Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

izen

Съвет за нова видеокарта

Препоръчан отговор

Здравейте, 

Заради сина ми се налага да взема нова видеокарта, защото старата Palit 9800GT отдавна не го устройва за по нови игри. Иска му се да подкара Crysis 3 и подобни. 

Говорим за бюджет около 160-180лв.

Засега съм се спрял на  ASUS R7 250X 1GD5, ребрандирана бивша AMD  HD 7770, която не покрива напълно изискванията.  От разни ревюта е околко 25 fps на медиум за Crysis3, но мисля да  огранича нещата горе долу в този бюджет.

PC-то : Intel 8400 c2d  6M Cache, 3.00 GHz, P5Q-E - Asus, 4GB ram на 1066, Fortron SAGA 450W.

Надявам се захранването да е достатъчно.  Картата по спецификация консумира до 150W, процесора е макс. 65W.

Друг не по маловажен проблем е шума на вентилатора, за който дават около 40 dba, а не съм съвсем наясно доколко е поносим, защото това вече  касае лично мен :ohmy:.  Ако някой има същата карта моля да сподели.

Старата карта и свалях оборотите с rivatuner, с около 30 %  иначе беше непоносимо, добре, че не и се отразяваше особено на температурите.  Нямам опит с новите карти, но доколкото разбирам имат доп. софтуер за овърклок с който могат да се регулира вентилатора.

Отворен съм и за други предложения.

Предварително благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми за тази конфигурация няма и смисъл от по-скъпа карта. Като цяло добре си се ориентирал като бих добавил ако имаш възможност да погледнеш и R7 260x или GTX 650ti за малко над 200лв.

PALIT-GTX650TI-1GB-D5

SAPPHIRE-R7-260X-1G-GD5-OC-VER

За Кризата да се играе поносимо си трябва карта над 300лв.+i3 или FX. Както сам си видял и да вземеш карта за 180лв. пак ще се играе доста кофти Кризата, но за другите игри определено ще живне компа. Добре е да споменеш какъв монитор имате?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 20 кинта отгоре се взима SAPPHIRE 1024M R7 260X OC DDR5. Иначе е все тая коя 250X ще вземеш. Картите не са шумни. Захранването би трябвало да е достатъчно. Ще има подобрение в кадрите, но лично аз не бих инвестирал в тая машина, а ще взема нещо ново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми за тази конфигурация няма и смисъл от по-скъпа карта. Като цяло добре си се ориентирал като бих добавил ако имаш възможност да погледнеш и R7 260x или GTX 650ti за малко над 200лв.

PALIT-GTX650TI-1GB-D5

SAPPHIRE-R7-260X-1G-GD5-OC-VER

За Кризата да се играе поносимо си трябва карта над 300лв.+i3 или FX. Както сам си видял и да вземеш карта за 180лв. пак ще се играе доста кофти Кризата, но за другите игри определено ще живне компа. Добре е да споменеш какъв монитор имате?

Благодаря за предложенията. Гледал съм ги двете карти, но не знам дали ще ми стигне захранването за тях, ако не стигне  това означава още поне 120лв.за ново захранване.

Мониторът  е стар:  Hanns G HU196 - 19 inch, 1280 x 1024, 700:1, 8 ms.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложенията. Гледал съм ги двете карти, но не знам дали ще ми стигне захранването за тях, ако не стигне  това означава още поне 120лв.за ново захранване.

Мониторът  е стар:  Hanns G HU196 - 19 inch, 1280 x 1024, 700:1, 8 ms.

Еми при положение, че мислите да карате поне още 1-2години с тази конфигурация ще можете и с карта около 200лв. да се играе Crysis 3 без проблем на този монитор. Захранването ще стигне без никакви притеснения за R7 260x/GTX650ti. Просто това е максимума който може да се искара от вашия компютър. След известно време(1-2год. макс.) трябва да се замислите за изцяло ново решение с добър монитор. Ако се решите да вземете R7 260x е вземете от sky.bg по-ефтина е(тази колегата Нико е предложил). ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми при положение, че мислите да карате поне още 1-2години с тази конфигурация ще можете и с карта около 200лв. да се играе Crysis 3 без проблем на този монитор. Захранването ще стигне без никакви притеснения за R7 260x/GTX650ti. Просто това е максимума който може да се искара от вашия компютър. След известно време(1-2год. макс.) трябва да се замислите за изцяло ново решение с добър монитор. Ако се решите да вземете R7 260x е вземете от sky.bg по-ефтина е(тази колегата Нико е предложил). ;)

Започвам да се замислям за R7 260x, ако ми стига захранването :)  На фортрона му дават около 80% реална от писаната мощност.

А иначе за шума някакъв ориентир, колко шумни?

PALIT-GTX650TI-1GB-D5 по тиха ли е, доколкото знам вентилаторите на Palit не са от тихите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблем с шума нямат. Захранването е абсолютно достатъчно без никакви притеснения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблем с шума нямат. Захранването е абсолютно достатъчно без никакви притеснения.

Дано, като гледам са с по големи перки и вероятно по тихи. Знам, че всеки има различна граница на търпимост, пък моята не е особено висока :wink12: .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...