Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

ivan_pop

Програма за блутуут.

Препоръчан отговор

Търся програма за обслужване на блутуут на XP,SP3?

Компютъра няма вграден блутуут и ползвам донгъл за USB.Опитах с Бусолейл но нещо не работи стабилно,така че тя отпада.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитайте със програмата WIDCOMM Bluetooth Software . цък, или цък.

Само ако е съвместима със донгъла, ще работи/инсталира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Компютъра няма вграден блутуут и ползвам донгъл за USB.Опитах с Бусолейл но нещо не работи стабилно,така че тя отпада.

Софтуера го имам на оригинален диск с донгъла. Утре ще го направя във RAR фаил и мога да Ви го пратя през скайп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пише, че става за устройства на:

Support for Atheros WB195 combo - Support for Intel Rainbow Peak

Но, нищо не Ви пречи да опитате, дали се разпознава от вашето блутут устройство ,като го инсталирате.

П.П. Лично не ползвам никаква програма за блутут-а (стар модел usb stack, a вградения в 7-ца инструмент).

Но основно прехвърлям малки файлове от телефона към компютъра и обратно.

Ако е за нещо друго е препоръчително с допълнителен софтуер/програма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз искам да наблюдавам живи данни в реално време от автомобилен компютър.Затова питам за подходяща програма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз искам да наблюдавам живи данни в реално време от автомобилен компютър.Затова питам за подходяща програма.

Какви са тези живи данни през блутут, че ми стана интересно.

Ако искате мога да Ви пратя стабилна стара версия на Bluesoleil за XP. Пишете ми ЛС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В XP си има вграден такъв инструмент. За какво му е да качва външни програми!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не се получават нещата.Да обясня точно какво искам,че ако може да помогнете.

Искам да се свържа с авто-газова уредба,газов инжекцион(ГИ).Нормално на буксата за диагностика на ГИ има Rx и Tx с TTL ниво,5в.Връзката с лаптопа става с кабел за USB.Този кабел си има драйвер който създава виртуален КОМ порт.От програмата на ГИ избирам този КОМ порт и има комуникация.Аз искам да заменя този кабел с Блутуут.Купих си от Китайците модул HC-05.

http://makezineblog.files.wordpress.com/2014/03/hc_hc-05-user-instructions-bluetooth.pdf

Този модул може да се програмира с АТ команди,пробвах различни варианти.

Опитах с вградения инструмент на XP-то и с Блусолейл,че другите програми споменати в темата не са съвместими с Блутуут донгъла който ползвам.Получава се комуникация между лаптопа и HC-05,но няма комуникация между програмата на газовата и компютъра на ГИ!

Отворен съм за всякакви препоръки и предложения!

Ръководех се и от този мануал макар,че газовата е друг модел но мисля че принципа е същия.

http://www.ac.com.pl/public/pubonline/cms/files/Programy-i-instrukcje-obslugi/en/ENG-BLUETOOTH_manual.pdf

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...