Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Rejaxx

Гаранционна профилкатика

Препоръчан отговор

Здравейте,

Лаптопът  ми е Acer Aspire E1-571G ( Intel core i3-3110m 2.4ghz)  с Windows 7 Ultimate 64 бита.

Декември месец миналата година се наложи да го дам за почистване, беше още в гаранция , при което беше изпратен в сервиза на Acer в София. Върнаха ми го след 1 седмица и така до снощи беше наред ( като изключим ,че след "ремонта" вентилатора беше по-шумен ) , но снощи започна да качва тревожни температури от порядъка на 60-5 градуса на процесора при гледане на 720p клипчета. Та реших след като вече не е гаранционен да го отворя и почистя. Разглобих го и като го видях от вътре останах потресен , термопастата е била толкова добре сложена, че беше излезнала извън рамките на процесора и имаше парченца разпиляна паста полепнала по болтове и други компоненти. Споделям го това за други потребители да си имат едно на ум като си имат работа с този сервиз. 

Та въпросът ми е от къде във Велико Търново мога да си взема термо паста , защото следвам тук и не съм много запознат с града. И другият въпрос , има на едно място термо лепенка , нея също ли трябва да сменя. Сменял съм термопаста 5-6 пъти на други лаптопи , но не съм имал работа с такава лепенка , затова моля за информация/съвет. 

Благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябвало е да го върнеш още когато си разбрал, че вентилатора е започнал да шуми повече. Това е недопустимо при профилактика. За съжаление в повечето сервизи в България положението е същото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябваше , но какво да се прави . Понеже в протокола пишеше " Сменен Термо модул " реших че това може да значи че са сменили охлаждането , не съм експерт все пак и си викам сигурно е нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре побързай в търсенето на термо паста защото полепва много по-компонентите  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябваше , но какво да се прави . Понеже в протокола пишеше " Сменен Термо модул " реших че това може да значи че са сменили охлаждането , не съм експерт все пак и си викам сигурно е нормално.

Сменен термо модул означава че са ти сменили цялото охлаждане. Не виждам причина това да се прави освен ако са подменили твоето с някое старо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е това ще е върха да са ми сложили старо охлаждане в "доверен" сервиз. Аз разпиляните парчета паста съм ги почистил , изчистих и вентилатора сега са малко по добре градусите , но в понеделник трябва да намеря паста. Няма ли някой от Търново да каже магазин?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е това ще е върха да са ми сложили старо охлаждане в "доверен" сервиз. Аз разпиляните парчета паста съм ги почистил , изчистих и вентилатора сега са малко по добре градусите , но в понеделник трябва да намеря паста. Няма ли някой от Търново да каже магазин?

Така като гледам още малко и ще си правиш сам профилактиката. А това със сменени части на компютър не го виждам за първи път. Ако беше от Плевен щях да ти препоръчам човек, който ще ти свърши работа, но за ВТ нека колегите да кажат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз профилактиката ще си я направя сам , въпроса е да намеря магазин , за да закупя пастата. По принцип съм от плевен , но съм на очни тук в търново. И от плевен имам лоши спомени със сервизи , няма да споменавам имена. Само не съм на ясно с тази лепенка трябва ли да се сменя , ако не се лъжа се намира върху видео чипа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябвало е да го върнеш още когато си разбрал, че вентилатора е започнал да шуми повече. Това е недопустимо при профилактика. За съжаление в повечето сервизи в България положението е същото.

Емо,виждаш ли защо хората предпочитат да потърсят съвет тук във форума ,а не да отидат в някой сервиз,където да им скапят техниката. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъжната истина е, че вече да те е страх да стъпиш в сервиз за каквото и да е . Иначе намерих магазин само трябва да изчакам до понеделник  и някой да ми каже трябва ли да се прави нещо тази лепенка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За сервиз и магазин - препоръчвам фирма "Вали" - намират се на улицата на гърба на полицията/над поликлиниката и парк 'марно поле'.

Там можеш да си вземеш паста и подложка (добре е да носиш лаптопа или поне да знаеш точен модел) или да ти го почистят почти пред тебе и да ти го върнат - това след уговорка с човека занимаващ се с това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз този магазин видях в интернет. В понеделник ще се ходи. Само още чакам ако е възможно отговор на другия въпрос. Трябва ли да се прави нещо с лепенката на видеото?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задължително сменете и термолепенката. Проверете с каква дебелина е, за да избегнете последващи проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...