Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Ето и допълнителните снимки:
Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

naruti,
да сменя охладителя независимо, че няма да правя клок?

Публикувано изображение

Това е по време на Call of Duty Ghosts, която превъртях де, боже от кога не бях играл ... (това е при пуснати на максимум вентилаторите на кутията).

Какъв охладител? COOLER MASTER Hyper T4
Или нещо по-скъпо?
Но в близките 2 месеца може и да не успея да взема.

Опитвах се с захранващия за процесора, но стига до тук горе-долу:

Публикувано изображение

Да го удължа или може да си го оставя така?

Забравих да питам, да сложа ли още 2 вентилатора? 1 на дъното и 1 на горния капак?

Редактирано от belqta666 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 73
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Извинявам се за забавянето, но вчера докато го сглобя и си мина времето.Благодаря на всички за помощта!Ето това са окончателните компоненти:Процесор: AMD FX-8320Дъно: GA-970A-UD3PРАМ: Kingston HyperX

Златко човека не е взел FX-6300 а FX-8320 + 8ГБ рам за 290 лв. Трябва да си тотално побъркан фен на Интел за да пропуснеш подобна оферта.

Не робувай на някакви смешни предразсъдъци. Кутията си има достатъчно вентилатори,за достатъчно добър въздушен поток.Всичко в повече си е,...ами в повече е. Като почнат жегите,едва ли температурите

Щом няма да клокваш,няма нужда от смяна.Ще го смениш,ако почне да те дразни шума.Афтърмаркет охладителите са с по-безшумни вентилатори.

Кабела,ако не те дразни,не го удължавай.Само му промени малко пътя,да не минава над вентилатора.

И няма нужда от други вентилатори на кутията.Тя и сега си има предостатъчно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е темперетура на процесора докато си почива :D в стаята е 23-24 градуса

Публикувано изображение

Утре ще ходя до Конрад и ако имат кабел ще взема да го удължа, да го скрия, да придам завършен вид :D

Ще взема 1 охладител за процесора след 2-3 месеца, че като почнат жегите ...

Ако взимам вентилатор ще е 1 преден и 1 горен, защото долни се обезмисля, той направо ще бие в горния и ще пречи на предния да доставя въздух на видеото. Ако се сложи преден той ще духа директно в слотовете за HDD. Така няма ли да се затормози вентилатора?

Кутията съм я сложил на 2 трупчета да не е директно на пода, високи са 5-6 см. мисля, че е достатъчно (+краката на кутията).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не робувай на някакви смешни предразсъдъци.

Кутията си има достатъчно вентилатори,за достатъчно добър въздушен поток.Всичко в повече си е,...ами в повече е.

Като почнат жегите,едва ли температурите ще станат с повече от 10 градуса по-големи от сегашните.Това изобщо не трябва да те притеснява.

А това за трупчетата ще трябва директно да отиде в темата с бисерите. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е как температура на процесора 13градуса при вентилаторно охлаждане и 10 градуса отгоре на стайният въздух? Нещо не мери температура изобщо!

С тая технология климатиците стават излишни. :ohmy:  :help wanted4:

Редактирано от hitman0013 (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Добро утро,
Реших да не пускам нова тема, а да продължа тук. Все пак се отнася за същата конфигурация.

Купих си нова мишка, една седмица след компютъра: A4tech X7 V-Track F4

Компютъра се държи страхотно, не ми е създавал проблеми да чукна на дърво.

Реших да си взема охладител за процесора в близките 2-3 седмици максимум, но за съжаление няма да мога да се справя отново сам. Отново ще помоля за помощ, защото ми помогнахте да сглобим страхотен компютър, за което ви благодаря!

Кутията, процесор, дъно и рамта са ми в подписа, но ще ги напиша:
Кутия: FRACTAL DESIGN Core 3000 - (Supports CPU coolers with height of 160 mm)
Процесор: AMD FX-8320
Дъно: GA-970A-UD3P
РАМ: Kingston HyperX BEAST 8GB (2 x 4GB) - (132 x 41.4 mm)

Ще помоля тези които имат същата кутия да споделят какви охладители ползват да си охлаждат процесорите. Защото аз се спрях на няколко и ги подредих по въздушен поток:

Публикувано изображение

Но след това се усетих, че все пак трябва да мога да го сложа в кутията.. И седнах да търся размери.
Установх, че някои от тях са по-високи от 160 mm. Реших да проверя колко е максималният размер който може да влезе в кутията (и да се затвори) и се разтърсих в интернет, попаднах на два охладителя с височина 165 mm (Noctua NH-U14S CPU Cooler и Thermaltake Frio).
Предполагам, че RAM-та ще създаде проблем заради радиаторите на нея. Възможно е и радиатора на самото дъно също да пречи.
Отворих компютъра и измерих +/- някой мм, радиатора на дъното е 30 мм, а RAM-та е 50мм (мерено от дъното)

Бюджет 70-75 максимум.

Не съм реших да клоквам, както казах преди и не смятам да правя. Причината е, че докато играя и вентилаторите на кутията са пуснати на максимум, темперетурата на процесора скача на 50 и няколко града, а температурата в стаята е 26-27 градуса. Вчера тествах едно видеот от замунда (Tears of Steel 2012 2160p DM DD5.1 x264-DON) и температурата на процесора се качи на 56.
Това е при 26-27 градуса в стаята, а съм южно изложение и сега като започне да пече слънцето ще стане ужас.... Лятото температурата става над 35 градуса. Нямам климатик.

Затова искам да се подготвя за температурите.

Публикувано изображение

Мисля, че всичките охладители на COOLER MASTER ще станат без проблем
DeepCool LUCIFER - с тези 168 мм ме съмнява
Evercool VENTI - мисля, че става
ARCTIC Freezer A30 - мисля, че става
Thermalrigh HR-02 Macho Rev.A - нещата май са на кантар (заради RAM-та)
Thermaltake Contac 30 - мисля, че става
DeepCool GAMMAXX S40 - мисля, че става
Thermalright True Spirit 120 M BW - мисля, че става

Отворен съм за всякакви предложения, но да не надскачат бюджета. Мисля, че Evercool VENTI е много добър спрямо съптношение цена/въздушен поток.

Водното охлаждане на Cooler Master качествено ли е? Защото гледах, че на другите фирми цените им започват от около 120 нагоре.

Боже то цял роман излезе ..
Съжалявам ако съм допуснал някоя правописна грешка.

Благодаря за помощта!

Лек и спокоен ден.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей! Моето предложение:

Крайна цена 82,44 лв.

Охладителя за процесора е отличен избор. Другата перка я слагаш пред HDD - то да го охлажда(супер тиха е и с добри показатели). Него(HDD -то) го местиш на средна позиция, а другите шейни ги разкарваш. Препоръката ми е и да си оправиш подредбата на кабелите. Захранващия за процесора можеш да го прокараш под дъното, но за целта трябва да го демонтираш ако ти се занимава. През малкия отвор на задната страна ще минава само кабела и в/у него ще стъпи дъното. Естествено можеш и да го удължиш.

Поздрави!
Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетох последните няколко поста, но от последния ти пост не разбирам, защо искаш да сменяш охладителя. По-горе споменаха, че е добре да го смениш, ако те дразни шума. Ако е така, ОК. Но петдесет и няколко градуса са супер ниска температура при натоварване на процесора, а и на видеокартата.  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

XECUTIONER благодаря за предложението!Захранващия за процесора ще го удължавам, около 10-тина лв. е едно такова кабелче и ще си го оправя. http://iskampc.com/mod-smart-kobra-ss-8pin-12v-eps-power-black-20cm.html"Препоръката ми е и да си оправиш подредбата на кабелите" кои кабели визираш (освен този за процесора)? Другия кабел който виждам, че минава върху дъното е за USB 3.0 на предния панел, но той няма как да мине от друго място, защото не е много дълъг.Ще смъкна HDD-то на средното и другите шейни ще ги махна.

Относно вентилатора не е ли по-добре:FRACTAL DESIGN 140mm Silent Series R2, 800-1000rpmЗащото кутията ми е с такива. Наистина е по-тих, но при положение, че 3-те в кутията са 18,5 dBA на максимум, не мисля, че този с 11 dBA ще допринеса с тишина.

Относно охладителя няма ли да е проблем, че е с по-малък въздушен поток спрямо останалите?

Кико,на първо място шума, защото стоковия като се качи на над 4000 оборота и си се чува, гадно е. На второ място защото сега ще е 56 градуса, ма като станат жегите може да ударя и 70. Миналата година в стаята ми беше над 35 градуса. Южно изложение, панел, без изолация и без климатик.Трето (може и да не съм прав) но сега мисля, че е по-лошо защото вентилатора на процесора набива топлия въздух надолу към дъното, което мисля че е кофти.

Мога и 80 лв. да успея да отделя малко по-натам. Но искам да взема нещо което наистина ще е качествено и ще ми свърши работа 9 и все пак да го набутам в кутията).

Би трябвало спокойно да влезе 160 мм в кутията. Някой ако е успял да сложи 160 или по-голям да сподели.

Благодаря!Едит:160 мм влиза спокойно. Сега се разрових и намерих тема в друг форум. Noctua NH-D14 влиза спокойно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето с този съм Macho120(викат му малкия Мачо) на цена около 35евро, но за жалост в Бг не го намирам никъде. Изключително тих е, при клок на 4,4Ghz и тест с Prime не качи над 75градуса, стой добре в кутията и е с височина 150мм, това го прави най-добрия охладител с подобна височина, a също не пречи на високите памети. Имаш възможност и за добавяне на втори вентилатор и нещата заспиват. Ето как стой в моята кутия, която побира охладители до 159мм. http://www.kaldata.com/forums/topic/156852-снимки-коментари-въпроси-и-модинг-по-кутиите-н/?p=2784506

Редактирано от Jotto_del (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мачото го намерих в amazon.de: Thermalright Macho 120 - EUR 37,11 в amazon.co.uk започва от £54.89 ...

От горния списък останаха само 2, поне до толкова успях да редуцирам: Thermalright True Spirit 120 M BW и COOLER MASTER Hyper 212 Evo

Macho 120 е по-добър от TRUE Spirit 120M(BW) поне на хартия.

Единственото по-добро от macho-то е 212 EVO купено от чужбина: 24.9 – 82.9 CFM ± 10% и 9 - 36 dBA. Малко по-шумно ще дойде, но ще е с голям въздушен поток.

До сега 1 глас за macho 120 и 1 за True Spirit.

Не знам, блокирах тотално вече ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

XECUTIONER благодаря за предложението!

Захранващия за процесора ще го удължавам, около 10-тина лв. е едно такова кабелче и ще си го оправя. http://iskampc.com/mod-smart-kobra-ss-8pin-12v-eps-power-black-20cm.html

"Препоръката ми е и да си оправиш подредбата на кабелите" кои кабели визираш (освен този за процесора)? Другия кабел който виждам, че минава върху дъното е за USB 3.0 на предния панел, но той няма как да мине от друго място, защото не е много дълъг.

Ще смъкна HDD-то на средното и другите шейни ще ги махна.

Относно вентилатора не е ли по-добре:

FRACTAL DESIGN 140mm Silent Series R2, 800-1000rpm

Защото кутията ми е с такива. Наистина е по-тих, но при положение, че 3-те в кутията са 18,5 dBA на максимум, не мисля, че този с 11 dBA ще допринеса с тишина.

Относно охладителя няма ли да е проблем, че е с по-малък въздушен поток спрямо останалите?

Наистина е най-добре да го удължиш,  но този екстендър, за който си дал линк е 20лв. За другите кабели - ето една добре подредена кутия макар и с друг вид кабели:

Публикувано изображение

Относно вентилатора за пред HDD - то - няма как да сложиш 140мм такъв.

За охладителя за процесора - спирита ще се справи чудесно. Хората с негова помощ си клокват процесорите на 4.5GHz и нямат грижи, а ти дори спомена, че няма да извършваш тази операция. Тоест ще държи процесора в добри температурни граници и ще е максимално тих.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, тези охладители определено няма как да му вършат работа при положение, че кутията му побира до 160мм. Ако ще е държи без капак е друг въпрос. :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, тези охладители определено няма как да му вършат работа при положение, че кутията му побира до 160мм. Ако ще е държи без капак е друг въпрос. :D

оо да...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да моя грешка за удължителя. Ето http://www.hl-eshop.com/one_product.php?view_data=1|15|0|15406|4099_0_0_0_0|0

Относно охладителя се двоумя между:E

Evercool Ventiи

Thermalright True Spirit 120M BW

Разликата между двата е почти 20 лв. Наистина Thermalright изглежда по-тих (28.5dBA на 1500 RPM), Evercool (38.1 dBA на 2200 RPM).

Но псоред тестовете:Ако и двата са на приблизителни RPM са почти еднакво шумни, разлика около 1dBA.

Ето ги и тестовете:http://www.almodi.org/okhlazhdenie/okhlazhdenie-protcessorov/obzor-i-testirovanie-kulera-evercool-venti-hpq-12025/spetcifikatcii-rezultaty-testov

http://vozforums.com/showthread.php?t=3191824И двата трябва да влезнат без проблем в кутията и да не им пречи RAM-та.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Взех Evercool Venti и FD-FAN-SSR2-120.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Отново не ми се получи подредбата на кабелите :(

Охладителя когато е на ниски обороти не е шумен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 година по-късно...

Извинявам се, че повдигам темата, но все пак да да споделя след толкова време какво се е случило.
За моя радост (да чукна на дърво) нямам проблеми. Всичко си работи много добре. Единственото което е A4tech X7 V-Track F4 се прецака :D
Чистя го от време на време от прахоляка който влиза. Редовно чистя решетката за захранването и отпред панела.

Доволен съм от покупката която направих!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, belqta666 написа:

Извинявам се, че повдигам темата, но все пак да да споделя след толкова време какво се е случило.
За моя радост (да чукна на дърво) нямам проблеми. Всичко си работи много добре. Единственото което е A4tech X7 V-Track F4 се прецака :D
Чистя го от време на време от прахоляка който влиза. Редовно чистя решетката за захранването и отпред панела.

Доволен съм от покупката която направих!

И как се прецака мишката? Аз съм с подобна  вече няколко години, но не забелязвам и грам умора в работата и. Единствено вече се обели покритието под дланта ми, други проблеми не е имало. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че е покритието падна (на метала), голяма работа. Не ми пречи въобще.
Прецака се скрол-а. Като го натисна да отворя даден линк в нов tab на IE-то ми го отваря 2 пъти. Щракам 1 път и ми отваря 2 таб-а вместо 1. Пробвах нов софтуер, пробвах да отворя да видя, да не би нещо да се замърсило и от там да идва проблема, да ма не ...
Давам пример IE защото него го ползвам повече. На мозилата е същото.
За мен е много странен проблем

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, belqta666 написа:

Това, че е покритието падна (на метала), голяма работа. Не ми пречи въобще.
Прецака се скрол-а. Като го натисна да отворя даден линк в нов tab на IE-то ми го отваря 2 пъти. Щракам 1 път и ми отваря 2 таб-а вместо 1. Пробвах нов софтуер, пробвах да отворя да видя, да не би нещо да се замърсило и от там да идва проблема, да ма не ...
Давам пример IE защото него го ползвам повече. На мозилата е същото.
За мен е много странен проблем

Ясно. Аз такива проблеми нямам. На друг компютър пак ли е така? Точно скрола при мен работи отлично. Доста добре е направен и се усеща качествен  при работа.  Но явно при теб има проблем. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах на друг комп (лаптоп), пробвах в различни USB портове. Все се отваря по 2 tab-а
Бях писал на магазина от който я купих и ми казаха, че това нямало как да я оправя и решението е нова или да си карам така :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, имал съм подобен проблем с такава мишка(не същия бутон но няма значение). Проблемът беше от малкото ключе (бутонче) което всъщност се намира в мишката и което щрака. При мен се оправи като взех поялника и размених ключето с такова което не ползвам. Ето за това говоря.

3%20Pin%20%20Mouse%20Switch.jpg

Обаче при мен гаранцията беше изтекла. Ако ти още си в гаранция трябва да ти сменят мишката с нова. Затова им се обаждай и искай да ти я сменят.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, ще го прабвам това.
Гаранцията отдавна изтече... Бях се заблудил, че е 24 месеца, а се оказа с 12 :D
Ако изпадне някоя мишка ще сменя да видя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване