Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

emmi

За какво си мислите в момента /априлски пленум, заседание 1/

Препоръчан отговор

Добрютру

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

я

нова тема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добро утро!

Така си написала заглавието, че ни задължаваш за един месец да изпишем няколко части... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спамаджии такива  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заглавието напомня за Априлския Пленум. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

историята, казват, се повтаряла като фарс... Няма Тато, нито Батето. :help wanted4:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лесна е ваща....А на мен ми предстои сериозни предизвикателство в събота. И уроци по дипломация ще ми трябват  :help wanted4:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лесна е ваща....А на мен ми предстои сериозни предизвикателство в събота. И уроци по дипломация ще ми трябват  :help wanted4:

Сподели... Ний тук сите сме потомствени дипломати.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ти дам телефона на сина на Ценко Чоков :

http://offnews.bg/news/%D0%9E%D0%B1%D1%89%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE_4/%D0%A1%D0%B8%D0%BD%D1%8A%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D0%A6%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE-%D0%A7%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%B2-%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B8-%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D0%B4%D0%B6-%D0%B1%D0%B8%D0%B5-%D0%BF%D0%BE-%D1%81%D0%BF%D0%B8%D1%81%D1%8A%D0%BA-%D1%81-%D0%95%D0%93%D0%9D-%D0%B8-%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D1%84%D0%BE%D0%BD%D0%B8_317752.html

за да ти предаде няколко урока по галичешка дипломация ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей, направо ми взе думите от клавиатурата... :D

Апропо... Снощи към 23.30 си написал, че отиваш към заспиване и в 1.30 си написал, че още си буден... Голямо приспиване му удряш ти... :clown:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наврях се в големите шамари аз. 

Нещата в мото средите в България в момента са като в държавата - борбата за кокала е жестока.

Онзи ден на откриването ни налетяха едни яки, гологлави "младежи" и ни обясниха, как трябвало да си свалим елеците с добро, иначе......

В събота в Търново ще има събрание на мото обществото и ние ще трябва да отидем...Ще трябва да се защитавам за това, че просто искам да развивам хобито си. И това ако не е идиотщина, тури му пепел !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добро утро!

Така си написала заглавието, че ни задължаваш за един месец да изпишем няколко части... :)

правилно си се сетил :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наврях се в големите шамари аз. 

Нещата в мото средите в България в момента са като в държавата - борбата за кокала е жестока.

Онзи ден на откриването ни налетяха едни яки, гологлави "младежи" и ни обясниха, как трябвало да си свалим елеците с добро, иначе......

В събота в Търново ще има събрание на мото обществото и ние ще трябва да отидем...Ще трябва да се защитавам за това, че просто искам да развивам хобито си. И това ако не е идиотщина, тури му пепел !

хехе - ти да не си очаквала нещо друго  ?

не само в България -в цял свят е така : който не е наш-яде мариз.

На първо четене имате четири избора : или ставате част от "тях", тоест навеждате се , целувате ръка (и/или г@з) и слушате каквото ви кажат , носейки си елеците (1), или продължавате да си ги носите напук на тях , стига се до сблъсък  правите зрелищен въргал и който победи -той си носи елека (2) ; подвивате си опашките, сваляте елеците и не се събирате вече с "мотообществото", а само си карате насам натам самосиндикално като обикновените хорица (3) Последният, четвъртият е най-лесен : в Търново виждате тия "гологлави младежи", дето са ви казали да се събличате - от кой клуб са и с кого от другите се бият и враждуват. Отивате при шефа на техните врагове , клякате, целувате му ръка ( и/или г@з) и се присъединявате към неговия клуб.От там насетне е лесно - ходите си по събори и сбирки, при въргал се биете с другите и толкова.Карате си, слушате си шефа , кефите се на живота и толкоз (4)

Имате и пети избор, който обаче изисква повече време и подготовка.Правите си собствен мотоклуб, емблеми, лепите си ги елеците, почвате да си се сбирате самички, докато заякнете достатъчно и сте достатъчно силни за да излезете на тепиха на националните сбирки и да се срещнете като равни с останалите клубове в страната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига деее... Не мога да повярвам, че и в нещо, което се прави с цел развлечение и отмора, има подобни отношения и дилеми... :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига деее... Не мога да повярвам, че и в нещо, което се прави с цел развлечение и отмора, има подобни отношения и дилеми... :rolleyes:

А, аааа ..

Не.

Да караш мотор просто ей така - за да отишеш с него от точка "А" до точка "Б" или да се возиш само за идеята - за това никой нищо няма да прави на въпрос.Всеки може да си кара и се забавлява както си иска.

Тук обаче става дума за ОБЩЕСТВО, което е със собствени правила, вътрешни закони и ред.

Няма как да се облечеш като рокер, а да казваш  "аз само се забавлявам и искам да съм свободен дух " .

Или си "свободен" или си част от мотообществото.

Няма трети вариант.

Това е все едно да облечеш униформа на военен , да отидеш в казармата, да се изтъпаниш на плаца и да кажеш -"аз тука съм само за забавление" ..... С други думи : като искаш мед, ще се примириш с жилото на пчелите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А, аааа ..

Не.

Да караш мотор просто ей така - за да отишеш с него от точка "А" до точка "Б" или да се возиш само за идеята - за това никой нищо няма да прави на въпрос.Всеки може да си кара и се забавлява както си иска.

Тук обаче става дума за ОБЩЕСТВО, което е със собствени правила, вътрешни закони и ред.

Няма как да се облечеш като рокер, а да казваш  "аз само се забавлявам и искам да съм свободен дух " .

Или си "свободен" или си част от мотообществото.

Няма трети вариант.

Това е все едно да облечеш униформа на военен , да отидеш в казармата, да се изтъпаниш на плаца и да кажеш -"аз тука съм само за забавление, няма да изпълнявам нищо от вашите устави и глупости" ..... С други думи : като искаш мед, ще се примириш с жилото на пчелите.

Да, Док. Това е ясно. Имам предвид, че и хората в това мотообщество в крайна сметка са в него, за да се забавляват заедно. Или греша?! И в този смисъл не разбирам или по-точно казано - далеч от моите възгледи е това как нещо, което се прави с цел забавление и добро прекарване, па макар и в общност, може да разделя хората...

В крайна сметка каква е целта на това мотообщество... Пак забавление. Нали?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Апропо... Снощи към 23.30 си написал, че отиваш към заспиване и в 1.30 си написал, че още си буден... Голямо приспиване му удряш ти... :clown:

Времето е илюзия, Мерил. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, Док. Това е ясно. Имам предвид, че и хората в това мотообщество в крайна сметка са в него, за да се забавляват заедно. Или греша?! И в този смисъл не разбирам или по-точно казано - далеч от моите възгледи е това как нещо, което се прави с цел забавление и добро прекарване, па макар и в общност, може да разделя хората...

В крайна сметка каква е целта на това мотообщество... Пак забавление. Нали?!

Хммм.....

Отговори си първо на два въпроса :

1.)Какво се разбира под "забавление".

2.)Какво е "общество" и каква му е целта ?

Вземи за пример няколко човека : единият под "забавление и отмора" разбира да седне под асмата и да си пие ракийката вечер, да обсъжжда клюките из махалата и политиката, вторият -да ходи по дискотеки, да слуша модерни диско-парчета, да смърка кока и да сваля млади кифли , а третия - да слуша чалга, да се напие и да се сбие.Четвърти - слуша само метъл.Пети - обича да се чете книги.За шести -забавление е да играе на компютърни игри.За шести - да виси по форуми и с това да се отмаря. И всичките -  презират забавленията на другия. Заедно, ако ги събереш пияни -ще се сбият....

и тук идва обществото , в което всеки един от тях си намира събратя по забавления.

Само че - хората, които се съберат заедно по някакъв интерес искат да са си само те, стремежът е към унифициране на членовете.Във всяко едно общество си има лидери, има и аутсайдери.Обществото отхвърля определени личности, които не се вписват в него по някакъв критерий, който може да е съвсем дребен, незначителен за нас, които не сме част от това общество,  но за членовете на това общество му е важен.Разбираш ли ?

Обществото налага на своите членове правила за поведение , а те преминават и в правила за начин на живот и мислене.

И ако човек иска да е част от това общество - трябва да приеме тези правила и този начин на живот.

Хубавото е, че всичко е доброволно.

Никой никого не насилва да стане част от това общество.Никой и не те задържа насила вътре.

Но няма как да не си част от него, а да носиш външните белези, които отличават членовете от другите хора.

И те така : ако нашата Шефка и приятелите и искат да са част от мотообществото -трябва да изберат някой от вариантите, които и казах по-горе.И да са дипломатични.Факт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имате и пети избор, който обаче изисква повече време и подготовка.Правите си собствен мотоклуб, емблеми, лепите си ги елеците, почвате да си се сбирате самички, докато заякнете достатъчно и сте достатъчно силни за да излезете на тепиха на националните сбирки и да се срещнете като равни с останалите клубове в страната.

Подкрепям.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Времето е илюзия, Мерил. :D

Бе при теб всичко е стремеж към пустота в крайна сметка... ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи за пример няколко човека : единият под "забавление и отмора" разбира да седне под асмата и да си пие ракийката вечер, да обсъжжда клюките из махалата и политиката, вторият -да ходи по дискотеки, да слуша модерни диско-парчета, да смърка кока и да сваля млади кифли , а третия - да слуша чалга, да се напие и да се сбие.Четвърти - слуша само метъл.Пети - обича да се чете книги.За шести -забавление е да играе на компютърни игри.За шести - да виси по форуми и с това да се отмаря. И всичките -  презират забавленията на другия.

За шести забавление е да иде на мач и да се сбие с другите ултраси и с полицията. Мхм...

А ти това си го написал... сори

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хехе - ти да не си очаквала нещо друго  ?

не само в България -в цял свят е така : който не е наш-яде мариз.

На първо четене имате четири избора : или ставате част от "тях", тоест навеждате се , целувате ръка (и/или г@з) и слушате каквото ви кажат , носейки си елеците (1), или продължавате да си ги носите напук на тях , стига се до сблъсък  правите зрелищен въргал и който победи -той си носи елека (2) ; подвивате си опашките, сваляте елеците и не се събирате вече с "мотообществото", а само си карате насам натам самосиндикално като обикновените хорица (3) Последният, четвъртият е най-лесен : в Търново виждате тия "гологлави младежи", дето са ви казали да се събличате - от кой клуб са и с кого от другите се бият и враждуват. Отивате при шефа на техните врагове , клякате, целувате му ръка ( и/или г@з) и се присъединявате към неговия клуб.От там насетне е лесно - ходите си по събори и сбирки, при въргал се биете с другите и толкова.Карате си, слушате си шефа , кефите се на живота и толкоз (4)

Док, нещата вече са направени. Ние си имаме собствено Сдружение, регистрирано по законите на Република България. Имаме си емблеми и те са част от проблема сега.

Въпросните гологлави "младежи" са никакви в момента в България, но се представят за част от една Световна организация. Ангелите са имали преди време клуб в България, след това са разжалвани и сега нямат нищо, но вървят напред силово и положението там не е добро. С тях няма разбиране....

За съжаление, е факт. Положението е грозно, ама грозно.

Голяма част от клубовете в България изкарват пари от мотористите. Чрез мото събори, мото срещи, чрез собствени клубове и това е борба за клиенти и територии.

Ние нямаме намерение да изкарваме пари от това, напротив, ние накарваме пари в хобито си. И това е основната ми теза, за други ден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хммм.....

Отговори си първо на два въпроса :

1.)Каква е целта на едно общество ?

2.)Какво се разбира под "забавление".

Вземи за пример няколко човека : единият под "забавление и отмора" разбира да седне под асмата и да си пие ракийката вечер, да обсъжжда клюките из махалата и политиката, вторият -да ходи по дискотеки, да слуша модерни диско-парчета, да смърка кока и да сваля млади кифли , а третия - да слуша чалга, да се напие и да се сбие.Четвърти - слуша само метъл.Пети - обича да се чете книги.За шести -забавление е да играе на компютърни игри.За шести - да виси по форуми и с това да се отмаря. И всичките -  презират забавленията на другия.

Да. Това е ясно. Явно неразбирането ми идва от това, че не ми е близка самата идея за мотоклуб. В смисъл - приемам, че самият акт на забавление е карането заедно... А това какво ще се прави като се стигне на определеното място на събора - всеки си решава сам... в смисъл - дали ще отиде в сектор кебапчета или в сектор бира или в сектор - дай да дърпаме въже и да играем на народна топка - това си е личен избор...

Ама защо да е простичко и ясно, когато всичко може да се усложни, за да му се отще на човек... :D

Голяма част от клубовете в България изкарват пари от мотористите.

Хоп! Дойдохме на думата. Ето това не знаех. Значи пак въпроса е за парите, а не за забавлението... Е, тогава работата ти по лавирането ще е трудна...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Док, нещата вече са направени. Ние си имаме собствено Сдружение, регистрирано по законите на Република България. Имаме си емблеми и те са част от проблема сега.

Въпросните гологлави "младежи" са никакви в момента в България, но се представят за част от Хелс Ейнджълс / предполагам си срещал това име /. Хелс Ейнджълс са имали преди време клуб в българия, след това са разжалвани и сега нямат нищо, но вървят напред силово и положението там не е добро. С тях няма разбиране....

...

Ооо - тъй кажи, че сте се сблъскали с Ангелчетата.

Лошо.

С тях никъде не е добро положението, защото тия и с мутрите си имат вземане-даване,намесени са рекет и наркотици.

Остава ви варианта да повдигнете въпроса в Търново , на националния събор, за да разберат колкото се може повече хора.Има ли публичност -няма да посмеят открито да ви посегнат.

Елечетата в никакъв случай не ги сваляйте. Тия сега се опитват да ви уплашат и няма да им се давате, защото поддаде ли им се сега - след това ще ревете.

По-скоро не ходете по места, къде има от ангелчетата и избягвайте контакти с тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...