Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

jamc

Проверка за вирус?

Препоръчан отговор

Здравейте!

Използвам лаптоп на Самсунг и в последно време забелязвам повишаване на температурата на процесора дори без да съм отварял нищо. Преди при нищо отворено температурата беше 45-47 градуса, сега при нищо отворено 57-58. Възможно ли е да съм лепнал гадина? С какво бихте ми препоръчали да сканирам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-скоро може да е замърсен вътре, особено ако пушите цигари знаете ли какви отлагания могат да станат вътре в лаптопа, запушват се всякакви отвори и може да стане пожар дори. Отворете го внимателно и го почистете. Ако това не помогне най-вероятно е за смяна на термопаста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-скоро е гадина. Преди също имах подобен проблем и колега от форума ми помогна да го оправя, но не мога да намеря темата си за въпросните програмки, а и не знам дали в случая те могат да решат проблема. Не мисля, че е нормално на моменти температурата да достига 70 градуса при сърфиране. Относно лаптопа, гледам да почиствам мястото около него, не го слагам върху меки повърхности и др., които могат да попречат на охлаждането.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижте в task manager процесите дали натоварват процесора, ако няма нищо което да използва доста системен ресурс няма как да става от вирус това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето снимка на таска. Мисля, че няма нередности, но поправете ме ако греша.

post-121500-0-12759500-1396126850_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложи отметка пред Show processes from all users...и направи нова снимка. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай един рефреш. През Firefox и chrome се отваря при мен. Ако не стане ще прикача пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо при мен не се появява снимката...

Моля заповядайте :)

пп. При мене също не се отваряше ама и намерих цаката

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда...нещо не ги е качил като хората (аз видях линковете едва след като реших да му едитна поста и изключих RTE). :)

Ами според снимките, няма подозрителни процеси, нито натоварване на процесора...загряването наистина може да е причинено от замърсяване (особено при лаптопите това е доста често срещано явление)...особено като се затопли времето...една профилактика няма да му навреди + закупуване на USB вентилаторна подложка също...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-скоро е гадина. Преди също имах подобен проблем и колега от форума ми помогна да го оправя, но не мога да намеря темата си за въпросните програмки, а и не знам дали в случая те могат да решат проблема. Не мисля, че е нормално на моменти температурата да достига 70 градуса при сърфиране. Относно лаптопа, гледам да почиствам мястото около него, не го слагам върху меки повърхности и др., които могат да попречат на охлаждането.

Това не пречи. След време така или иначе се събира прах, колкото и да го пазиш. Ако си и с Nvidia видеокарта е неизбежно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...