Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

nikolay9201

проблем със захранване

Препоръчан отговор

Здравейте, четох няколко теми за подобни проблеми, но не намерих отговор. Та проблема ми е следния: след като не можа да запали компа един ден реших да отворя захранването да го погледна. Така като го гледам няма никакви визуални проблеми, дадох на късо зелен и черен кабел и захранването тръгна, замерих му напреженията и всичко е ок, единственият проблем е че на червен и черен кабел в изключен режим на захранването съпротивлението е 11ома, а четох че трябва да е около 80-90ома. Пробвах с друго захранване и компа си е добре. Слагам товар на захранването и отново меря, всичко е ок. Може ли проблема да е в някой издъхнал кондензатор или диода който изправя 5-те волта? Захранването е atx-350pnf на fsp group inc. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

post-348468-0-07854200-1396442114_thumb.post-348468-0-39350600-1396442126_thumb.post-348468-0-93641100-1396442143_thumb.

Здравейте, четох няколко теми за подобни проблеми, но не намерих отговор. Та проблема ми е следния: след като не можа да запали компа един ден реших да отворя захранването да го погледна. Така като го гледам няма никакви визуални проблеми, дадох на късо зелен и черен кабел и захранването тръгна, замерих му напреженията и всичко е ок, единственият проблем е че на червен и черен кабел в изключен режим на захранването съпротивлението е 11ома, а четох че трябва да е около 80-90ома. Пробвах с друго захранване и компа си е добре. Слагам товар на захранването и отново меря, всичко е ок. Може ли проблема да е в някой издъхнал кондензатор или диода който изправя 5-те волта? Захранването е atx-350pnf на fsp group inc. 

мисля че това е проблема, утре ще отида до магазина да видя какво ще намеря 

post-348468-0-58836500-1396442366_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж, че и във вторичната част има един цъфнал кондензатор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз 3 виждам за 4-тия не съм сигурен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

намерих виновниците и за сега всичко е ок

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...