Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

icakaaa

Последно запитване за PSU

Препоръчан отговор

утре ще получа едни 90 лева и останаха 2 захранвания на който се спрях....понеже едни казват, че е по добре едното други, че другото е перфектно и т.н......става дума за http://nikem-bg.net/computer-components/Corsair-430W-Builder-Series-CX-V2-430W и другото е http://nikem-bg.net/computer-components/PSU-CM-GX-450W-APFC ....конфигурацията ми е в подписа(бройте към нея R7 265 а не GTS-a) благодаря на отзовалите се и се извинявам предварително, ако съм станал нахален...но просто искам да направя правилният избор...понеже не се знае кога пак ще се купува PSU....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С 2 ръце за Cooler Master-a, с 5год. гаранция. За последната 1год. съм монтирал три броя CM GX450 и всичките работят безупречно. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

FSP Raider 550W SILVER, понеже не е кой знае колко по скъпо, но е по-добро. Ако ли не - Cooler Master-а е по-добрия избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С 2 ръце за Cooler Master-a, с 5год. гаранция. За последната 1год. съм монтирал три броя CM GX450 и всичките работят безупречно. ;)

от Nikem ли си ги взимал с 5 години гаранция защото в описанието не виждам да пише такова нещо ??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

от Nikem ли си ги взимал с 5 години гаранция защото в описанието не виждам да пише такова нещо ??

Не от Емаг, но ме съмнява в Никем да са с по-малка гаранция. Може да им пуснеш едно запитване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не от Емаг, но ме съмнява в Никем да са с по-малка гаранция. Може да им пуснеш едно запитване.

Гаранционния сервиз към българска фирма ли е или при проблем трябва да го върнеш на емаг?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гаранционния сервиз към българска фирма ли е или при проблем трябва да го върнеш на емаг?

Еми мисля, че към Емаг трябва да се праща, но не съм сигурен защото документите са в БГ. Като цяло не мога да се оплача от продуктите на Емаг(досега съм купил едно ТВ Самсунг 32", три захранвания GX450, фотоапарат Никон Д5100 и един плот за вграждане Самсунг и всичко работи без забележка), но дано и нямам повод да им търся гаранциония сервиз. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взимай Кулър мастъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички изказали мнение до този момент....ако има друг някакво предложение ще се радвам да го видя :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички изказали мнение до този момент....ако има друг някакво предложение ще се радвам да го видя :)

Пак се рестартира хора..... няма грешка няма нищо....черен екран и се реска.... да не е от харда нещо ???, че го купувах 2ра ръка и да не е взел да заминава ??? + това  е SATA2(за старото дъно) ама новото има само SATA3 портове ??? но пък вижте:  post-334166-0-31896300-1396539784_thumb.  post-334166-0-71169800-1396539789_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съмнява ме от харда да се рестартира :no-no: да замръзне - да .

Можеш лесно да елиминираш харда като го изключиш и поработиш с лайв ОС .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ако кабелите са шит и изведнъж загуби връзка с харддиска, и няма откъде ОС да ти чете файловете, тогава следва...рестарт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ако кабелите са шит и изведнъж загуби връзка с харддиска, и няма откъде ОС да ти чете файловете, тогава следва...рестарт.

пробвай

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами не...с чисто нов кабел(SATA3) от дъното комплекта....пак се рестартира :X :X :X

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пробвай

Да, като извадиш кабела от HDD-то, ОС забива и следва...рестарт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, като извадиш кабела от HDD-то, ОС забива и следва...рестарт.

човек...смених кабела за HDD-то с нов.... и ти казвам, че пак се рестартира от само себе си докато работи.....нищо не изваждам докато е включен :X сменям ги при изключен комп !!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да бе, разбрах. Просто си имал случеи с китайски парцали - хлабави, прекъснати, неконтакуващи кабели.

Сега с новото захранване ли си ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да бе, разбрах. Просто си имал случеи с китайски парцали - хлабави, прекъснати, неконтакуващи кабели.

не разбирам какво искаш да кажеш....от преди съм нямал никакви такива проблеми....+ това ти казвам, че сега сложих нов кабел и проблема остава.....други предложения от какво може да е имаш ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не разбирам какво искаш да кажеш....от преди съм нямал никакви такива проблеми....+ това ти казвам, че сега сложих нов кабел и проблема остава.....други предложения от какво може да е имаш ли ?

Я пробвай с рам-а... иначе преди ми се рескаше компютъра ,ама се оказа в захранването проблема...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да си овърклоквал процесора или картата ?

Почисти си слотовете за рам-та, че може да не прави хубав контакт. Както със стария ми компютър... С едно леко сътресение / или айде - едно воле с десния / веднага се рестартираше.

Също и ако видеокартата ти прегрява се случва същото

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да си овърклоквал процесора или картата ?

Почисти си слотовете за рам-та, че може да не прави хубав контакт. Както със стария ми компютър... С едно леко сътресение / или айде - едно воле с десния / веднага се рестартираше.

Също и ако видеокартата ти прегрява се случва същото

нищо не съм клоквал а и видеото едва ли прегрява понеже до сега не се е случвало...откакто сложих новите части взе да прави въпросния проблем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кои части си сменил? Доколкото виждам само захранването. Сложи старото и виж дали има ефект. Това, че е ново захранването не значи че не е "куца бройка". Вариантите не са много захранване, РАМ, дъно и евентуален температурен проблем. Сложи една снимка на температурите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кои части си сменил? Доколкото виждам само захранването. Сложи старото и виж дали има ефект. Това, че е ново захранването не значи че не е "куца бройка". Вариантите не са много захранване, РАМ, дъно и евентуален температурен проблем. Сложи една снимка на температурите!

смених Дъно, Рам и Процесор(преинсталирах го)....и сега захранването дето сложих(не съм преинсталвал)....изчистих го и рам-а издухах слотовете и платките....не....играя, играя и се ресне....след това понякога дори преди да зареди Win-a пак се реска няколко пъти.....температури как да ги засеча като се реска и немога да видя в момента на рестарта каква е температурата....пък и с коя програма ??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и Процесор(преинсталирах го)

ай да ми обясниш как да си преинсталирам процесора, че нещо не съм наясно....

Аз залагам, че видеокартата ти не е в ред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Alexander Peev
      Здравейте! Купих на риск компютър от OLX, съответно без гаранция. Проблема е че малко след като стартира Windows компютъра се изключва. В повечето опита това става след няма и минута. Веднъж се задържа за почти час. Знам че причината може да е всякаква,но все пак имам два основни въпроса. Първо като го отворих установих, че вентилатора на процесора е откачен или изобщо не е закачан към дъното и още по-лошото, че две от четирите крачета които го държат са счупени. Видимо ми се вижда, че милиметрите на вентилатора не отговарят на слотовете в които трябва да влязат крачетата и ми трябва по-голям. Както и да е закрепих го колкото да пусна компютъра. Вентилатора работи. Възможно ли е да се изключва заради несъответствие с вентилатора? Второ, захранването, което ми е сложено не е същото като в обявата. Интересува ме дали 450w са достатъчни за следната конфигурация:
      Процесор INTEL i7-2600 s.1155 QUAD CORE
      4физически, 8 логически ядра
      4x3.4GHZ, 8MB L2 CACHE
      TURBO SPEED 4x3.8GHZ
      Памет: 16GB DDR3
      Твърд диск 1: SSD 120GB SР
      Твърд диск 2: SSHD 500GB SEAGATE
      Видеокарта:  ASUS STRIX GTX1060 6GB
      Дъно: AsRock

• от Антонио Антонов
      Здравейте приятели !
      Имам въпрос относно телефонна платка.
      Та преди известно време започна да ту светне ту гасне телефона, занесох го на ремонт и смених батерията.
      След два дни не успя да се включи,пак на ремонт 80 лв захранване(телефона е по-евтин)и два дена пак същия филм та...до днес.
      Въпроса ми е, колеги
      Гръмнал кондензатор,нормално ?майстора го сменя, обаче дисплейа сменен и запаса на дадения кондензатор е прекалено малък и се оказва недостатъчен(така си мисля аз)сменя го 2дена и пак същото, казвам му да го преоразмери, отговаря ми, че щял да пробие?!
      Възможно ли е да пробие в процесора ?!?!?

• от sofianec
      Здравейте, попадна ми бракуван компютър HP XW8600 с два Xeon X5450 и 4 плочки RAM с неизвестен размер, Захранването е Delta Electronics DSP-800LB A. Проблемът е че при свързване на захранващия кабел се чува цъкане на реле, но нищо не се случва. На дъното свети зелен диод. Пробвах следното: 
      Отстраних всички хард дискове, втория процесор, опртичното устройство, оставих само една плочка памет, но резултатът остана същия. Откачих всички захранващи конектори и установих, че платката има 6 пинов захранващ конектор напълно идентичен с PCI, но служещ за захранване на оперативната памет. Pinout-ът е различен от PCI: 

Замерих напреженията с мултицета и са 12V на оказаните от схемата пинове. Когато стартирам станцията с въпросния конектор изключен (включени 24 и 8-пинов), системата писука два пъти, което след преглед на ръководството индикира insufficient cooling, а всички вентилатори превъртат преди системата да се изключи. Ако махна и двата процесора, системата писука три пъти, т.е. липсващ процесор. Ако сложа PCI-конектор във въпросната букса, системата пищи 4 пъти, т.е. проблем в захранването. Интересното е, че когато изцяло откача захранването от системата и го свържа към контакта започва да работи на празен ход без окъсяване на зелен кабел и GND, както на обикновените ATX захранвания. Дадоха ми го заедно с второ захранване (същото), но няма никаква разлика. Пробвах да стартирам друг компютър с тези захранвания и няма проблем. Всичко сочи че нещо с този 6-пинов конектор не е наред, но не мога да установя какво. Платката индикира зелено, писука, индикира цветово за проблема, съмнява ме да е изгоряла. 
      Ще съм благодарен да дадете предположения за проблема!
    • от NerdyBurdy
      Здравейте. Имам нужда от ново захранване за следната конфигурация: 
      част модел Дънна Платка Asrock Z77 Extreme 3 1555 Процесор Intelcore i5-3570k Видео Карта Asus GTX 760 OC 2GB Рам Памет 2x4GB Corsair Vengeance 1600Mhz 1.35v SSD Samsung Evo 850 240GB HDD 1TB някакво на Seagate Barracuda Захранване PSU Fractal Design 550W Edison M Black Охлаждане CM Hyper 212 EVO Кутия Fractal Design Define R4 Black Бих желал нещо по-евтино от това което имах, но все пак да е що годе качествено. Тъй като конфигурацията си е старичка вече не искам да инвестирам много в нея.
      Ако може да препоръчате някакво захранване от 70-100 лева максимум.
      Във сервиза ми предложиха да сменят захранването ми с това на cooler master elite v3 600W за 90 лева. Какво мислите за него? Читаво ли е?
    • от Анита Христова Трифонова
      Предаването и  - ДЕТЕКТОР
      Последното предаване на убитата Виктория Маринова 
      КРАЙ РЕКАТА /всяка прилика с действителни лица НЕ Е случайна/

A този клип не бил на лице, но това стана след като го качих най напред в www.sekirata.blog.bg

https://www.youtube.com/watch?v=WIAbb-jbEqs

• Дарение

• Добави ново...