Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

tremal

Няма звук към слушалките от синия изход на аудио картата

Препоръчан отговор

Здравейте, имам проблем с аудиокарта VIA HD. Ако я настроя на двуканален звук, синият изход отзад на компютъра не работи. А в него включвам слушалките си. 

Интересното е, че розовият изход, в който включвам микрофона, работи нормално. Отпред на компютъра имам 2 изхода - зелен и розов, които работят нормално, но не ми се иска да включвам слушалките там. Преди нямах проблеми със синия изход, не знам какво точно му стана :D Ако настроя аудиокартата на 4-канален звук и я настроя да разпръсква сигнала към всички говорители, тогава слушалките работят, но не съм сигурен дали в такава ситуация микрофонът действа, или розовата букса започва да работи като изход и се използва за изкарване, а не за вкарване на звук.

От скрийншота, който публикувам се вижда, че и колонките, и слушалките, и микрофона се отчитат като включени отзад (нищо, че слушалките не работят), но по  интересно е, че се отчита и нещо включено в предния зелен изход, а такова нещо няма :D Отделно, че самата програма отчита на зелената букса Front Speakers, на розовата Microphone, но на синята изписва само Line-In.

http://prikachi.com/images/66/7226066B.png

Има ли някой с такава аудио карта и имал ли е подобни проблеми?

(да отбележа, че преди време слушалките си работеха нормално в синия изход, после не знам какво им стана)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема ти вероятно е хардуерен. Имах подобен проблем на твоя. Не стана нито със смяна на драйверите, нито с преинсталация.  Все пак преди да давам такова заключение ще питам: Сигурен ли си, че драйверите за дъното и за звуковата карта са правилните? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1000% съм сигурен, че са правилни, но все пак ей сега ще деинсталирам аудиодрайверите и ще ги инсталирам на ново :-)

Преинсталирах ги, но нещата не се промениха особено. Забелязах, че ако настроя картата на 4-канален звук и изпробвам говорителите (през програмата) слушалките проработват и без да съм включил опцията Speaker Fill, но при пускане на песен през плеъра не свирят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1000% съм сигурен, че са правилни, но все пак ей сега ще деинсталирам аудиодрайверите и ще ги инсталирам на ново :-)

Кажи каква ти е марката на дъното. Преди време дъната с VIA чипсет имаха проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някъде трябва да имаш Jack Configuration или нещо такова, където да можеш да избереш къде, какво включваш в аудио драйвера. Понеже не става ясно каква версия на драйвера ползваш, не мога да видя нищо в нета относно откъде точно да го направиш. Изпращам User Manual за аудио карта с подобен драйвер. Виж стр. 10 и дано да ти свърши работа...

http://www.av.it.pt/medidas/Data/Manuais%20&%20Tutoriais/40a%20-%20Anechoic%20Chamber/Instala%C3%A7%C3%A3o%20Soft/PC%20CD/Manual/Audio/Vista/VIA_HD_AudioDeckc.pdf

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да деинсталираш драйвърите и да останеш без тях

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зеления ти е изход, синия е Line-In.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното е ECS MCP61M-M3

Аудиото е VIA HD, Codec Version VT1705

В момента дърпам едни по - нови драйвери, но става адски бавно, нещо като цяло сайта им се отваряше бавно

Апропо в момента съм пуснал само колонките (нищо, че програмата си мисли, че съм пуснал и нещо отпред) и непрекъснато се появява това  http://prikachi.com/images/232/7229232F.png което причинява непрекъснато накъсване на звука

EDIT: да кажем, че реших проблема. Изтеглих тази версия v8700a_20100923 на драйверите, инсталирах я и за сега нещата работят добре. Да, пак трябва да настроя картата да работи на 4-канален звук и да разпръсна звука към всички говорители, за да свирят слушалките, но поне няма насичане, а и микрофона работи. Интересното е, че при тест на слушалките от контролния панел на драйверите - работят и без Speaker Fill, но плеъра не свири без включена тази опция, точно както беше и преди. 

Петър Василев, при мен контролният панел на драйверите е друг и така и не можах да разбера за кои драйвери е ръководството, към което ми изпратихте линк :)

Благодаря на всички, които писаха в темата и все още съм отворен към съвети, мнения и предложения

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...