Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

MADNESS-*

Проблем с HDD! Моля помогнете :)

Препоръчан отговор

Здравейте потребители на KALDATA.COM :)Докато опитвах да кача операционна система Vista на Asus лаптоп ( линк към лаптопа ) => http://support.asus.com/download.aspx?SLanguage=en&m=F5R&os=24 при опит за форматиране на твърдия диск ми изписва грешка номер 0x80300025Опитах много неща но без успех... Върнах BIOS - a  до фабрични настройки, но дори и след това нищо не се получи.Ще съм ви много благодарен ако ми помогнете да разреша проблема си. Благодаря на всички предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте потребители на KALDATA.COM :)Докато опитвах да кача операционна система Vista на Asus лаптоп ( линк към лаптопа ) => http://support.asus.com/download.aspx?SLanguage=en&m=F5R&os=24 при опит за форматиране на твърдия диск ми изписва грешка номер 0x80300025Опитах много неща но без успех... Върнах BIOS - a  до фабрични настройки, но дори и след това нищо не се получи.Ще съм ви много благодарен ако ми помогнете да разреша проблема си. Благодаря на всички предварително :)

И на мен ми се е случвало много пъти *липсват файлове* 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Успя ли да го разрешиш ? :D

И на мен ми се е случвало много пъти *липсват файлове* 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Успя ли да го разрешиш ? :D

Да-като смених windows vista с windows 7  :D - с коя програма прави диска?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да-като смених windows vista с windows 7  :D - с коя програма прави диска?

Windows 7 USB/DVD Tool - програмка  на Microsof. Опитах и 7 и ХР, но нищо. ХР забива на 1% при форматирането на HDD  и така си стои, а на 7 изписва същото съобщение за грешка... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 7 USB/DVD Tool - програмка  на Microsof. Опитах и 7 и ХР, но нищо. ХР забива на 1% при форматирането на HDD  и така си стои, а на 7 изписва същото съобщение за грешка... 

Windows 7 USB/DVD Tool доколкото знам не може да записва Win XP,Win Vista- през USB ли правиш инсталацията или през CD ? -проблема най вероятно ще е от хард диск-а или CD/Flash 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 7 USB/DVD Tool доколкото знам не може да записва Win XP,Win Vista- през USB ли правиш инсталацията или през CD ? -проблема най вероятно ще е от хард диск-а или CD/Flash 

И аз това предположих, но с USB стик и 7-та не се качва. ХР го качвам през диск и пак нищо. И аз съм съгласен, че проблема е вероятно от HDD. Инсталаторите на ОС не го засичат, но BIOS-а казва, че е наличен HDD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сата кабела провери ли дали е сложен правилно? Пробвай и с друго сата кабелче и виж дали дава същия проблем.Темата е в грешен раздел между другото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сата кабела провери ли дали е сложен правилно? Пробвай и с друго сата кабелче и виж дали дава същия проблем.Темата е в грешен раздел между другото.

Ами не съм от най - честите потребители на KALDATA, и се извинявам за това. А за SATA кабела не мисля, че има проблем с него до сега работеше както трябва. При опита за преинсталация ми създаде този проблем. :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Заредете драйвера за RAID от CD. (Vista драйвъра ще работи) 

2. Инсталирай драйвъра и създайте дялове. 

3. Извадете диска с драйвъри и поставете Windows 7 DVD в лаптопа. 

4. Кликнете върху Refresh и грешката трябва да изчезне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Заредете драйвера за RAID от CD. (Vista драйвъра ще работи) 

2. Инсталирай драйвъра и създайте дялове. 

3. Извадете диска с драйвъри и поставете Windows 7 DVD в лаптопа. 

4. Кликнете върху Refresh и грешката трябва да изчезне.

Ако може да ми обясниш малко повече от къде да намеря RAID diver-а :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако може да ми обясниш малко повече от къде да намеря RAID diver-а :(

Ами не точно от диск-давам пример- В BIOS трябва да имаш Raid config или нещо такова - ако е On трябва да бъде Off-ако не ти намира hard disk-a (в windows инсталацията) , а и проблемът може да е че не си пуснал AHCI - намира се в Bios 

НЕ съм чувал такава глупост,sata кабелче в лаптоп няма има нещо като преходниче-IDE има в някой стари модели лаптопи..  :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не точно от диск-давам пример- В BIOS трябва да имаш Raid config или нещо такова - ако е On трябва да бъде Off-ако не ти намира hard disk-a (в windows инсталацията) , а и проблемът може да е че не си пуснал AHCI - намира се в Bios 

НЕ съм чувал такава глупост,sata кабелче в лаптоп няма има нещо като преходниче-IDE има в някой стари модели лаптопи..  :no-no:

Много ти благодаря!! :))) Сега ще опитам да променя настройките на Biosa :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Варианта е от някоя жива дистрибуция, например Ubuntu Live CD да си тестваш хард-а за грешки.

В крайна сметка може и да пробваш с друга дистрибуция на операционната система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бях прочел че е лаптоп.  :D А иначе ако нищо от това не проработи си приготви една флашка или диск да запишеш Darik Boot & Nuke и направи един wipe на хард диска, след това не би трябвало да има проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитах това което ми каза, но без резултат промених настройката на биоса да бъде AHCI но нищо, а и не успях да намеря Raid config в биоса :(

Не бях прочел че е лаптоп.  :D А иначе ако нищо от това не проработи си приготви една флашка или диск да запишеш Darik Boot & Nuke и направи един wipe на хард диска, след това не би трябвало да има проблеми.

Разполагам с флаш стик и ще съм ти благодарен ако ми кажеш повече за варианта който ти предлагаш :)))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти едно видео как става: https://www.youtube.com/watch?v=K9jfLDrm2Q0От тук може да си свалиш програмата: http://www.dban.org/downloadИсото се записва на флашка или диск по нормалния начин както се слага и Windows.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом нямаш в биос Raid config Darik Boot and Nuke ти е решението ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти едно видео как става: https://www.youtube.com/watch?v=K9jfLDrm2Q0От тук може да си свалиш програмата: http://www.dban.org/downloadИсото се записва на флашка или диск по нормалния начин както се слага и Windows.

Порових се в интернет, след като не успях да кача iso-то на флашката и ще се обърна към теб за помощ. Как да го кача на флашката ? :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Теглиш ли си Hiren's boot *не за windows* и си го записваш на диск с някоя програма за записване,там пак има програмата Darik's boot and Nuke *в пакета Hiren's*  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Теглиш ли си Hiren's boot *не за windows* и си го записваш на диск с някоя програма за записване,там пак има програмата Darik's boot and Nuke *в пакета Hiren's*  :)

Само дето лаптопа, който използвам има повреденo  CD/DVD устройство, затова варианта с флашката ме устройваше много :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Порових се в интернет, след като не успях да кача iso-то на флашката и ще се обърна към теб за помощ. Как да го кача на флашката ? :D

Сваляш си това: http://www.pendrivelinux.com/universal-usb-installer-easy-as-1-2-3/Step 1 търсиш DBAN 2.2.x и на Browse избираш исото, най-отдолу изибраш флаш драйва, цъкни му и формат на него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де,не разбрах дали Windows инсталацията ти го открива харда ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички ви много започнах wipe-ването на HDD. Дано след това да успя да кача ОС на лаптопчето :)))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички ви много започнах wipe-ването на HDD. Дано след това да успя да кача ОС на лаптопчето :)))

Да не забравиш да напишеш резултата ейй  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...