Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

zlat0t0_90

Driver Realtek ALC883 @ Intel 82801IB ICH9

Препоръчан отговор

Здравейте, преинсталирах windows 7-цата и аудиото не работи. Явно липсват нужните драйвъри, а аз ги нямам на диск, не мога да ги намеря и в интернет. Звуковата карта е Realtek ALC883 @ Intel 82801IB ICH9 - High Definition Audio Controller [A-2] PCI. Някой би ли предложил решение, прилагам и скрийн.Благодаря предварително.

post-121783-0-39376700-1396387212_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, преинсталирах windows 7-цата и аудиото не работи. Явно липсват нужните драйвъри, а аз ги нямам на диск, не мога да ги намеря и в интернет. Звуковата карта е Realtek ALC883 @ Intel 82801IB ICH9 - High Definition Audio Controller [A-2] PCI. Някой би ли предложил решение, прилагам и скрийн.Благодаря предварително.

Realtek ALC883 driver.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows Update пробва ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С този драйвър не се получи, показа, че не го поддържа. Стана с ъпдейтите, благодаря. Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С този драйвър не се получи, показа, че не го поддържа. Стана с ъпдейтите, благодаря. Поздрави

Така не се тарсят драйвери,при толкова малко информация получаваш лош отговор.Драйвери си търсят като си кажеш поне името на дънната платка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. И аз имах същия проблем и при Windows 7 Ultimate x64bg, Windows 8 Enterprise x64bg, Windows 8.1 Enterprise x64bg. Ставаше въпрос за 7.1 същия драйвер и чип. Сега съм с Windows 8.1 Enterprise x64bg и реших проблема по следният начин с много пробвания и опити. Изтеглих от интернет, а не от сайта на Realtek - Realtek Hight Definition Audio Driver 2.60. Моля обърнете внимание на версията 2.60. Има и версия 2.73, но при нея бях безпомощен. Дънната ми платка е ASUS P8P67 Delux, като звуковият чип и драйверите са еднакви. От долу вдясно на екрана стрелката нагоре в най- долната лента и отивате на говорителчето. Оттам задавате всички устройства да са възпроизвеждащи по- подразбиране И ЗАДАВАТЕ АС,97 ИЛИ НЕЩО ДРУГО БЕШЕ, НО ИМА ЧИСЛОТО 97. пРОСТО ПРЕМЕСТВАТЕ МАРКИРАНЕТО ОТ Realtek Hight Definition Audio на АС97 и ще ви се появи 7.1 Аудиото- ще ви стане работещо. Още малко настройки и проба за максимален звук и микрофон и всичко ще е наред. Realtek Hight Definition Audio Driver е за оптичният изход, а драйверите АС" 97 са за 7.1 каналният звук плюс Фронт панела. Реално на Вас ви трябва 7.1 АС"97 отколкото Realtek Hight Definition Audio Driver. Но лошото, е че двете вървят заедно. Ако искате ме потърсете на скайп bdenkov или на лични в Калдата форум за да не спамим форума. И аз търсих решение и съвет за този проблем в Калдата, но никой не ми помогна. Сам се оправих. Мога да Ви изпратя необходимият драйвер по- скайп за да си го запишете на флашка и да го имате за постоянно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...