Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

интересужа ме как да си отклиуча сички пикселни конвейери на видеокартата и с каква програма

Редактирано от Pavlik (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

RivaTuner има специални пачове за отключване на конвейърите, но трябва да си с някоя от специалните Radeon-и...

Редактирано от Q-tech (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

значи едната е Rage 128 pro 32 mb 32 bits другата е GF mx 440 128mb 128bits i GF FX 5500 256mb 128bit а с какво мога да проверя дали имам заклиучени тогава и ако имам как да ги отклиуча Q-tech ако не те затруднявам ще дадеш ли някое линкче

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента съм с GF mx 440 128mb 128bits и мога да коментирам нея.

Аз съм с драйвери 56.72 .Въвеждаш този ключ :

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\NVIDIA Corporation\Global\NvTweak]

"CoolBits"=dword:00000003

Рестартираш машината и в опциите за настройка на видеокартата ти се появява нов бутон.Започваш със стъпка 5 МHz и тестваш.Прибавяш нова стъпка и пак тестваш за стабилност.Повече от 300 МHz не смея да вдигам тъй като картата ми е с пасивно охлаждане , а и за хардуерна DirectX 7 kaрта това едва ли дава голям плюс.Това упражнение го правиш на собствен риск.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Profruit тука говорим за отключване на пикселни конвейри а не за overclock това където ми го каза го знам но все пак мерси че се отзова

Редактирано от Tragedy (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дявола не спи в дървена барака, а в рубинен дворец.

След като говорим за пикселни конвейри , бе написано до тук , с коя специална видеокарта си ? За Rage 128 pro 32 mb 32 bits и GF mx 440 128mb 128bits не виждам нищо специално освен ,че са поели по пътя за музея на компютри.

Без да претендирам за компетентност , казах си мнението по-специално за втората.

И ако решението за отключване е да подкараш някоя игра като Принца на Персия ето още едно решение , с което можеш да превъртиш играта.3d-analyze или 3D-Analyze1.3. А иначе , за да не преписвам казаното от други пробвай с ключова дума името на темата като добавиш още едно " е ".

Надълго и нашироко е споменато в прегледите на CEG и hardwareBG въпроса с пикселните конвейери и шейдъри за конкретен модел карта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

cool.gif За да отключиш нещо, трябва да го имаш все пак.

Някой те е изгъбаркал много яко

Ако все пак случайно решиш да си купиш GF 6800, питай тогава, и ще ти отговоря biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

Вие хубаво си лафите за тея конв..... ама я ми кажете дали по

Radeon 9200 128MB

може нещо да се 'пооправи' за по-яките модели знам,че може ама за мойта.......

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване