Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

dimi_54

Проблем с WIFI на китайски таблет sawee pad

Препоръчан отговор

Здравейте, имам проблем с wifi на таблета. Пускам го да сканира , но не намира мрежи. Това ме навежда на мисълта, че нещо не е наред wifi на таблета. Не съм запознат с андроид системата. За да реша проблема си мисля да ползвам нет през външен wifi адаптер. Това възможно ли е на таблет и как може да стане? Ще съм благодарен и за съвети как мога да оправя wifi на таблета. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди това имал ли е подобен проблем? Ако не кога се появи проблема? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е да е настроен на различна честота.Настройката се намира в Settings > Wi-Fi > (от контекстното меню) Advanced > Wi-Fi frequency band > Auto.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето още няколко души с подобен проблем, може да му свърши работа :)

http://www.androidtablets.net/forum/infotmic-based/21779-wifi-problem-sawee-pad-infotm.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди това имал ли е подобен проблем? Ако не кога се появи проблема? :)

Значи таблета е втора употреба, по данни и преди не е работело wifi . Иначе сканира , но не намира мрежа. Ключето за включване на wifi е вкл. и коато о изключа таблета не сканира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това прилича на хардуерен проблем. Нещо нормално за китайски таблети... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е да е настроен на различна честота.Настройката се намира в Settings > Wi-Fi > (от контекстното меню) Advanced > Wi-Fi frequency band > Auto.

Това Wi-Fi frequency band > Auto не можах да го намеря. Има за включване и изключване на Wi-Fi .

Това прилича на хардуерен проблем. Нещо нормално за китайски таблети... 

Не може ли да се използва Wi-Fi адаптер?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам проблем с wifi на таблета. Пускам го да сканира , но не намира мрежи. Това ме навежда на мисълта, че нещо не е наред wifi на таблета. Не съм запознат с андроид системата. За да реша проблема си мисля да ползвам нет през външен wifi адаптер. Това възможно ли е на таблет и как може да стане? Ще съм благодарен и за съвети как мога да оправя wifi на таблета.

Преди да правиш нещо желателно е да направиш reset до фабрични настройки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да правиш нещо желателно е да направиш reset до фабрични настройки.

Ресет направих от бутона който е встрани, но пак е същото

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това Wi-Fi frequency band > Auto не можах да го намеря. Има за включване и изключване на Wi-Fi.

Неслучайно написах "в контекстното меню". Там е, означено е с три точки, намира се или горе вдясно или долу вдясно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Неслучайно написах "в контекстното меню". Там е, означено е с три точки, намира се или горе вдясно или долу вдясно.

Долу в дясно има иконка с две колела settings, влизам от там- wireless&networks-wifi ,отдолу има wifi settings,влизам там но започва да сканира. На advanced няма Wi-Fi frequency ban.Горе в дясно има копче с три чертички. но и двете водят до едно и също меню.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ресет направих от бутона който е встрани, но пак е същото

Ресет с един бутон не знам как става това, но поне да беше посочил марката таблет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ресет с един бутон не знам как става това, но поне да беше посочил марката таблет.

Най отгоре съм писал марката, бутона е встрани и е малък натиска се с химикал, на него пише reset.

model number:sawee Pad; firmware version- 2.1-update 1 v2.2:#3245;baseband version-unknown; kernel version-2.6.32.9; build number-ERE27

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би трябвало да можеш и от самите настройки на Андроид да го върнеш към фабрични настройки. Имаш ли го в менюто?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би трябвало да можеш и от самите настройки на Андроид да го върнеш към фабрични настройки. Имаш ли го в менюто?

Да и в настройките има опция за връщане към фабричните настройки, която също изпробвах но резултата е същия ,,unable scan for networks''

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина прилича на хардуерен проблем. Пробвано ли е, както беше написано по-горе с wifi адаптор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина прилича на хардуерен проблем. Пробвано ли е, както беше написано по-горе с wifi адаптор?

За съжаление рових в нета за да разбера дали може с такъв адаптер да работи. За windows знам, включваш го в юсб, слагаш драйвери и си готов, но за андроид не знам как да стане. Не съм се занимавал с тази ОС. То и затова попитах някой ако знае?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както е указал автора на темата, и преди не е работил WiFi, т.е. като нов. Въпросите би трябвало да бъдат насочени към бившия собственик...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление рових в нета за да разбера дали може с такъв адаптер да работи. За windows знам, включваш го в юсб, слагаш драйвери и си готов, но за андроид не знам как да стане. Не съм се занимавал с тази ОС. То и затова попитах някой ако знае?

Например чрез ето такъв преходник от мини USB към нормално:

http://tablet-one.com/image/cache/data/new_accessories/%D0%BC%D0%B8%D0%BA%D1%80%D0%BE-usb-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%85%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B8%D0%BA-%D0%BA%D0%B0%D0%B1%D0%B5%D0%BB-310-500x500.jpg

Има ли такъв преходник в комплекта с таблета?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както е указал автора на темата, и преди не е работил WiFi, т.е. като нов. Въпросите би трябвало да бъдат насочени към бившия собственик...

За жалост не познавам бившият собственик, таблета е на приятел и на добра воля го взех ако мога да оправя проблема. Очаквах да е нещо в настройките или нещо да се оправи след ъпдейт. Но както писах не съм запознат с тази система. Естествено доста изчетох по форумите. Може както писа колегата techmaniac  и да е хардуерен проблем.

Например чрез ето такъв преходник от мини USB към нормално:

http://tablet-one.com/image/cache/data/new_accessories/%D0%BC%D0%B8%D0%BA%D1%80%D0%BE-usb-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%85%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B8%D0%BA-%D0%BA%D0%B0%D0%B1%D0%B5%D0%BB-310-500x500.jpg

Има ли такъв преходник в комплекта с таблета?

Не няма такъв преходник, но не е трудно да набавя. Нещо друго да добавя. Интернет пускам на таблета през lan мрежата. На моя комп. имам нет и с ICS се получава. У нас имам и рутер чрез който пръскам нет за лаптопа ми. Очаквах да се получи и на таблета , но не.

PS: като се ровех в нета намерих това:,,Hi

I bought the 10.2" ePad X220 FlyTouch2 Android 2.1 WiFi GPS Touch Screen MID Tablet PC 1024x600 USB2.0 1080P HDMI

At the begining everythings worked very well, but the second day, I have a problem with the WIFI, doesnt connect anymore to my network, it said "Unable to scan for network".

I did some research and the result said it is a problem with the "/data/misc/wifi/wpa_supplicant.conf", so I deleted it and reboot, and the file recreate by itself but still have the same problem.

I read somewhere else, it can be a ROM/firmware problem. So I upgrade my firmware

After I upgrade manually my firmware from deb-r2.1.1480 to deb-r2.1.1568, still the same problem but I have 2 new problems:

- Registration code that is behind the epad doesnt work even I am connected to internet with a connection with network cable RJ45, it always say failed (no idea because it have to be by wifi because wifi still doesnt work)

- at the reboot of the epad, there is like a sun/sunset and an earth turning by himself to show that it is loading, it have some line behind the sun now, I remember that I didnt have these line before I upgraded the firmware.

any chance you know the reason for all these problem?

For more information about the spec:

When I bought it

At the begining it show Infotmic 0.6.1.5 (520)

deb-r2.1.1480

After update

At the begining it show Infotmic 0.6.1.5 (585)

deb-r2.1.1561

I tried all these update and still doesnt solve at least my wifi problem

deb-r2.1.1480

deb-r2.1.1561

deb-r2.1.1568

deb-r2.1.1623

version 2.1-update1 v1.9:#2852

version 2.1-update1 V2.2 3245

Since I am on the Infotmic 0.6.1.5 (585)

My epad freeze many times after I go on the internet by the RJ45 cable and unplug. I tried to go back to 0.6.1.5(520) or 0.6.1.2 but doesnt work, even if I flash to some old version of firmware. Any one know how to go back? I even try many time to wipe the cache partition and wipe data/factory reset, nothing happen

The version 2852 and 3245 look very nice but I am from Australia, is it normal that I don't have the choice of Australia in the weather Widget?

Thank you to let me know if you have any clues about all theses problems.

Regards '' 

не разбрах за какво става дума, ако някой може да каже ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало те това е определението за firmware: Firmware (FW) - Фърмуерът е софтуерният компонент, който осигурява функциите, позволяващи ви да взаимодействате с хардуера на устройство. При принтери и мултифункционални устройства (МФУ) фърмуерът координира функциите на хардуера и определя кои функции да са налични при изпращането на факс и имейли или при сканирането на документи.

А това, което автора е направил е да обнови по-стари я по-нов ръчно, което общо взето е оправило първия и му е съсздало два други проблема. Ако се прави тази процедура трябва да се намери точния firmware. Това си е един вид, както флаша на БИОСа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало те това е определението за firmware: Firmware (FW) - Фърмуерът е софтуерният компонент, който осигурява функциите, позволяващи ви да взаимодействате с хардуера на устройство. При принтери и мултифункционални устройства (МФУ) фърмуерът координира функциите на хардуера и определя кои функции да са налични при изпращането на факс и имейли или при сканирането на документи.

А това, което автора е направил е да обнови по-стари я по-нов ръчно, което общо взето е оправило първия и му е съсздало два други проблема. Ако се прави тази процедура трябва да се намери точния firmware. Това си е един вид, както флаша на БИОСа.

Благодаря за отговора, ще предприема нещо ,което не е много добро но се надявам да даде резултат. Ще отворя таблета за да видя дали нещо не е откачено вътре. Не знам антенката на WiFi в какво състояние е и изобщо ще рзагледам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е вариант, но трябва по-внимателно, а и евентуален ремонт ще изисква познания в областта и разбира се подходяща техника. Ако не даде резултат това с фърмуеъра също е вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е вариант, но трябва по-внимателно, а и евентуален ремонт ще изисква познания в областта и разбира се подходяща техника. Ако не даде резултат това с фърмуеъра също е вариант.

Е, отворих го разгледах го но всичко си е на мястото.Нищо няма откачено. Ако е хардуер просто трябва да се откажа. За фърмуеъра остава последен опит, но трябва да зная коя версия трябва да е и технологията по ъпдейтването. Явно трябва доста да почета, пък ако има някой да обясни като за първолак нямам нищо против:)))))))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, отворих го разгледах го но всичко си е на мястото.Нищо няма откачено. Ако е хардуер просто трябва да се откажа. За фърмуеъра остава последен опит, но трябва да зная коя версия трябва да е и технологията по ъпдейтването. Явно трябва доста да почета, пък ако има някой да обясни като за първолак нямам нищо против :)))))))

Е колеги, проблемите продължават. Как да е пуснах нет по лан кабел. Опитах се да вляза в маркета, но за зла участ някой преди мен е направил акаунт с парола естествено която не знам. Създадох мой и се опитах с него да вляза, но когато влизам в маркета там все иска първия акаунт, а по никакъв начин не мога да сменя с моя. Опитах се да го изтрия  но не става, насочва ме да направя ресет и да върна фабричните настройки. Естествено казва ,че ще бъдат изтрити всички натройки влючително и акаунтите. Ресетнах, но акаунтите си бяха там и всичко беше както преди. Моля дайте някакъв съвет :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...