Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

weriwd

Проблем с power coler 7850

Препоръчан отговор

Проблемът е следния. След като натоваря видеокартата започват да ми излизат черти през монитора ,които на тъмен фон се забелязват и пречат изключително много докато играя. Надявам се това видео ,което заснех да ви даде някаква представа за какво иде реч. Видеокартата днес ми беше върната от гаранция като ми казаха ,че след 48 часов тест такъв проблем не се е проявил.

Видеокартата е в такова състояние от самото и закупуване ,но проблемите в самото начало бяха почти незабележими. 

Докато картата беше на сервиз използвах старата си 4850 ,която работи безпроблемно и такива черти не се забелязват.

Захранването ,което използвам е Cooler Master B700 ,закупено съвсем скоро както и дъното ,което е Asrock Extreme 4 970.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е монитора ? И картата е PowerColor,а не Power Coler :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът е следния...

Не искам да те отчайвам, но така както описваш симптомите, картата ти е пътник и страда, най-вероятно, от разлепен чип. Просто си случил кофти бройка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При положение ,че ми я връщат ,след като уж нищо и няма не ми се вярва да е тръгнала явно проблема е другаде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако тая карта и старата си ги ползвал на един и същ HDMI кабел проблема значи е в картата и тия от сервиза само са те метнали. Виж иначе ако си правил някакви настройки за овърколк и ги махни от Catalyst Control Center на картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвам ги с един и същ VGA кабел с DVI преходник ,а тези от сервиза наистина не знам какво са правили ,но решението им е изключително некомпетентно за такава голяма фирма като тях.. и все пак ми казаха да я пробвам на друг монитор ,което ме озадачава все повече и повече...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и с един HDMI да я пробвате тогава дали пак ще ги изкарва тия черти. А иначе казахте ли им че със старата карта няма никакви проблеми? Изглежда че просто искат да минат на тънко с тия съвети които дават, картата не се знае дали са я и погледнали даже.  :DМоже картата наистина да си работи безпроблемно обаче ако са я тествали с HDMI кабел, VGA порта на картата просто може да е дал фира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да казах им ,че със старата карта няма никакви проблеми пробвал съм я и с HDMI на друг монитор и при него нямаше проблеми ,това също им беше упоменато ,но уви тяхното решение беше друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да казах им ,че със старата карта няма никакви проблеми пробвал съм я и с HDMI на друг монитор и при него нямаше проблеми ,това също им беше упоменато ,но уви тяхното решение беше друго.

Така, както разбирам от поста Ви, значи тези проблеми не се проявяват при HDMI? То, тогава проблемът може да е в самият VGA изход.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, както разбирам от поста Ви, значи тези проблеми не се проявяват при HDMI? То, тогава проблемът може да е в самият VGA изход.

Да по всяка вероятност там явно е проблема ,но от сервиза на фирмата казват ,че всичко е наред и вече наистина не знам какво да правя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е па просто мини на HDMI ... ако монитора ти няма - има преходници HDMI-DVI/VGA. Толкова ли е трудно да се сетиш ?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като изгледах няколко пъти клипчето видяха за какво иде реч. Проблема е в аналоговата връзка между видеокартата и монитора. Това се наблюдава при повечето съвременни видеокарти, пуснати на стари(че и нови) монитори с аналогов интерфейс. Понякога се получава и от смущения в електрическата мрежа за това може да пробваш да смениш контакта или премести за малко всичко в друга стая. Да, в сервиза са тествали картата и наистина не са открили повреда, защото такава няма. Ако ползваш цифров интерфейс(DVI или HDMI) няма да има такива проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес тествах на друг контакт ,но разлика нямаше ,което ще рече ,че може би това е проблема. Въпросният аналогов сигнал явно прецаква цялата система ще тествам на друг монитор пък да видим какво ще се получи. Ако някой има някакви други идеи и предложения как да се избавя от тази зла участ добре дошъл е да помага. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...