Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам едно запитване относно клавиатура на лаптоп DigiMax. 

Стана така, че я залях неволно и сега не работи. Тоест работи, но лаптопа забива и имам съмнения, че Shift или Ctrl стоят сякаш са натиснати постоянно :/. Разглобих я, почисти я със спирт, киснах я във вода, но ефект няма. Имам съмнения, че ми е изтрита някоя писта. 

Въпроса ми е: Има ли начин как да се направи, защото лаптопа е някакъв китайски и няма части за него.. не мога да си намеря клавиатура никъде и мога ли от някъде да намеря нещо съвместимо ? :( Моля Ви, помогнете.. ползвам външна клавиатура, но не е удобно пък и плюс това пътувам постоянно, а лаптопа ми трябва защото работя на него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Марка и модел на лаптопа и търсиш в ebay.com. Може да провериш и в laptop.bg ако се продава същия модел на части.

Сигурен ли си, че само клавиатурата си залял, а не е пострадало и дъното?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Марка и модел на лаптопа и търсиш в ebay.com. Може да провериш и в laptop.bg ако се продава същия модел на части.

Сигурен ли си, че само клавиатурата си залял, а не е пострадало и дъното?

DigiMax Di1562 , търсил съм къде ли не... без успех. Да само клавиатурата е, всичко друго е почистено и си работи перфектно. Само клавиатурата ми прави проблеми. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DigiMax Di1562 , търсил съм къде ли не... без успех. Да само клавиатурата е, всичко друго е почистено и си работи перфектно. Само клавиатурата ми прави проблеми. 

Откъде е закупен? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подарък ми е.. но до колкото знам е от България. От интернет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре може да ти отговори на въпроса някой техник,като го занесеш  в сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На първо търсене ми излезе в Бургас :

http://karat-service.net/bg/product/1905/digimax-di1562.html

http://karat-service.net/userfiles/productlargeimages/product_10807.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Обаждах се на въпросната фирма няколко пъти... казаха, че нямат в наличност и не се знаело дали ще има за в бъдеще  :mad:  Много идиотска ситуация.. поне, като са тръгнали да правят техника, да бяха направили и части за нея.. Един вид излиза еднократна употреба. Та съществува ли такова животно като универсална клавиатура или ..  :(

Редактирано от draconian (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Та съществува ли такова животно като универсална клавиатура или ..  :(

Не

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросната марка е имала и сайт някога - http://digimax.bg , но в момента е просто error 404 .. Не знам вече какво да правя :( 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросната марка е имала и сайт някога - http://digimax.bg , но в момента е просто error 404 .. Не знам вече какво да правя :(

външна клавиатура

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента съм със външна, но искам да си го оправя както си е .. иначе така само името му е лаптоп ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента съм със външна, но искам да си го оправя както си е .. иначе така само името му е лаптоп ..

ха, има малки преносими клавиатури (които са и на съответната цена). Много мои колеги ги ползват :)

Друг вариант е да намерите втора ръка същата машина развалена но с работеща клавиатура

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз се сетих и за друг вариант, но не знам до колко ще е успешен... да се използва матрицата на клавиатурата от друга марка лаптоп, която е близка до моята ?! Дали няма да бъде успешно? Намерих една на Asus M51, която като форма и размер е досущ, като тази на Digimax-a http://www.laptopsparesshop.co.uk/ekmps/shops/laptopspare/images/asus-f7e-m51-series-uk-keyboard-new-black-864-p.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз се сетих и за друг вариант, но не знам до колко ще е успешен... да се използва матрицата на клавиатурата от друга марка лаптоп, която е близка до моята ?! Дали няма да бъде успешно? Намерих една на Asus M51, която като форма и размер е досущ, като тази на Digimax-a http://www.laptopsparesshop.co.uk/ekmps/shops/laptopspare/images/asus-f7e-m51-series-uk-keyboard-new-black-864-p.jpg

Шанса е много малък да стане

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снощи, след последния пост (на @Capnemo), реших да си поиграя. Откачих клавиатурата.. махнах копче по копче, краче по краче докато стигна до матрицата. (Някой ще ме помисли за луд, но не знаете колко ми е важно да си направя клавиатурката) След това реших да отлепя двата слоя (нещо такова: http://www.technology.niagarac.on.ca/staff/bgracey/images/keyboardimages/membranelayers.jpg) и ги почистих със памуче и спирт. Изчаках около 1 час и леко влажното го потупвах с абсорбираща кърпа. Събрах чъркалаците наново (взе ми душичката.. около 2 часа) и закачих клавиатурата. Взе, че тръгна и прописа, но някой копчета не работят, а други се изписват по два символа.  Важното е, че още има хляб в нея и че вече не блокира компютъра. Но искам да я направя напълно.. има ли някой, който знае как да си направя другите бутони да бачкат  :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снощи, след последния пост (на @Capnemo), реших да си поиграя. Откачих клавиатурата.. махнах копче по копче, краче по краче докато стигна до матрицата. (Някой ще ме помисли за луд, но не знаете колко ми е важно да си направя клавиатурката) След това реших да отлепя двата слоя (нещо такова: http://www.technology.niagarac.on.ca/staff/bgracey/images/keyboardimages/membranelayers.jpg) и ги почистих със памуче и спирт. Изчаках около 1 час и леко влажното го потупвах с абсорбираща кърпа. Събрах чъркалаците наново (взе ми душичката.. около 2 часа) и закачих клавиатурата. Взе, че тръгна и прописа, но някой копчета не работят, а други се изписват по два символа.  Важното е, че още има хляб в нея и че вече не блокира компютъра. Но искам да я направя напълно.. има ли някой, който знае как да си направя другите бутони да бачкат  :(

Ще трябва да нагласите отново двата слоя, явно са разместени. Но браво за търпението :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря :D Но май не е от това.. нагласих ги внимателно няколко пъти и така запечатах... мисля, че е от пистите .. стори ми се, че някой бяха много тънки и явно не минава ток по тях и от там иде проблема. Дали не е възможно да се възстанови някак? Според мен щом работи дори и малко би трябвало да заработи цялата?  :tease2:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря :D Но май не е от това.. нагласих ги внимателно няколко пъти и така запечатах... мисля, че е от пистите .. стори ми се, че някой бяха много тънки и явно не минава ток по тях и от там иде проблема. Дали не е възможно да се възстанови някак? Според мен щом работи дори и малко би трябвало да заработи цялата?  :tease2:

Не е задължително,пистата може да е прекъснала и тогава няма как да работи. Аз възстановяването им не е работа за в къщи

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря!!! А към кой точно трябва да се обърна за да я погледне ? След като залях лаптопа го занесох на ремонт... там го изчистиха както трябва и ми казаха, че клавиатурата е изгоряла и аз понеже не бях наясно кое как е се съгласих. Но щом още щрака някоя друга буква значи още има живот в нея. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работят ми само буквите без другите неща... :X ето и клипче нагледно какво става.  https://www.youtube.com/watch?v=GDQsNMw-ZVs&feature=youtu.be Според мен всичко си работи, но някъде има нещо което пречи на клавиатурата за пълноценната и работа. Някъде четох, че е възможно да има грешки в Windows-a или в самите драйвъри на PS/2 клавиатурата.. пробвах на Linux, историята е същата. Пробвах актуализация на драйвър. uninstall и пак е така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работят ми само буквите без другите неща... :X ето и клипче нагледно какво става.  https://www.youtube.com/watch?v=GDQsNMw-ZVs&feature=youtu.be Според мен всичко си работи, но някъде има нещо което пречи на клавиатурата за пълноценната и работа. Някъде четох, че е възможно да има грешки в Windows-a или в самите драйвъри на PS/2 клавиатурата.. пробвах на Linux, историята е същата. Пробвах актуализация на драйвър. uninstall и пак е така.

аз по-горе ви обясних природата на проблема. И тя няма нищо общо със софтуера!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, благодаря Ви! За сега ще търся някакви начини да направя нещо по въпроса. Все пак не заключвайте темата, защото може някой да има отговор на проблема :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След това реших да отлепя двата слоя (нещо такова: http://www.technology.niagarac.on.ca/staff/bgracey/images/keyboardimages/membranelayers.jpg) и ги почистих със памуче и спирт. Взе, че тръгна и прописа, но някой копчета не работят... 

Този горният слой,който си отделил,точно в точките,където си изчиствал, с графитено покритие ли е?Т.е. дали горния слой,трябва да дава контакт,с долния.Едно време клавиатурите на старите джи ес еми,бяха с подобни бутони.Когато започнеха да правят номера,се надраскваха леко с черен молив и тръгваха да работят.Мисълта ми е,дали не си измил частично покритието,за някои бутони?Питам,защото не се вижда принципа на работа добре от снимката.А пък може би, на долната платка,това да са микро бутончета,а горния слой да е само за защита?Тогава при разглобено положение,трябва да се раздвижат проблемните,с леко,но бързо пулсиращо натискане. И да се разчита на късмет...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи.. махам бутоните, после крачетата и стигам до най-горния слой... черен на цвят, тънък с гумени бутони, след него следва цялостната "платка". Тази въпросна платка съдържа два прозрачни слоя (залепени) Отлепих ги, изчистих ги и ги оставих да изсъхнат. Двата слоя представляват различни писти с еднаква точка на бутон и при натиск се сливат точките на двата слоя и се образува контакт. НЕ знам точно как да го опиша. Ако намеря някъде снимков материал в нета ще споделя, защото вече си сглобих клавиатурата, а разглабянето е огромна играчка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Krasimir Terziyski
      Здравейте!
      Чудя се дали този лаптоп е добър избор за студент или ученик тоест гледане на филми, работа с програмите на Microsoft,   слушане в музика и сърфиране в Google . Ако не  можете ли да ми предложите някакви други лаптопи до 1000 лв. Благодаря!
    • от Георги Ламбов
      Всичко започна един ден. Включвам компютъра за да поиграя. Вече започвам да играя и разбирам че клавиатурата не работи но свети. В първия момент си мислих че се развалила. Шремахнах я от компютъра и го рестартирах. След премахването на клавиатурата при зареждането на Windows започва да пищи за 5 секунди и ми излизат тези неща на екрана но когато е с клавиатура не ми излизат. Купих си нова но  тя свети и като тръгна да я използван не реагира.Според вас какво е. 

• от Hero_ Zero75
      Искам да дискутирам с вас два важни въпроса за PvE/Save the World
      Дали PvE/Save the World ще стане част от Battle Royale
      И/Или
      Кога PvE/Save the World ще стане безплатен
    • от Greak
      Здравейте,
      Сдобих се наскоро с една стара клавиатура, която бих искал да използвам, но ме спира преходника, който използва:

До колкото можах да се информирам, клавиатурата ми използва DIN 41524, което за жалост не ми помогна особено в търсенето. Търсих и в Aliexpress, както и в други сайтове, но не мога да намеря подходящия преходник към USB, с който да мога да използвам въпросната клавиатура. Бихте ли ми помогнали?

Благодаря

• от xXx*Triple*xXx
      Добър ден !!! Имам питане относно въпросните EVENT ID посочени по горе в заглавието Windows 7 Ultimate 64bit (ако е нужно да се знае)
      EVENT 7038 -
      Услуга upnphost не може да влезе като NT AUTHORITY\LocalService с текущо конфигурираната парола, поради следната грешка:
      Заявката не се поддържа.
      За да осигурите правилното конфигуриране на услугата, използвайте конзолната добавка за услуги в конзолата на Microsoft за управление (MMC).
      EVENT ID 7000 - Услуга UPnP Device Host не може да бъде стартирана поради следната грешка:
      Услугата не стартира поради неуспешно влизане.
      EVENT ID 10005 - DCOM got error "1069" attempting to start the service upnphost with arguments "" in order to run the server:
      {204810B9-73B2-11D4-BF42-00B0D0118B56}

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.