.

.Излъчването на един телефон в джоба е хиляди пъти в повече,от рутер или безжичен адаптер.Ами залепен за ухото телефон,при разговор,е още повече.

Зависи колко SAR има

мониторите им,също  имат по-голямо излъчване и тях ли...

Мисля, че на тях само инвертора им излъчваше.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...