Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

vladi12311

Лаптоп за университет

Препоръчан отговор

Здравейте,

Тъй като не ми се е налагало от известно време да си търся лаптоп съм поизостанал с информацията. Търся си лаптоп, който да е подходящ за студент за цена до около 900 лева/ най-много до 1000/. На първо място е важно да има възможно най-голяма издръжливост на батерията/в досегашния си опит все не попадам/. Главното му предназначение ще бъде работа и използване на интернет. Не искам разбира се да е прекалено тромав от рода на 2gb ram и тактова честота на процесора 1GHZ, а нещо сносно/4 или 6 gb ram двуядрен core i3 или core i5, едва ли до 4 ядра ще отговаря на цената, но ако има как), което и да може да се използва все пак за нещо друго от интернет :D. Какво бихте ми препоръчали като марка и модел/операционната система предпочитам да си е windows, най-вече 7, защото 8 не ми допада, но може да е и без операционна вградена/?  Благодаря предварително за помощта!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото и да се напъваш за батерия, натовариш ли лаптопа просто няма как да ти държи дълго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото и да се напъваш за батерия, натовариш ли лаптопа просто няма как да ти държи дълго.

Не става въпрос за някаква супер голяма издръжливост, ама примерно ако седна в нета поне едно 2 часа/ не става въпрос за два часа gaming experience/, аз затова казвам, че на първо място за работа ми трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става въпрос за някаква супер голяма издръжливост, ама примерно ако седна в нета поне едно 2 часа/ не става въпрос за два часа gaming experience/, аз затова казвам, че на първо място за работа ми трябва.

Зависи за каква работа ти трябва и колко си го натоварил. Не говоря за игри. Зависи от приложението с което работиш.

Ето едно предложение от мен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От мен също: 

HP Probook 450 

Lenovo Thinkpad Edge E530c

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено ThinkPad Edge e530c е твоята машина. Колегата те е ориентирал към хубав модел, но с дискретната видеокарта на Nvidia не очаквай кой знае какъв живот в режим на батерия. Но пък с нея графичните възможности на лаптопа определено скачат. Все пак ако държиш на по-дълъг живот на батерията аз ти препоръчвам същият модел, само че с Intel HD Graphics 4000

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То това няма значение. Тя дискретната ще работи само при натоварване така или иначе. През цялото останало време вграденат аще върши работа. Тъй че и батерията ще си държи, когато трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аве стига с твоите глупости ве...

Те хората са си измислили и speedstep

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз преди 3 години купих за сина ми (още преди да го приемат в университета) 10,1 инчов нетбук на Acer. Първите 2 години батерията му държеше 7часа, сега към 3часа и половина. Доволен е, ползва го. Лек е и с по-малки габарити и му е лесно да го размъква до университета или някъде другаде.

Та нещо 12-13 инчово ми се струва, че ще е оптималния вариант за случая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аве стига с твоите глупости ве...

Те хората са си измислили и speedstep

Продължавам да твърдя, че натовариш ли лаптопа батерията няма да издържи дълго. Нека постващия сам да прецени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здрасти Влади, тази година аз също ще съм студент, сега съм се спрал на няколко моделчета, които обмислям да купя, предлагам ти да ги разгледаж ;) 

HP Probook 450Core i5-4200M, 4GB, Intel HD Graphics 4600, 500GB  - 949 лв. + 29 лв. ще имаш 6 ГБ рам 

Acer Aspire E1-570GIntel Core i5-3337U, 6GB, GeForce GT 740M (2GB DDR3), 750GB HDD - 999 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо такова би ти вършило работа

http://maniapc.bg/shop/lenovo-smb/notebook-lenovo-ideapad-b590-black2years15-6ag-i3-3120m-2-5ghz4gb-1600mhz1tbgf-710m-1gbdvd/

http://maniapc.bg/shop/lenovo-smb/notebook-lenovo-ideapad-b590-black2years15-6aeagi5-3230m-2-6ghz4gb-1600mhz500gbintel-intdvda/

Аз лично съм с много добри впечатления от поведението на аналогични машини.Пък и сервизът им е доста коректен и бърз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...