Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Десислав Петров

Тревожни температури на лаптоп

Препоръчан отговор

Здравейте!Значи искам да попитам дали температурите за лаптопа ми са нормални.Конфигурацията не е мощна : процесор:AMD Athlon II P320 2.10 GHzвидео:ATI Radeon HD 5470

РАМ:4 GB (2x2GB 1333 Mhz)Хард:500 GB Ето и снимка от AIDA 64 post-348450-0-96908000-1396452902_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чистен ли е скоро ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами..не не е чистен от юни/юли 2013

Ами време е. Вероятно и термопастата му е за смяна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами..не не е чистен от юни/юли 2013,пък е на 2/3 години

Значи му е ред и му се пада...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами време е. Вероятно и термопастата му е за смяна.

Притеснява ме,че ако го отворя веднъж няма да мога да го сглобя пак :D Незнам дали е толкова философия да се почисти един лаптоп,мога да кажа че разбирам от компютри ама не съм правил такова нещо и да.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Притеснява ме,че ако го отворя веднъж няма да мога да го сглобя пак :D Незнам дали е толкова философия да се почисти един лаптоп,мога да кажа че разбирам от компютри ама не съм правил такова нещо и да.

Има си лесно - носиш на сервиз, и няма нужда да се притесняваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има си лесно - носиш на сервиз, и няма нужда да се притесняваш.

Еми да ама искам и сам да се науча ;):D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

процесор:AMD Athlon II P320 2.10 GHz 

За AMD е в нормата ,няма място за притеснение!

За летните жеги,охлаждаща дъска няма да е излишна за този процесор.

post-85568-0-82515000-1396454053_thumb.j

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е марката/модела,не споменава автора?Имам извесни подозрения за Asus K52DR,ама знам ли...То не е лошо да се научиш сам,ама да няма после нова тема със заглавие"Прецаках се,без да искам,съвсем сам!!".

За старите атлони/туриони си беше,ама за 2ро поколение атлон не е-май Tjmax беше около 95градуса.Мой приятел има споменатия лаптоп и никога не  вдигал повече от 70(вече за чистене и подмяна на паста),а след-50-60градуса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За летните жеги,охлаждаща дъска няма да е излишна за този процесор.

Нещо от мое лично наблюдение за охлаждащите дъски - като си сложа лаптопа на такава дъска и температурите са по-високи за разлика примерно ако си го държа на краката..

Каква е марката/модела,не споменава автора?Имам извесни подозрения за Asus K52DR,ама знам ли...То не е лошо да се научиш сам,ама да няма после нова тема със заглавие"Прецаках се,без да искам,съвсем сам!!".

Марката е китайска на acer - emachines ,а модела е Е640G-P323G50Mnks

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо от мое лично наблюдение за охлаждащите дъски - като си сложа лаптопа на такава дъска и температурите са по-високи за разлика примерно ако си го държа на краката..

Колега, нямаш проблем с температурите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, нямаш проблем с температурите,но ако все пак държиш и на други всевъзможни мнения от рода на подмяна на термопасти и др. ,риска си е твой.

Щом казваш,че температурите са си в нормата няма какво да се занимавам да го отварям и да си създавам неприятности :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За старите атлони/туриони си беше,ама за 2ро поколение атлон не е-май Tjmax беше около 95градуса.Мой приятел има споменатия лаптоп и никога не  вдигал повече от 70(вече за чистене и подмяна на паста),а след-50-60градуса.

Няма разлика,докторе ...

Щом казваш,че температурите са си в нормата няма какво да се занимавам да го отварям и да си създавам неприятности :D

Виж във спокойно състояние как е,например 30 мин. не го пипай и температурата трябва да падне под 75 ,виж също натоварването на процесора в покой дали няма "закачен"някой процес да го товари излишно от да ти пържи процесора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма разлика,докторе ...

Виж във спокойно състояние как е,например 30 мин. не го пипай и температурата трябва да падне под 75 ,виж също натоварването на процесора в покой дали няма "закачен"някой процес да го товари излишно от да ти пържи процесора

OK,ще го оставя малко "на мира",да видим има ли разлика.

След като го оставих да се поохлади температурите са такива:post-348450-0-24213500-1396455711_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе може и да са по-ниски, но и тези не са страшни. Само не каза - тези температури под товар ли са ?  Иначе и аз ви препоръчвам да го почистите. Ако не ви се отваря - директно пръскате с компресора през отворите му. Но компресора никога няма да ти смени спеклата термопаста.

Едит : 68 градуса не ми се струват много за idle. Водете го на почистване. Ако искате сами да го отваряте евентуално - в тубата има сумати клипове с разглобяване на различни лаптопи с някаква си цел. 100% и за вашия ще има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А това с "компресора през отворите" са пълни глупости! Не само че можеш да "набиеш" повече прах там където не трябва,ами и в комбинация със влагата(да не мислиш че имаш изсушител/влагоуловител на въпросния въздух от въпросния компресор  :D )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А това с "компресора през отворите" са пълни глупости! Не само че можеш да "набиеш" повече прах там където не трябва,ами и в комбинация със влагата(да не мислиш че имаш изсушител/влагоуловител на въпросния въздух от въпросния компресор  :D )

Това ми е ясно, но автора като не иска да го отваря ? Също да допълня, че и вентилатора може да се скапе от силния компресор ! Евентуално автора може да пробва с флакон със сгъстен въздух. Продават го във всяка технобакалия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За отваряне си баш,момчето...Да не ти даваме лоши съвети,все пак и ти носиш глава на раменете.Ако не си уверен в себе си ,не го отваряй.Ако си-действай бавно и уверено,запомни кое от къде е,как се сглабя.Няма да е лошо да намериш инструкцията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе, нормални... На всички лаптопи, които имам и съм имал температурата в idle не минава 45 градуса. Основният ми лаптоп в момента е с 45 градуса под нормален товар и  35 в idle, когато е току що почистен. Чистя го когато стигне 55 градуса температурата при браузване, а това прави средно веднъж годишно. Бих бил силно подозрителен при всеки случаи на лаптоп с температура в Idle повече от 50 градуса. Тук пък говорим за 68...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук пък говорим за 68...

И тук пък говорим и за...AMD Athlon X2.

Ми моят лаптоп с Pentium P6200 в айдъл не вдига повече от 45, с браузър и други апликации - около 55, но това не означава че това са единствените безопасни температури. Откъде пък знаеш, може уиндоуса на автора да е стар или пък да няма настроен SpeedStep, който ти undervolt-ва процесора в айдъл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди година, или по-малко пробвах да пръкам с сгъстен въздух и в резултат - вентилатора спря :D Занесох го на сервиз (той тогава беше гаранционен ) и смениха вентилатора и го почистиха.Затова не ми се пробва пак през отворите ;)

И тук пък говорим и за...AMD Athlon X2.

Ми моят лаптоп с Pentium P6200 в айдъл не вдига повече от 45, с браузър и други апликации - около 55, но това не означава че това са единствените безопасни температури. Откъде пък знаеш, може уиндоуса на автора да е стар или пък да няма настроен SpeedStep, който ти undervolt-ва процесора в айдъл.

С  Windows 7 x86 съм и може ли да ми разясниш пак " или пък да няма настроен SpeedStep, който ти undervolt-ва процесора в айдъл."?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе, нормални... На всички лаптопи, които имам и съм имал температурата в idle не минава 45 градуса. Основният ми лаптоп в момента е с 45 градуса

Щом си сменил толкова много лаптопи,явно ти куца нещо :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако лаптопа се държи на мека повърхност, като на легло или на краката ти примерно може и пожар да стане защото няма от къде да излиза топлия въздух, а той излиза именно отдолу и съвсем малко отстрани или отзад. Най-добре ще е да се вземе една подложка с вентилатор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...