Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Десислав Петров

Видео картата не пали

Препоръчан отговор

Здравейте.Имам проблем с настолния ми компютър.Видеото (Nvidia Geforce FX5900) не пали.Пускам компа от копчето вентилаторите на процесора и на кутията записвачката и харда зацепват ама видеото никакъв признак на живот - вентилатора не се върти няма картина на екрана.Мерих с мултицет захранването - на буксата за видеото има 5 и 12V,вадих цялата карта от дъното,почиствах я,вадих батерийката на BIOS-а но няма нищо.Оглеждах я - няма издути кондензатори.На какво се дължи това "не палене" и как може да се отстрани? :(А и още нещо : ако е изгоряла понеже на дъното слота за видео е AGP,а останалите са PCI,мога ли да сложа видео карта на PCI слота?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.Имам проблем с настолния ми компютър.Видеото (Nvidia Geforce FX5900) не пали.Пускам компа от копчето вентилаторите на процесора и на кутията записвачката и харда зацепват ама видеото никакъв признак на живот - вентилатора не се върти няма картина на екрана.Мерих с мултицет захранването - на буксата за видеото има 5 и 12V,вадих цялата карта от дъното,почиствах я,вадих батерийката на BIOS-а но няма нищо.Оглеждах я - няма издути кондензатори.На какво се дължи това "не палене" и как може да се отстрани? :(А и още нещо : ако е изгоряла понеже на дъното слота за видео е AGP,а останалите са PCI,мога ли да сложа видео карта на PCI слота?

Не можеш - несъвместими са! Явно просто ѝ е дошло времето и се е "споминала".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май е време да си вземеш PCI-E видео карта вече, в пъти по-бързи са от AGP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май е време да си вземеш PCI видео карта вече, в пъти по-бързи са от AGP.

PCI-E "Express". Много важна малка подробност!

Въпреки, че вече не се произвеждат PCI и AGP видеокарти, някои хора могат жестоко да се объркат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PCI-E "Express". Много важна малка подробност!

Въпреки, че вече не се произвеждат PCI и AGP видеокарти, някои хора могат жестоко да се объркат.

Автора е казал че останалите са му само PCI, дъното сигурно е доста старо и за това не споменах за PCI-E, ще трябва ново дъно за това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора е казал че останалите са му само PCI, дъното сигурно е доста старо и за това не споменах за PCI-E, ще трябва ново дъно за това.

Видео картите за PCI слот са по-бавни от AGP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То по принцип и няма PCI видео карти или поне не съм виждал, сбъркал съм нещо в изчисленията, PCI-E си е правилното.  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност може и да е PCI-E, но как да разбера? П.С : След малко проучване в нета разбрах че е само PCI ,което се очаква защото дъното си е доста старичко - от 2005 година.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност може и да е PCI-E, но как да разбера? П.С : След малко проучване в нета разбрах че е само PCI ,което се очаква защото дъното си е доста старичко - от 2005 година.

По вероятно е да нямаш PCI-E. Но има хибриди. Кажи модела на дъното и ще ти кажа дали имаш.

Можеш да разбереш модела с безплатна програма като Speccy например.

Едит:

То по принцип и няма PCI видео карти или поне не съм виждал...

Има, но са антики като цяло, и за това не си виждал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По вероятно е да нямаш PCI-E. Но има хибриди. Кажи модела на дъното и ще ти кажа дали имаш.

Можеш да разбереш модела с безплатна програма като Speccy например.

Доколкото разбирам тая програма трябва да я инстална на компа който не работи :Д Но иначе мисля че беше нещо като ASUS A8V Deluxe

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото разбирам тая програма трябва да я инстална на компа който не работи :Д Но иначе мисля че беше нещо като ASUS A8V Deluxe

Ох извинявай, не се усетих...  Ами това дъно няма PCI-E.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи ми препоръчвате да си купувам нова.Аз лично не намирам много голям смисъл да се влагат много пари щото като цяло конфигурацията си е слаба : дъно:asus a8v deluxeпроцесор:amd athlon 64 3000+ 1.8GHzвидео:nvidia geforce fx 5900 128 mbram:1x512 mb kingston ddr400захранване:400W ATX 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре ще е да се инвестира в ново дъно и части, това дъно не е много надеждно вече пък и е и доста бавно. PCI-E видео карта си е за предпочитане пред AGP картите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи ми препоръчвате да си купувам нова.Аз лично не намирам много голям смисъл да се влагат много пари щото като цяло конфигурацията си е слаба : дъно:asus a8v deluxeпроцесор:amd athlon 64 3000+ 1.8GHzвидео:nvidia geforce fx 5900 128 mbram:1x512 mb kingston ddr400захранване:400W ATX 

а и друг път ми е правило такива мизерии ама се оправяше пущината а сега не иска..

Най-добре ще е да се инвестира в ново дъно и части, това дъно не е много надеждно вече пък и е и доста бавно. PCI-E видео карта си е за предпочитане пред AGP картите.

ами ако сменя дъното трябва да сменям и процесор и видео и рам отделно което не е на далавера много много

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами ако сменя дъното трябва да сменям и процесор и видео и рам отделно което не е на далавера много много

Ако вземеш друга AGP видео карта не се знае какво ще стане и с нея и дали няма и тя да изгори или прави номера като тази, не знае и колко е читаво захранването, само ядове ще береш със стар компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а и друг път ми е правило такива мизерии ама се оправяше пущината а сега не иска..

Ако харда ти е Sata и кутията не си я избушил до безобразие би трябвало към 300 кинта да ти стигнат като за нещо ставащо за елементарно ползване (интернет, скайп и тн) 

След малко ще пробвам да ти сглобя нещо като минимум да си имаш в предвид

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако вземеш друга AGP видео карта не се знае какво ще стане и с нея и дали няма и тя да изгори или прави номера като тази, не знае и колко е читаво захранването, само ядове ще береш със стар компютър.

Така си е! Ами захранването смея да твърдя че никога не е горяла за 9 години и е читаво беше от скъпите едно време.Мене ма съмнява много рамта да не е издала багажа че преди време той беше с 1 гб рам 1х512 мб + 2х256мб ама първо изгоря ли ко се случи незнам с 1 та плочка 256мб след това и другата.Пробвах да я махна единствената останала - няма промяна.

Ако харда ти е Sata и кутията не си я избушил до безобразие би трябвало към 300 кинта да ти стигнат като за нещо ставащо за елементарно ползване (интернет, скайп и тн) 

След малко ще пробвам да ти сглобя нещо като минимум да си имаш в предвид

Кутията си е ОК,харда е сата да към 200 гб има си записвачка,флопи,захранване 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж,сипи малко бензин и може да запали. Иначе то нормално да не пали зимата, и моята трудно пали - понякога трябва да я бутнеш малко. Но лятото и без захранване пали. 

Ако и с бензин не стане - на автомонтьор я води.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така си е! Ами захранването смея да твърдя че никога не е горяла за 9 години и е читаво беше от скъпите едно време.Мене ма съмнява много рамта да не е издала багажа че преди време той беше с 1 гб рам 1х512 мб + 2х256мб ама първо изгоря ли ко се случи незнам с 1 та плочка 256мб след това и другата.Пробвах да я махна единствената останала - няма промяна.

Кутията си е ОК,харда е сата да към 200 гб има си записвачка,флопи,захранване 

Така... IDE конектор на дъната няма от одавна, така че флопито колкото и да е тъжно отпада, освен ако не решиш че ти е живото спасяващо и не се лигавиш с някакви PCI преходници към IDE 

Относно захранването, дай марка и модел (отвори кутията и направи смнимка на етикета), за да може по- компетентните да се изкажат заслужава ли си риска, въпреки че на мен ми звучи като бомба със закъснител (откровено казано, според мен видеото може и заради захранването да се е споминало) 

За записвачката се отнася същото като за флопито, освен ако не си я купувал преди година- три и е с SATA 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж,сипи малко бензин и може да запали. Иначе то нормално да не пали зимата, и моята трудно пали - понякога трябва да я бутнеш малко. Но лятото и без захранване пали. 

Ако и с бензин не стане - на автомонтьор я води.

Ако и с бензин не стане по скоро на металекс или с малко C4 :D :D !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе един десен прав и ще запали...

Имаш ли закачена пищялка, при старта чуваш ли сигнали ? Свали си рамта и си почисти слота, после пак я сложи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снимка на захранването ще кача утре,ама какво мислите може ли да е изгоряла рамта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снимка на захранването ще кача утре,ама какво мислите може ли да е изгоряла рамта?

Абе един десен прав и ще запали...

Имаш ли закачена пищялка, при старта чуваш ли сигнали ? Свали си рамта и си почисти слота, после пак я сложи.

Не нямам пищялка а и не мисля че може да се закачи изобщо,не съм виждал слот за такова нещо,а това за рамта го направих,но без резултат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

може ли да е изгоряла рамта?

Свали си рамта и си почисти слота, после пак я сложи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...