Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Vl.Kostov

Компа пише сам! Помощ!

Препоръчан отговор

Колеги, моля за съвет за един досаден проблем.

Компа пише сам!

Моля погледнете видеото за повече инфо. Прощавайте, че е на обратно, късно го видях: 

https://drive.google.com/file/d/0B4690yX7vrh-RHV6Mm4wRGd5dldrZjFkZTcwa1RIQ0FlQURv/edit?usp=sharing

В задънена улица съм! Лаптопа е ASUS X55SV, Windows 7 x64 и т.н. на същия има монтирана и ОС Windows Xp при който въпросния дефект не се наблюдава, което означава, че нямам хардуерен проблем. 

Най-вероятно проблема е някъде по драйверите но не успявам да го открия. Пробвах с подмяна, спиране и какво ли не на най-различни устройства ама .... не.

Да опиша дефекта: След като стой минимум 1 мин без да се прави нищо при каквото и да било движение (натискане на клавиш на клавиатурата, натискане на бутон на мишката или докосване на тъч пада) прави винаги един и същ ритуал: Изписва 11 пъти "qqqqqqqqqqq qqqqqqqqqqqq ........." като наблюдавам, че има значение колко време е била паузата пише различен брой пъти, като максимума след 2 мин престой е 11 пъти.

Ако не правя паузи, проблема не се появява. 

Мога да го преживея ама не искам! След фреш инсталация беше ОК можеби за около месец - два и се появи. Не искам да преинсталирам на ново. 

Моля дайте акъл!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,преди време имаше вълна от вируси, които правеха точно това. Специфичното беше, че точно буквата "q" се изписваше.Съветвам те да посетиш и пуснеш тема в Премахване на зловреден софтуер - HiJackThis логове, след като изчетеш важната тема в раздела Системата ми е инфектирана - Какво да правя сега? и да изпълниш указанията, които са посочени там.Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш bitcoin.miner ако не се лъжа,свали си MBAM: https://www.malwarebytes.org/  и пусни един скан

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Откъде си свалял драйверите? В сайта на производителя няма драйвери за Windows 7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, така.... бях си навил, че антивирусните програми повече пречат отколкото помагат...... и затова просто нямам инсталирана такава..... 

В момента тече пълно сканиране което за начало според Panda Cloud показва един троянец според Anti Malware проблемите са 7 и т.н.

Що форуми изчетох и ей бого чак сега свежа идея. Все тая може и аз да съм чел между редовете...:)

Момчета, много благодаря за съветите. Ще съобщя крайния резултат.

Поздрави на всички 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докладвам успешно решение на проблема!

Премахнати бяха няколко троянеца и темата приключи.

Още веднъж благодаря за съдействието.

Поздрави на групата! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...