Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

draconian

Въпрос относно залята клавиатура на лаптоп DigiMax

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам едно запитване относно клавиатура на лаптоп DigiMax. 

Стана така, че я залях неволно и сега не работи. Тоест работи, но лаптопа забива и имам съмнения, че Shift или Ctrl стоят сякаш са натиснати постоянно :/. Разглобих я, почисти я със спирт, киснах я във вода, но ефект няма. Имам съмнения, че ми е изтрита някоя писта. 

Въпроса ми е: Има ли начин как да се направи, защото лаптопа е някакъв китайски и няма части за него.. не мога да си намеря клавиатура никъде и мога ли от някъде да намеря нещо съвместимо ? :( Моля Ви, помогнете.. ползвам външна клавиатура, но не е удобно пък и плюс това пътувам постоянно, а лаптопа ми трябва защото работя на него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Марка и модел на лаптопа и търсиш в ebay.com. Може да провериш и в laptop.bg ако се продава същия модел на части.

Сигурен ли си, че само клавиатурата си залял, а не е пострадало и дъното?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Марка и модел на лаптопа и търсиш в ebay.com. Може да провериш и в laptop.bg ако се продава същия модел на части.

Сигурен ли си, че само клавиатурата си залял, а не е пострадало и дъното?

DigiMax Di1562 , търсил съм къде ли не... без успех. Да само клавиатурата е, всичко друго е почистено и си работи перфектно. Само клавиатурата ми прави проблеми. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DigiMax Di1562 , търсил съм къде ли не... без успех. Да само клавиатурата е, всичко друго е почистено и си работи перфектно. Само клавиатурата ми прави проблеми. 

Откъде е закупен? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подарък ми е.. но до колкото знам е от България. От интернет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре може да ти отговори на въпроса някой техник,като го занесеш  в сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На първо търсене ми излезе в Бургас :

http://karat-service.net/bg/product/1905/digimax-di1562.html

http://karat-service.net/userfiles/productlargeimages/product_10807.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обаждах се на въпросната фирма няколко пъти... казаха, че нямат в наличност и не се знаело дали ще има за в бъдеще  :mad:  Много идиотска ситуация.. поне, като са тръгнали да правят техника, да бяха направили и части за нея.. Един вид излиза еднократна употреба. Та съществува ли такова животно като универсална клавиатура или ..  :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Та съществува ли такова животно като универсална клавиатура или ..  :(

Не

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросната марка е имала и сайт някога - http://digimax.bg , но в момента е просто error 404 .. Не знам вече какво да правя :( 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросната марка е имала и сайт някога - http://digimax.bg , но в момента е просто error 404 .. Не знам вече какво да правя :(

външна клавиатура

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента съм със външна, но искам да си го оправя както си е .. иначе така само името му е лаптоп ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента съм със външна, но искам да си го оправя както си е .. иначе така само името му е лаптоп ..

ха, има малки преносими клавиатури (които са и на съответната цена). Много мои колеги ги ползват :)

Друг вариант е да намерите втора ръка същата машина развалена но с работеща клавиатура

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз се сетих и за друг вариант, но не знам до колко ще е успешен... да се използва матрицата на клавиатурата от друга марка лаптоп, която е близка до моята ?! Дали няма да бъде успешно? Намерих една на Asus M51, която като форма и размер е досущ, като тази на Digimax-a http://www.laptopsparesshop.co.uk/ekmps/shops/laptopspare/images/asus-f7e-m51-series-uk-keyboard-new-black-864-p.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз се сетих и за друг вариант, но не знам до колко ще е успешен... да се използва матрицата на клавиатурата от друга марка лаптоп, която е близка до моята ?! Дали няма да бъде успешно? Намерих една на Asus M51, която като форма и размер е досущ, като тази на Digimax-a http://www.laptopsparesshop.co.uk/ekmps/shops/laptopspare/images/asus-f7e-m51-series-uk-keyboard-new-black-864-p.jpg

Шанса е много малък да стане

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снощи, след последния пост (на @Capnemo), реших да си поиграя. Откачих клавиатурата.. махнах копче по копче, краче по краче докато стигна до матрицата. (Някой ще ме помисли за луд, но не знаете колко ми е важно да си направя клавиатурката) След това реших да отлепя двата слоя (нещо такова: http://www.technology.niagarac.on.ca/staff/bgracey/images/keyboardimages/membranelayers.jpg) и ги почистих със памуче и спирт. Изчаках около 1 час и леко влажното го потупвах с абсорбираща кърпа. Събрах чъркалаците наново (взе ми душичката.. около 2 часа) и закачих клавиатурата. Взе, че тръгна и прописа, но някой копчета не работят, а други се изписват по два символа.  Важното е, че още има хляб в нея и че вече не блокира компютъра. Но искам да я направя напълно.. има ли някой, който знае как да си направя другите бутони да бачкат  :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снощи, след последния пост (на @Capnemo), реших да си поиграя. Откачих клавиатурата.. махнах копче по копче, краче по краче докато стигна до матрицата. (Някой ще ме помисли за луд, но не знаете колко ми е важно да си направя клавиатурката) След това реших да отлепя двата слоя (нещо такова: http://www.technology.niagarac.on.ca/staff/bgracey/images/keyboardimages/membranelayers.jpg) и ги почистих със памуче и спирт. Изчаках около 1 час и леко влажното го потупвах с абсорбираща кърпа. Събрах чъркалаците наново (взе ми душичката.. около 2 часа) и закачих клавиатурата. Взе, че тръгна и прописа, но някой копчета не работят, а други се изписват по два символа.  Важното е, че още има хляб в нея и че вече не блокира компютъра. Но искам да я направя напълно.. има ли някой, който знае как да си направя другите бутони да бачкат  :(

Ще трябва да нагласите отново двата слоя, явно са разместени. Но браво за търпението :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря :D Но май не е от това.. нагласих ги внимателно няколко пъти и така запечатах... мисля, че е от пистите .. стори ми се, че някой бяха много тънки и явно не минава ток по тях и от там иде проблема. Дали не е възможно да се възстанови някак? Според мен щом работи дори и малко би трябвало да заработи цялата?  :tease2:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря :D Но май не е от това.. нагласих ги внимателно няколко пъти и така запечатах... мисля, че е от пистите .. стори ми се, че някой бяха много тънки и явно не минава ток по тях и от там иде проблема. Дали не е възможно да се възстанови някак? Според мен щом работи дори и малко би трябвало да заработи цялата?  :tease2:

Не е задължително,пистата може да е прекъснала и тогава няма как да работи. Аз възстановяването им не е работа за в къщи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря!!! А към кой точно трябва да се обърна за да я погледне ? След като залях лаптопа го занесох на ремонт... там го изчистиха както трябва и ми казаха, че клавиатурата е изгоряла и аз понеже не бях наясно кое как е се съгласих. Но щом още щрака някоя друга буква значи още има живот в нея. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работят ми само буквите без другите неща... :X ето и клипче нагледно какво става.  https://www.youtube.com/watch?v=GDQsNMw-ZVs&feature=youtu.be Според мен всичко си работи, но някъде има нещо което пречи на клавиатурата за пълноценната и работа. Някъде четох, че е възможно да има грешки в Windows-a или в самите драйвъри на PS/2 клавиатурата.. пробвах на Linux, историята е същата. Пробвах актуализация на драйвър. uninstall и пак е така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работят ми само буквите без другите неща... :X ето и клипче нагледно какво става.  https://www.youtube.com/watch?v=GDQsNMw-ZVs&feature=youtu.be Според мен всичко си работи, но някъде има нещо което пречи на клавиатурата за пълноценната и работа. Някъде четох, че е възможно да има грешки в Windows-a или в самите драйвъри на PS/2 клавиатурата.. пробвах на Linux, историята е същата. Пробвах актуализация на драйвър. uninstall и пак е така.

аз по-горе ви обясних природата на проблема. И тя няма нищо общо със софтуера!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, благодаря Ви! За сега ще търся някакви начини да направя нещо по въпроса. Все пак не заключвайте темата, защото може някой да има отговор на проблема :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След това реших да отлепя двата слоя (нещо такова: http://www.technology.niagarac.on.ca/staff/bgracey/images/keyboardimages/membranelayers.jpg) и ги почистих със памуче и спирт. Взе, че тръгна и прописа, но някой копчета не работят... 

Този горният слой,който си отделил,точно в точките,където си изчиствал, с графитено покритие ли е?Т.е. дали горния слой,трябва да дава контакт,с долния.Едно време клавиатурите на старите джи ес еми,бяха с подобни бутони.Когато започнеха да правят номера,се надраскваха леко с черен молив и тръгваха да работят.Мисълта ми е,дали не си измил частично покритието,за някои бутони?Питам,защото не се вижда принципа на работа добре от снимката.А пък може би, на долната платка,това да са микро бутончета,а горния слой да е само за защита?Тогава при разглобено положение,трябва да се раздвижат проблемните,с леко,но бързо пулсиращо натискане. И да се разчита на късмет...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи.. махам бутоните, после крачетата и стигам до най-горния слой... черен на цвят, тънък с гумени бутони, след него следва цялостната "платка". Тази въпросна платка съдържа два прозрачни слоя (залепени) Отлепих ги, изчистих ги и ги оставих да изсъхнат. Двата слоя представляват различни писти с еднаква точка на бутон и при натиск се сливат точките на двата слоя и се образува контакт. НЕ знам точно как да го опиша. Ако намеря някъде снимков материал в нета ще споделя, защото вече си сглобих клавиатурата, а разглабянето е огромна играчка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Toshko12341
      Здравейте и Благодаря за вниманието предварително.Имам впит нокът и въпроса ми е ако съм махнал нокътя почти до матрикса и няма инфекции ще се наложили да ми цепят месото ?

• от kristiyan.channel
      Здравейте,

Искам да ви попитам по какъв начин мога да си кача малко абонатите в YouTube. Може ли да ми кажете някакви начини. 

благодаря предварително

link: Here
    • от Xristis Games
      Здравейте вчера ми се случи нещо много странно. Както си тегла Office пакет на компютъра и нещо се случи почнаха да се появяват странни цветове на екрана, линии и т.н. Когато изключих компа и го пуснах нямаше картина. Оказа, че е от видео картата. Не знам когато съм го теглил колко градуса е достигнала. Става въпрос за GTX 770. Сложих я в друг компютър и също нямаше картина.
      Въпросите ми са:
      Изгоряла ли е?
      Има ли начин да се оправи като я занеса на сервиз?

Компютър:
      Процесор: I5 2400
      Дъно: foxconn (Не знам точния модел)
      Рам: 6ГБ - 2,4гб
      Видео карта Gtx 770
      Хард: (Не знам 500ГБ)
    • от Илиан Димов
      Добър вечер.От днес съм собственик на SONY KD-43XF7596.Монтирах го.Вивакома си тръгна и тв си имаме.Имах мерак да сваля и да гледам филм.Свалих аз един филм .avi качих го на флашката  и след като я пъхнах нищо не се случи.Флашката е 4гб и формат fat32 тв-то обаче не я намира, форматирах я после на Ntfs ли какво беше там пак не ще.После на exFist нещо си.Пъхам и излизана телевизора че го засича но файловете вътре не ги намира.Пробвах директно от лаптопа с hdmi кабел , но не мога да направя връзката. Hp е лаптопа.Пробвах да се свържа и с телефона пак не успях.Някакви идей? Ръководства?
    • от georgi999
      Здравейте от доста време ме затрудняват едни въпросчета между които винаги си мисля че има повече верни .Благодаря предварително
      1ВЪПРОС-Кое от следните твърдения е вярно
      А)всеки път когато създаваме и компилираме нов клас се създава съответен обект от class
      Б)всеки път когато създаваме и компилираме нов клас се създава класа class
      В) jvm не използва класа class
      2ВЪПРОС -кое от твърденията не е вярно ?
      А) конструкторите могат да се задават подразбиране
      Б)конструкторите са полиморфни и претоварени
      В)конструкторите не са полиморфни но са претоварени
      3 ВЪПРОС- Кое от следните твърдения не е вярно ?
      А)final, референция не означава че не може да се променя рефенираният от нея обект
      Б)всички private методи в един клас по подразбиране са final и могат да бъдат предефинирани 
      В)final референция означава че не може да се обвърже повторно в нови обекти.
  • Дарение

• Добави ново...