Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здравейте, почетох из интернет и не ми стана много ясно какво точно е dual channel при рам паметта. Доколкото разбрах това е режим, в който ти трябват две или четири плочки и пренасянето на данни става по-бързо. Вярно ли е? Аз ще взема една плочка от 4GB и после още една. И когато няма втора плочка е в single режим ли е? Мисля да си вземам рам памет Crucial Ballistix Elite. Добра ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,Заглавието малко му куцат правилата на форума...Да, когато имаш една плочка, то тя е работи в "сингъл" (самостоятелен) режим.На 2-рият въпрос - кажи какъв ти е бюджета, на какво дъно ще слагаш тази памет, какви са другите компоненти и за какво ще ползваш конфигурацията.Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Основно конфигурацията ще я ползвам за игри. Имам:intel core i5 4440Asrock b85 pro 4Asus GeForce GTX 760Бюджета незнам.... Мислех за тази рам памет на crucial.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, според вас коя рам памет ще е по-добре:Corsair vengeance 4GB 1600MhzИлиCrucial ballistix elite 4GB 1600MhzЗнам, че crucial-а има по-добър timing(latency) cl8, а corsair има cl9, но незнам коя е по-качествена и коя си заслужава. Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Горната е value преведено значи, е от евтините серии на Корсар. Но разликите поне като характеристики са незначителни и няма да се усещат при нормална ежедневна употреба. По-добре наблегни при сравнението на продължителността на гаранционният срок и цената в случая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип и двете плочки са с доживотна гаранция и са на еднаква цена и затова питам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...