Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

andreas500

Аман от мръсни лапенца с TCP/UPD Flood!

Препоръчан отговор

Приятел  ако искаш нареди компютрите на цялата махала преди твоя  и пак няма да имаш интернет  защото на  тебе ти се пълни   трасето от доставчика до тебе . До тебе  освен  флуиденето  нищо друго не идва защото това което ти пращат е в пъти по -голямо от това което може да мине през кирливите суичове за 20 лева  на дереците. Ако си на една тясна улица пълна с хора  ти ще можеш ли да минеш  напред без някой да отбие част от тълпата в някоя пряка  и така да намали броя на хората ? Ти си сложил  бариерата на края на улицата  ама това не ти помага изобщо. За да  ти е празна улицата  бариерата се  слага в началото на улицата и се отбива трафика още  преди да е  дошъл при тебе. На доставчика ти интернета идва по магисатрала с 10 платна а от него към тебе  върви по  горска пътечка. Мрежа на 100 мегабита няма как да поеме 200 мегабита флуидене.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мисля че има завишение на UDP трафика    

Но по принцип до колкото знам,след констатиран flood в размер над 7 мегабита и се задържи, доставчика има практика да ги засече и да ви предупреди!Тогава се предприемат мерки,които много бързо решават проблема!

Та в този аспект ви съветвам да се свържете с доставчика!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото до exwol - Какво му е толкова странното на това. Абе каквото напиша в тоя форум все едно е извънземно?!

exwol искаше да ти каже, че първо се четат книги, осъзнава се как работи цялата система из основи и тогава се прави каквото ще се прави. Освен това никой доставчик не е длъжен да се занимава със сървъри на домашни потребители. Дори не съм чувал това да се прави и за бизнес клиенти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. Между другото аз какво да направя, че повече от 100 МБПС не дават и използват точно ето тези суичове: http://www.emag.bg/switch-tp-link-8-x-10-100mbps-tl-sf1008d/pd/E1272BBBM/ Че как да дават повече от 100 при условие, че те са със портове по 100 мегабита?!Те дори не издържат на висока темература! През лятото когато температурата е 38 до 39 градуса вън, те държат суичовете в дебели пластмасови кутиики и температурата вътре е +80 градуса. Тогава се започва една загуба на пакети около 98% и само Skype работи (за щастие и сървъра с доста Latency ...). Нито браузър, да не говорим за онлайн игра.Аз какво да направа, че не могат да сложат качествени суичове, които да ги затварят в кутии с поне 1 ДУПКА за въздушен поток вътре? Ама не! Аз трябва тука да си харча парите за качествени машини, мрежа (което до някъде вече съм направил), а тея там секи път да сменят суичовете при първия спад на напрежение?!Просто са  .... (ще се сдържа заради правилата на форума)! Имат си некадърен отдел за обаждания аз се обаждам, обяснявам ѝ на онази там тя вика нищо не можем да направим, през тва време си лакира ноктите и си е във Facebook и ПЕТ пари не дава какво става с моята мрежа! А казват, че имало 24/7/365 подръжка? Така ли? Е НЕМА ДА Я БЪДЕ ТАКА. ДО тук ми беше границата ще отида и ще се оплача на администраторите. Ако и те не ми помогнат МАЙНАТА И на този НЕКАДЪРЕН ISP!10 пъти ми сменят УЖ статичното IP, аз си губя не само играчите, а и всеки път една пълна пренастройка на цялата мрежа за външното IP, И тази смяна става когато се сменят или спрат КИТАЙСКИТЕ им суичове, които са ги праснали по дърветата, в локвите, по стълбовете и виснат едни кабели. Все едно съм в Data центъра на Google, ама зад раковете със сървъри! И това е по улиците вън! Минава някой тежкотоварен автомобил (например камион) и всичките кабели отиват. Аз изобщо не виня хората каращи камионите, въпреки, че се извиняват. Тези кабели трябва да минат под земята, а не "хвърчащи кабели". Или поне ако държат да са във въздуха (защото няма възможност за наземни трасета) да ги подредят и да ги вдигнат по-нависоко. Под подреждане разбирайте около всеки суич по стълб, дърво и т.н. да няма 1000+ оплетени кабели, като 90% от тях вече не се използват и само пречат. М/у другото те дори и гръмозащита не са сложили, и за това всеки път трябва да дърпам интернет кабела от маршрутизаторите ми...Най-накрая да си изкажа и аз мнението за този доставчик както и много... много други хора!Колкото до флуда: Ако доставчика ми беше поне 0,00001% КАДЪРЕН щеше да ме избави от ядовете и да не експериментирам със тези гейтуей сървъри, които имат нулев или минимален ефект!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... Все едно съм в Data центъра на гугъл, ама зад раковете със сървъри! И това е по улиците вън!

...

И вие разбирате от тези неща... В дейтацентровете кабелите са така:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Тези кабели трябва да минат под земята, а не "хвърчащи кабели". Или поне ако държат да са във въздуха (защото няма възможност за наземни трасета) да ги подредят и да ги вдигнат по-нависоко. Под подреждане разбирайте около всеки суич по стълб, дърво и т.н. да няма 1000+ оплетени кабели, като 90% от тях вече не се използват и само пречат. М/у другото те дори и гръмозащита не са сложили, и за това всеки път трябва да дърпам интернет кабела от маршрутизаторите ми...

Най-накрая да си изкажа и аз мнението за този доставчик както и много... много други хора! 

Това,че при вас са по-дърветата не означава,че навсякъде в България (имам впредвид Blizoo) висят кабели и имат подобни на вашите проблеми. Доколкото имам спомен още преди 3 години ги задължиха кабелите да минават под земята. Аз съм абонат на Близу и няма никакви жици наоколо,освен кабела на някаква антена дето вече я няма. За бизнес потребители има и други условия http://www.blizoo.bg/inter_traffic.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И вие разбирате от тези неща... В дейтацентровете кабелите са така:

Публикувано изображение

Нямам предвид професионално направени дейта центрове. Имам предвид това:

Публикувано изображение

Абсолютно по същия начин изглежда горкия орех до мен...

п.п До niksi - Чел съм го тва 1 млн+ пъти. Трябва един отделен кабел от техния център до мен да дойде - Ако съдим по картинката която качих тук.... NO WAY!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам предвид професионално направени дейта центрове. Имам предвид това:

Абсолютно по същия начин изглежда горкия орех до мен...

Вие по-горе споменавате дейтацентъра на Гугъл в смисъл че отзад жиците били преплетени. Аз ви показах как всъщност изглежда отзад жиците в един дейтацентър

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера какво повечве иска автора от един домашен абонамент/план ?

Ако всеки си хостваше сървърите на домашните си машини, хостинг компаниите нямаше да съществуват. Никой не може да гарантира 100 процента свързаност на домашен план, за тази цел си има бизнес тарифи т.е. доставчика няма нищо общо със ЗКУ на абоната. Прочетете си договорите - те са за тази цел.

Казвате за връзки от типа на 200 мбит/с, за какво ви е подобна скорост ? С какво ще помогне това след като домашните тарифи не са създадени за хостинг цели ?

Който си търси стабилен хост - наема си dedicated server на голяма компания за предпочитане на Линукска машина, и се радва на 24/7 ъптайм без флуд и подобни атаки.

Втория вариант както вече казах е бизнес тарифа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера какво повечве иска автора от един домашен абонамент/план ?

Ако всеки си хостваше сървърите на домашните си машини, хостинг компаниите нямаше да съществуват. Никой не може да гарантира 100 процента свързаност на домашен план, за тази цел си има бизнес тарифи т.е. доставчика няма нищо общо със ЗКУ на абоната. Прочетете си договорите - те са за тази цел.

Казвате за връзки от типа на 200 мбит/с, за какво ви е подобна скорост ? С какво ще помогне това след като домашните тарифи не са създадени за хостинг цели ?

Който си търси стабилен хост - наема си dedicated server на голяма компания за предпочитане на Линукска машина, и се радва на 24/7 ъптайм без флуд и подобни атаки.

Втория вариант както вече казах е бизнес тарифа.

Бях по едно време на бизнес план, но скоростите въобще не се оказаха тези в договора, а там бяха т.н. гарантирани. Така, че и дори компанията да е голяма пак не е гаранция за качествена услуга.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гарантирани скорости за под 100 лева няма и няма и да има.  За да ти е гарантирано ,че  ще имаш  скоростта за която си платил се иска и трасето да е оптично и специално за тебе да има отделна машина  . По села и паланки ако ще на президентски план да си  като интернета ти идва със антена на покрива на кметството и от там  влиза в  сървър на 7-8 години, след което е по дереците  с кабел изгорял от слънцето и суичове  на кило  няма как да ти гарантират ,че ще имаш интернет камо ли  за скорости. И като  глсдното ромче  иде на 10 километър да ти  извади оптиката и да я отсече с брадвата да ги питам кое ще ти гарантират ? Масово доставчиците нямат бекъп  трасета  вие тука за  гарантирани скорости и планове говорите :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гарантирани скорости за под 100 лева няма и няма и да има.  За да ти е гарантирано ,че  ще имаш  скоростта за която си платил се иска и трасето да е оптично и специално за тебе да има отделна машина  . По села и паланки ако ще на президентски план да си  като интернета ти идва със антена на покрива на кметството и от там  влиза в  сървър на 7-8 години, след което е по дереците  с кабел изгорял от слънцето и суичове  на кило  няма как да ти гарантират ,че ще имаш интернет камо ли  за скорости. И като  глсдното ромче  иде на 10 километър да ти  извади оптиката и да я отсече с брадвата да ги питам кое ще ти гарантират ? Масово доставчиците нямат бекъп  трасета  вие тука за  гарантирани скорости и планове говорите :)

Фирмата си изгради трасе до мен, разбира се по оптичен кабел. Всичко беше наред до момента, когато проверих скоростите.

Дойде техен техник и каза, че това което установи е при всички техни клиенти, а то беше далеч от цифрите посочени в договора!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AlkatrazBG е на 100% прав. За това казах на доставчика едно трасенце по оптичен път директно до мен. Леко скъпичко - 8000+лв като се включена цената за 25-30 километра оптични кабели, разкопаване, усилватели и т.н.Има ли смисъл да права такова нещо? Поне ще си имам свързаност 1000+ MBPS (Всичката ми техника подържа тези скоростни без проблем с изключитение на 100 мегабитовия рутер :D).

Едва ли в скоро време ще си взема собствена линия (не искам да ставам Reseller ISP ;[). Поне им предложих да направят нова линия за цялото местоположение, но те казаха, че преди 7-8 години са правили и било "последна технология". (Че тия малоумници ползват още от ИврЪКуМ инфраструктурата бе?!) Даже ми е чудно от къде сега имам 110 мегабита интернет... БОЖЕ, ГОСПОДИ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен проблема е решен по следния начин: http://www.casimages.es/i/140422123205469845.jpg.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам нещо подобно и не оправя проблема, защото ме DDOS-ват и ми задръстват целия канал!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В моя случай съм кофигурирал филтър само за ауторизирани от мен клиенти. Спестява доста главоболие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май ще е най-хубаво един VPN казвам на всички името и паролата и се свръзват а от там със сървъра (порт за сървъра няма да отваря, при условие, че ще имам VPN и маршрутизатора раздава IP все едно са се закачили за него. Т.е са в локалната ми мрежа). А пък ако пак има тарикати - просто следя кой потребител с връзка към VPN-а ми изпраща слоне (големи пакети) и просто го изритвам без право да влезе отново. Проблема е решен! Ама заслужава ли си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май ще е най-хубаво един VPN казвам на всички името и паролата и се свръзват а от там със сървъра (порт за сървъра няма да отваря, при условие, че ще имам VPN и маршрутизатора раздава IP все едно са се закачили за него. Т.е са в локалната ми мрежа). А пък ако пак има тарикати - просто следя кой потребител с връзка към VPN-а ми изпраща слоне (големи пакети) и просто го изритвам без право да влезе отново. Проблема е решен! Ама заслужава ли си?

И VPN няма да те спаси , дори не им е нужна връзка с VPN-а ти за да ти флудят нета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намерих цялостно решение на проблема. Бих искал всеки да се възползва от него:Затворих UPnP и порт сканирането от рутера, което се оказа спасението. 1-во UPnP не ми трябва2-ро изключването на порт сканирането е най-добрата идея! Вече дори не могат да ме пинг-нат по най простия метод. А ако се опитат да атакуват на порта на гейм сървъра - Заедно с изключването на порт сканирането всякакви методи за пакети са изключени освен тези за специфичната игра. Вече всички са доволни.Лично накарах един познат с г/д същата скорост на интернет връзката като мен да ме атакува - Нищо. Дори не му получавам и байт от пакетите.Мисля, че някой по-нагоре беше споменал за изключване на порт сканиране, за което му благодаря, но странно защо чак сега се сетих.Благодаря на всички!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.