Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

The Reaper

Странен режим на PC-то

Препоръчан отговор

Здравейте, значи този проблем ( или не знам как да го нарека) е от доста време, така просто оставям машината да работи и отивам на някъде и се връщам след известно време, машината е в някакъв режим (заспиване или хибернизация не знам точно, не съм запознат). Проблема е че понякога след раздвижване на мишката, монитора светва и всичко е ок, обаче понякога машината не реагира и се налага рестарт. Ето преди малко се случи точно това, само че при рестартиране, по принцип се чува писукането за харда, обаче този път писукането се повтори на няколко пъти с доста странна честота, бих казал често и неколкократно, а след това меню в което има препоръчана опция за поправка на уиндоуса. Иначе сега след стартирането (естествено не съм задавал никакво поправяне, а просто стартирах машината) всичко е наред. Та някакви мнения? Каква е причината за този проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без да си указал ОС, ще дам общ съвет. От настройките на захранването изключи заспиването, а остави само гасенето на монитора, ако държиш на това. При мен всичко е постоянно на "Never"....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж какви настройки са сложени в Power Managment. Аз забранявам на Hard Disk да  заспива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж какви настройки са сложени в Power Managment. Аз забранявам на Hard Disk да  заспива.

Как да вляза във въпросния power managment, и как се забранява на хард-а да заспива?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да вляза във въпросния power managment, и как се забранява на хард-а да заспива?

Е кажи си операционната система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Control Panel, там имаш Power Options, в него имаш обикновено 2 режима, balanced и power saver и на тях има според избраното Change Plan settings. От там трябва обаче да влезнеш в Advanced Power Settings за да забраниш специално хард диска да не заспива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Control Panel, там имаш Power Options, в него имаш обикновено 2 режима, balanced и power saver и на тях има според избраното Change Plan settings. От там трябва обаче да влезнеш в Advanced Power Settings за да забраниш специално хард диска да не заспива.

Направих го..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днеска пак същата работа, бях излязъл за малко, и след час се върнах. Винаги преди да го оставя за такъв дълъг период, изключвам монитора, и преди няколко минути натискам бутона на монитора (за включване) и за миг видях надпис no signal и от там нататък монитора сам се изключва и не се включва повече, рестартирах и имаше пак опциите: safe mode и другите тем подобни. Да не би да е причината че съм с преходник ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При подобна ситуация при мен се оказа, че харда е тръгнал да си заминава.Пуснах му един HDD регенератор и беше пълен с Delay и Bad сектори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днеска пак същата работа, бях излязъл за малко, и след час се върнах. Винаги преди да го оставя за такъв дълъг период, изключвам монитора, и преди няколко минути натискам бутона на монитора (за включване) и за миг видях надпис no signal и от там нататък монитора сам се изключва и не се включва повече, рестартирах и имаше пак опциите: safe mode и другите тем подобни. Да не би да е причината че съм с преходник ? 

Какви настройки зададе в Power management ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж си Event Log-а. Провери какви грешки ти набива там. Може да пуснеш и един Check Disk през Windows-а или направо през Hiren Boot Disk (там може да избереш проверка на диска с HDD regenerator или някой друг от tools-овете). Настройките на Power management също са от значение (както предполагам, че си разбрал вече и от колегите по-горе). Провери си и захранването. В тази връзка може да се наложи да отвориш машината и да я почистиш, ако не е правено скоро. Като цяло това, че харда "писука" трудно бих определил, че е правилно определено. Хард може да чатка, да издава звук като излитане на самолет (при шоково изключване например), ама да писука (уточни какъв звук е и дали си сигурен, че идва от харда) е малко странно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж си Event Log-а. Провери какви грешки ти набива там. Може да пуснеш и един Check Disk през Windows-а или направо през Hiren Boot Disk (там може да избереш проверка на диска с HDD regenerator или някой друг от tools-овете). Настройките на Power management също са от значение (както предполагам, че си разбрал вече и от колегите по-горе). Провери си и захранването. В тази връзка може да се наложи да отвориш машината и да я почистиш, ако не е правено скоро. Като цяло това, че харда "писука" трудно бих определил, че е правилно определено. Хард може да чатка, да издава звук като излитане на самолет (при шоково изключване например), ама да писука (уточни какъв звук е и дали си сигурен, че идва от харда) е малко странно. 

Ами да започна първо с настройките в power managmen-та, задал съм хард диска да не заспива, а монитора се самоизключва след определено време. Направих проверка на диска от вградената програма на уиндоус ( с win. 7 x64 съм). Не ми намери никакви грешки, за почистване- машината е в гаранция и за почистване само го отварям и почиствам видния прах (като цяло не е много, страх ме е че ако се наложи да го давам за ремонт могат да разберат че машината е разглобяване и така гаранцията да отиде на кино), а това писукане как да го обясня, това писукане съм го чувал от много машини, мисля че беше нещо свързано с проверка на хард диска при стартиране, едно такова писукане като на пиле ( най- близкото до което се сещам). 

А най- странното е че не всеки път се получава проблема, примерно вчера по някое време го бях оставил за повече от час и като включих монитора нищо му нямаше ( всичко се стартира нормално), днеска също така, но понякога просто монитора не се включва и се налага рестарт.

Какви настройки зададе в Power management ?

За монитора да се изключва след определен период,  а за харда- никога.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да започна първо с настройките в power managmen-та, задал съм хард диска да не заспива, а монитора се самоизключва след определено време. Направих проверка на диска от вградената програма на уиндоус ( с win. 7 x64 съм). Не ми намери никакви грешки, за почистване- машината е в гаранция и за почистване само го отварям и почиствам видния прах (като цяло не е много, страх ме е че ако се наложи да го давам за ремонт могат да разберат че машината е разглобяване и така гаранцията да отиде на кино), а това писукане как да го обясня, това писукане съм го чувал от много машини, мисля че беше нещо свързано с проверка на хард диска при стартиране, едно такова писукане като на пиле ( най- близкото до което се сещам). 

Забрани и заспиването на компютъра.

Изключи хибернацията :

Start - All programs - Accessories - десен бутон на Command prompt - Run as administrator - изпълняваш командата powercfg -h off - това изключва хибернацията

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забрани и заспиването на компютъра.

Изключи хибернацията :

Start - All programs - Accessories - десен бутон на Command prompt - Run as administrator - изпълняваш командата powercfg -h off - това изключва хибернацията

след powercfg има ли интервал написах го, но никакъв надпис не ми се появи ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

след powercfg има ли интервал написах го, но никакъв надпис не ми се появи ...

Нормално е да не се появи нищо. Ако беше изписано грешно щеше да има съобщение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормално е да не се появи нищо. Ако беше изписано грешно щеше да има съобщение.

Ами отговор в темата ще пиша вече когато (ако) проблема се появи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако писукането е POST beep (поне така разбрах), разгледай това. За различните биоси има различни писукания. Дано да се окаже от настройките за Power management...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако писукането е POST beep (поне така разбрах), разгледай това. За различните биоси има различни писукания. Дано да се окаже от настройките за Power management...

аз мога да се опитам на рекордер (на gsm) да запиша звука, но как да го кача на компютъра, и от там как да ви го кача ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз мога да се опитам на рекордер (на gsm) да запиша звука, но как да го кача на компютъра, и от там как да ви го кача ?

Не можеш ли сам да направиш сравнението от слух и описание? Вече имаш известен форумен опит и не ти е нужен музикален слух и познаване на нотописа :) Бийповете нарочно са направени да са лесно разпознаваеми, а не да са 10-тата соната на Бетовен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не можеш ли сам да направиш сравнението от слух и описание? Вече имаш известен форумен опит и не ти е нужен музикален слух и познаване на нотописа :) Бийповете нарочно са направени да са лесно разпознаваеми, а не да са 10-тата соната на Бетовен.

е добре де, исках просто да ви предоставя ясно и точно звука, така че да няма съмнения измежду 2 други (примерно), иначе най- ясно казано точно при стартирането(рестартирането) звука е - "бип" едно ясно и кратко бип...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

обаче този път писукането се повтори на няколко пъти с доста странна честота, бих казал често и неколкократно,

е добре де, исках просто да ви предоставя ясно и точно звука, така че да няма съмнения измежду 2 други (примерно), иначе най- ясно казано точно при стартирането(рестартирането) звука е - "бип" едно ясно и кратко бип...

Колко кратно? Няма как да объркаш звука при нормално рестартиране с горното описание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко кратно? Няма как да объркаш звука при нормално рестартиране с горното описание.

някъде секунда, даже по- кратко

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че колегата имаше предвид, колко пъти си чул звука, но както и да е. Може да изтеглиш и това. В допълнение с този клип:

Или да видиш дали не разпознаваш някой от звуците от това видео и най-вече последния:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че колегата имаше предвид, колко пъти си чул звука, но както и да е. Може да изтеглиш и това. В допълнение с този клип:

Или да видиш дали не разпознаваш някой от звуците от това видео и най-вече последния:

в първия клип чух, ясно как човека каза когато: когато стартирате машината и чуете едно кратко "бип" значи че машината е преминала успешно всички тестове и се стартира, нормално- при стартиране се чува точно това което значи че всичко е ОК. както и при втория клип- едно кратко "бип" всичко е ок, това е звука, който чувам при стартиране. 

Обаче, мисля че по- горе в темата бях споменал, че веднъж когато монитора не се включи и рестартирам машината чух може би (казвам може би) или първия, или последния (говоря за втория клип) и пак казвам не съм сигурен. Обаче не виждам каква връзка има "бипканията" с включването на монитора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в първия клип чух, ясно как човека каза когато: когато стартирате машината и чуете едно кратко "бип" значи че машината е преминала успешно всички тестове и се стартира, нормално- при стартиране се чува точно това което значи че всичко е ОК. както и при втория клип- едно кратко "бип" всичко е ок, това е звука, който чувам при стартиране. 

Обаче, мисля че по- горе в темата бях споменал, че веднъж когато монитора не се включи и рестартирам машината чух може би (казвам може би) или първия, или последния (говоря за втория клип) и пак казвам не съм сигурен. Обаче не виждам каква връзка има "бипканията" с включването на монитора

Различните "бипкания" отразяват грешки при автоматичения тест на BIOS при стартиране на системата. Различните BIOS-и имат различна номенклатура на тези сигнали. Например ако BIOS-а ти е на Phoenix и чуеш биипкане тип 1-2-1-1, това означава, че проблема ти е с управлението на захранването. Ако наистина си чул последния сигнал от 2-рия клип, то най-вероятно имаш проблем с RAM паметта. При всички случаи трябва да обърнеш внимание на тези звуци. Те могат да ти кажат, къде точно е проблема...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...