Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Добромир Вълчев

Ниска оценка high end конфигурация !

Препоръчан отговор

Какво подяволите става тук !? Оценка от 5.9 и 100фпс в лол ... http://i59.tinypic.com/2yowfur.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s: 

Лоша работа.Няма оправия.Продавай и купувай още по-добри части.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво подяволите става тук !? Оценка от 5.9 и 100фпс в лол ... http://i59.tinypic.com/2yowfur.jpg

Виж кой точно компонент е с най-ниска оценка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Харда естествено. Казах ти и в другата тема че решението е SSD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смяна с SSD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твърдия диск и при мен е така.

Всички компоненти са с оценка над 7 но твърдия диск е 5,9 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти компютъра си за оценка ли го ползваш или да ти върши работа?Уиндоус слага като оценка, най-ниската от всички които си получил. Но това изобщо не значи, че е обективна. Примерно ако видеокартата ти е вградена, но другите компоненти са на ниво и ползваш компютъра си за някакъв сървър, ще имаш ниска оценка, но компа ти ще върши по-добра работа, отколкото такъв с по-балансирана конфигурация.Ако нямаш конкретни оплаквания, изобщо да не ти пука за оценката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами те от Майкрософт уточняват, че тая оценка показва най-слабото звено, по което може да се ориентираме за бъдещ ъпгрейд. Така като гледам, суперконфигурацията няма SSD, което означава че е супер, ама само в очите и акъла на някои хора. Аз ползвам SSD  за кеш на същия хард диск и мога да кажа, че нещата са доста по-добре, особено ако компютъра се наблъска с 50-60 инсталации на игри и програми. Все пак един компютър се взема да върши работа и не трябва да е от значение нищо. Ако решим да играем, трябва да играем. Ако решим да коригираме снимки и да правим колажи, ами правим го. Ако записваме музика, ами записваме. А за да стане всичко това възможно, най-слабото звено - харда, трябва наистина да отговаря на останалите компоненти като бързина. Защото примерно ако тръгнеш да прекодираш някой видеофайл, може да се окаже, че процесора едва се товари, а бързината е ограничена точно от хард диска.  И как тогава Майкрософт  да дадат 7 за системата ти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хе...че те и моите оценки са над 7 (като две от тях удрят тавана), но SSD-то ми е на 5.9. Шантава работа - нали?

В началото се ядосвах, но вече изобщо не ми дреме!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хе...че те и моите оценки са над 7 (като две от тях удрят тавана), но SSD-то ми е на 5.9. Шантава работа - нали?

В началото се ядосвах, но вече изобщо не ми дреме!

A какво е SSD-то? Ако е на SATA 2,  твърде вероятно е оценката да си е 5.9 заради ограничението на тоя интерфейс. Все пак тоя тест едва ли отчита и времето за достъп, защото ако бе така и при мен щеше да е различно от 5.9.  Ето и едно малко по-различно показание:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

И т.н.,  все в тоя стил коментари. Но тоя цепи мрака:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Маани я тая тъпа система за оценяване на ОС от 2009... Ти с това ли си мериш конфигурациите бе ?? Хахах...

Ако беше Heaven Benchmark, 3Dmark 11 и подобни щях да съм по-съгласен, и да взема насериозно темата ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Маани я тая тъпа система за оценяване на ОС от 2009... Ти с това ли си мериш конфигурациите бе ?? Хахах...

Ако беше Heaven Benchmark, 3Dmark 11 и подобни щях да съм по-съгласен, и да взема насериозно темата ти.

Ставаше въпрос за съвсем друго нещо .... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A какво е SSD-то? Ако е на SATA 2,  твърде вероятно е оценката да си е 5.9 заради ограничението на тоя интерфейс. Все пак тоя тест едва ли отчита и времето за достъп, защото ако бе така и при мен щеше да е различно от 5.9. 

SATA 3 e A-DATA SSD S510 60GB 6GB/SEC, но съм го боднал на SATA 2, защото на 3-ката много по-често забива и се налага да гася ръчно компа, за да тръгне. Не, че и на 2 не го прави де, но по-нарядко. Пустия контролер SandForce нещо не се разбира явно с чипсета на ДЪНОТО ми и от там тези мизерии. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SATA 3 e A-DATA SSD S510 60GB 6GB/SEC, но съм го боднал на SATA 2, защото на 3-ката много по-често забива и се налага да гася ръчно компа, за да тръгне. Не, че и на 2 не го прави де, но по-нарядко. Пустия контролер SandForce нещо не се разбира явно с чипсета на ДЪНОТО ми и от там тези мизерии. 

Да, имах предвид порта на дъното, а не типа на SSD-то. Тая тема ме провокира да пробвам и моето SSD  като отделен диск, но май много играчка ще падне, защото досега никога не съм го пускал като отделен диск. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази оценка не е реална, ето какво е положението при мен.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Втория шот е от лаптопа ми, диска е стандартен, син WD 5400 оборота, оценката винаги му е била висока.

Редакцията е защото обърках оборотите на втория диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въобще не я гледайте тая оценка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази оценка не е реална, ето какво е положението при мен.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Втория шот е от лаптопа ми, диска е стандартен, син WD 5200 оборота, оценката винаги му е била висока.

Ами джам 7 е некадърен и вероятно когато си провеждал теста, проца е бил с намален волтаж. Най-вероятно не се е натоварило като хората за да се надуе на максималната честота, но въпроса е, че самия тест не активира процесора на максимален волтаж, а си кара на автомат от биоса или ОС, а другите (Heaven, 3Dmark) го правят.

WD 5200 оборота

Къде го купи тоя 5200 оборота хард, ве ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами джам 7 е некадърен и вероятно когато си провеждал теста, проца е бил с намален волтаж. Най-вероятно не се е натоварило като хората за да се надуе на максималната честота, но въпроса е, че самия тест не активира процесора на максимален волтаж, а си кара на автомат от биоса или ОС, а другите (Heaven, 3Dmark) го правят.

Къде го купи тоя 5200 оборота хард, ве ?

Не става въпрос за честотата на процесора ВЕ, а за тъпата оценка като цяло.

Не е реална,  показах шотове от две различни машини като втория диск е на 5400 оборота и е в пъти по бавен но въпреки това оценката му е доста завишена.

Доволен ли си че този път не обърках цифрата и вече е правилно? Ве!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек да ви се чуди какво се впрягате на този смешен тест на системата! :ohmy:

Има къде по-добри и достоверни инструменти за бенчмарк.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вместо тези неизвестни уиндоус оценки, защо не направите реален бенчмарк който да показва истинската производителност на даден компонент?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...