Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

leader05

Видеокарта ATI или nVidia !?

Препоръчан отговор

Здравейте, решил съм да си сглобявам нов компютър и за начало се спрях на две видеокарти.Първата е Sapphire Radeon HD 7850 2GB 256bit DDR5 , a втората  PALIT GeForce GTX650Ti.Коя според Вас водеокарта е по-добра от страна на производителност и си заслужава парите ?ПС Също така , ако може да ми предложите процесор, в рамките на 250лв, който ще може да разкрие пълния потенциял на горепосочените видеокарти ,(фен съм на Интел, но не е изключено да размисля за АМД).Забравих  да спомена ,че компонентите ги подбирам с цел най-новите видео игри !Благодаря :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажете си общия бюджет, и с колегите ще ви сглобим една конфигурация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видео картата не прави целия компютър всички части имат своята важност. 7850 в този случай е по-добрата карта. Процесор до 250лв. по-добрите решения са на АМД, тоест FX6300/6350. Добре е да споделите с какво разполагате като средства и ще получите по-подробни и добри отговори. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджедът с който разполагам е в рамките на 800, максимум 900 лева

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджедът с който разполагам е в рамките на 800, максимум 900 лева

Забравих да попитам и с какъв монитор разполагате ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HD7850 е по-добра.

А за процесор в този ценови диапазон не е голям избора.

http://www.jmt.bg/процесори-cID=632/#cID=632;price=0-300

Но ако има възможност малко да се охлаби кесията FX8320.

След като бюджета е толкова ограничен, за начало ще трябва да се примирите с адски шумния фабричен охладител временно, до покупката на нов (ако няма да се гони клок, е предостатъчен някой от рода на CM T4 или AC 11PRO) за около 40 лева.

Другия вариант е да ви се сложи по-евтин процесор, и външен охладител.

post-327353-0-43571800-1396427975_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравих да попитам и с какъв монитор разполагате ?

20 инчов, LCD на Самсунг, но съм решил да го сменям и него, като новият не влиза в тая сума от 800-900 лв .

HD7850 е по-добра.

А за процесор в този ценови диапазон не е голям избора.

http://www.jmt.bg/процесори-cID=632/#cID=632;price=0-300

Но ако има възможност малко да се охлаби кесията FX8320.

Попринцип не разбирам много от компютърна техника, бюджета ми е макс. 900лв . Ще съм ви благодарен, ако ми сглобите някаква конфигурация, единствено съм се застъпил за тази видеокарта  Sapphire Radeon HD 7850 2GB 256bit DDR5 .Например, мога да спестя 50-60 лв като използвам старата компютърна кутия, но ако прецените , че е по-добре нова, нова ще е !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря много за предложените конфигурации и бързите отговори. Сега остава само да си помисля добре :)

Спрях се на тази конфогурация предложена ми от Нико,  ставам банален , но искам да знам дали този процесор на интел I3-4330 3.5GHZ/4MB/LGA1150/BOX ще разкрие потенцияла на видеокартата, защото прегледах няколко теми за видеокартите и подразбрах , че дори видеокартата ти да е страшилище , ако процесора не може да извади максимума от нея, е безсмислено да я закупуваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4330 и 6300 са равни, поне според мен. 6300 си заслужава повече, ако ще клокваш, но ти трябва по-скъпо дъно и охладител. Пълен баланс между видеокарта и процесор едва ли може някога да се получи, но 4330 няма да спъва 265.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Спрях се на тази конфогурация предложена ми от Нико,  ставам банален , но искам да знам дали този процесор на интел I3-4330 3.5GHZ/4MB/LGA1150/BOX ще разкрие потенцияла на видеокартата, защото прегледах няколко теми за видеокартите и подразбрах , че дори видеокартата ти да е страшилище , ако процесора не може да извади максимума от нея, е безсмислено да я закупуваш.

С неговата машина имаш малко по-голям потенциал за ъпгрейд в бъдеще. Въпреки това AMD-то ще е по-производително в многошинковите приложения, и лично аз бих предпочел този вариант. Потенциала на картата ще се разкрие и в двата случая.

Надявам се че съм помогнал. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С неговата машина имаш малко по-голям потенциал за ъпгрейд в бъдеще. Въпреки това AMD-то ще е по-производително в многошинковите приложения, и лично аз бих предпочел този вариант. Потенциала на картата ще се разкрие и в двата случая.

Надявам се че съм помогнал. :)

Благодаря Ви много за менията и бързите отзиви , и да изиграхте важна роля за конфигурацита на компютъра ми :)

4330 и 6300 са равни, поне според мен. 6300 си заслужава повече, ако ще клокваш, но ти трябва по-скъпо дъно и охладител. Пълен баланс между видеокарта и процесор едва ли може някога да се получи, но 4330 няма да спъва 265.

Благодаря много :)

Най-важното, което забравих да попитам дали този сайт е надежден за покупка от него(NIkemnet). Сравних цените и тук компонентите са на изгодна цена , но за надеждността на сайта ...... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-важното, което забравих да попитам дали този сайт е надежден за покупка от него(NIkemnet). Сравних цените и тук компонентите са на изгодна цена , но за надеждността на сайта ...... 

Няма страшно. Коректни са. Можеш да погледнеш и sky.bg. Цените и наличностите са почти едни и същи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря много за предложените конфигурации и бързите отговори. Сега остава само да си помисля добре :)

Предложената карта е по-слаба от тази която си избрал. По-нова да, но не и по-мощна.

Благодаря Ви много за менията и бързите отзиви , и да изиграхте важна роля за конфигурацита на компютъра ми :)

Благодаря много :)

Аз мога да дам минус за Никем, не мисля че са най-коректните.

Тъй като по време когато аз поръчах от тях процесора, поръчка така и не пристигна, обадих им се да ги питам какво става, те казаха извиняваме се ще ви го пратим. В отговор казах че вече съм си закупил процесора от друго място. А много чувам от други хора занимавали се с Никем че недай си боже ти се повреди гаранционен компонент се ослушват като гърмени зайци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложената карта е по-слаба от тази която си избрал. По-нова да, но не и по-мощна.

265 не е по-слаба от 7850. Те са едни и същи карти, само дето 265 е леко клокната. Разлика едва ли ще усети между двете. По-мощна силно казано, но не и по-слаба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мога да дам минус за Никем, не мисля че са най-коректните.

Тъй като по време когато аз поръчах от тях процесора, поръчка така и не пристигна, обадих им се да ги питам какво става, те казаха извиняваме се ще ви го пратим. В отговор казах че вече съм си закупил процесора от друго място. А много чувам от други хора занимавали се с Никем че недай си боже ти се повреди гаранционен компонент се ослушват като гърмени зайци.

Точно и аз това се чудя цяла сутрин дали има някой коректен сайт от който да си поръчам частите, или да се вдигна и да си ги закупя директно от магазина ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако има магазин близо до теб, защо ти е да поръчваш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако има магазин близо до теб, защо ти е да поръчваш?

В моят град единствено има магазини на JAR COMPUTERS и за мен неизвестната фирма  MOST COMPUTERS а от JAR съм останал с лошо впечатление ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз давам + на никем. При поръчката на моята конфигурация бяха ми сложили 1 гигабайтова версия на моята видео карта, обадих се изпратих я за тяхна сметка и другата сутрин беше при мен точната видео карта. Доставката на компа ми беше 16 лева за ~350км и на момента на поръчката ми се обадиха хем беше и почивен ден тогава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В моят град единствено има магазини на JAR COMPUTERS и за мен неизвестната фирма  MOST COMPUTERS а от JAR съм останал с лошо впечатление ..

Ами вземай от МОСТ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз давам + на никем. При поръчката на моята конфигурация бяха ми сложили 1 гигабайтова версия на моята видео карта, обадих се изпратих я за тяхна сметка и другата сутрин беше при мен точната видео карта. Доставката на компа ми беше 16 лева за ~350км и на момента на поръчката ми се обадиха хем беше и почивен ден тогава.

Много колебливи мнения има към тази фирма Никем. Като цяло към всички има колебливи мнения, може би просто всичко е до късмет , в близките 1-2 дни ще реша от къде да поръчам пък каквото дойде ..

Ами вземай от МОСТ.

Ще отида днес до офиса им за да видя как стоят нещата , но цените при тях са с поне 30-40 лева по скъпи за отделните компоненти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, сглобих си една комфигурация като използвах частите предложени ми от Нико и Технманиак - ето я и нея BB код:

Обща стойност - 840.61 лв. с ДДС

Единствено се колебая за захранването 450W дали няма да е малко, или пък в другия случай 500W , дали няма да е много .
Това е последният компонент за който не съм решил какъв да бъде, ако може да ми помогнете :) ?
Като се има впредвид, че ще добавя буфер и двд записвачка !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

http://sky.bg/ Коректни са и цените им са много добри. Предложението ми е конфигурация с 8GB RAM, че 4GB вече са малко, даже някои игри не тръгват с 4GB. Поорязал съм дъното, но полза от по-скъпо няма понеже повечто контролери като този на паметта и PCI-e контролера са вградени в процесора, дъното си има всички съвременни интерфейси и поддържа всички LGA1150 процесори продаващи се в момента, включително всички модели Xeon. Конфигурацията е много икономична и под товар е под 200W консумация, така че няма нужда и от мощно захранване, а процесора е достатъчно производителен, че да не спъва R7 265.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, сглобих си една комфигурация като използвах частите предложени ми от Нико и Технманиак - ето я и нея BB код:

Обща стойност - 840.61 лв. с ДДСЕдинствено се колебая за захранването 450W дали няма да е малко, или пък в другия случай 500W , дали няма да е много .Това е последният компонент за който не съм решил какъв да бъде, ако може да ми помогнете :) ?Като се има впредвид, че ще добавя буфер и двд записвачка !

Което решиш, не е фатално 50W по-малко. Качеството е по-важно. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...