Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Rock4eto0o

ОС за стари компютри - Нужна на УЕБ дизайнер!

Препоръчан отговор

Здравейте, разгледах подобни теми, но те касаят конфигурации с 300MHz процесор и подобни. Така моят случай е малко по-добър, но пак е трагедия.

Старият ми компютър остана на вилата ми в Две Могили. Това лято ще ми се наложи да седя около месец там, а това означава, че ще се сбъскам с много проблеми. Въпросът ми е, каква ОС да използвам на този компютър, защото миналата седмица бях там и като го включих браузването в Интернет го озорва. За клипчета в Vbox7 независимо HD или ниско качество лагят като за световно. Във Youtube ако е с 480p резолюция вървят добре. Facebook при скролване лаги. Та операционната система е Win XP SP3. Като е с Classic режим. 

Характеристики на компютъра: 

Процесор: AMD Sempron 3200+  1.81Ghz

РАМ: 1.75GB

Video Card: Вградена 250mb

Моят проблем е малко особен тъй като съм Уеб Дизайнер  и ми трябва работа с Photoshop. Чудех се на Linux ли да преминавам или да спасявам положението с Windows, но как? Помощ какво да правя? От Linux съм ползвал единствено Ubuntu на старият компютър, но последните му версии вървят по-зле и от Windows XP!

Да уточня: Photoshop да подкара, По възможност да не забива някой клип като го гледам;

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слаб ти е компютъра за тия дейности, за които ще го ползваш, но все пак Windows Xp Sp3 MSDN.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слаб ти е компютъра за тия дейности, за които ще го ползваш, но все пак Windows Xp Sp3 MSDN.

Демек, оригиналния да му изпържа. Аз в момента съм го взел тука до мене. В момента мисля, че е XP SP3 със версия с вградените ъпдейти от Януари 2014. Не мисля, че ще има голяма разлика, но ОК, ще пробвам на MSDN.

А след това да му включвам ли Automatic Updates?

Редакция 1: Имам и една своя nLite версия на WIN XP MSDN, ама само господ знае к'во съм рязал от нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди като ползвах ХР беше без ъпдейти, чистата версия. След инсталирането автоматичните ъпдейти ги забранявам. 

Имам комп с процесор като твоя и като отвориш 3-4 страници в браузъра е голяма мъка. С фотошопа също не се справяше добре. Общо взето единствено за музика е филми може да го ползвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тази машина Lubuntu/Xubuntu ще върввят идеално. Алтернативата на Photoshop - GIMP. 

Window$ алтернативата е повече от ясна - XP SP3, но Photoshop си е тежко приложение, така че не мисля че този вариант е по-добрия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тази машина Lubuntu/Xubuntu ще върввят идеално. Алтернативата на Photoshop - GIMP. 

Window$ алтернативата е повече от ясна - XP SP3, но Photoshop си е тежко приложение, така че не мисля че този вариант е по-добрия.

Няма как да стане Web Design със GIMP. Освен да пробвам така... инсталирам Windows XP SP3 и Xubuntu (Като че ли ми харесва повече) и позлвам Windows само за Photoshop, пък като сърфирам си отивам в Xubuntu :) Дано се получи...

Първо Win и след това Linux трябва нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да стане Web Design със GIMP. Освен да пробвам така... инсталирам Windows XP SP3 и Xubuntu (Като че ли ми харесва повече) и позлвам Windows само за Photoshop, пък като сърфирам си отивам в Xubuntu :) Дано се получи...

Първо Win и след това Linux трябва нали?

Никой не ти е споменал уеб дизайн. Просто изтъкнах алтернатива на Photoshop, и да първо инсталираш Window$, след това Xubuntu ако ще правиш dual boot. 

За уеб дизайна си има доста алтернативи също под Linux - Bluefish, Amaya, OpenOffice Writer, Screem, Compozer, и т.н. да не изброявам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кошника ми е по-слаб от това и проблем с Photoshop, обаче CS2, няма. За по-горните версии - има. Параметрите на моето плашило - Intel Atom CPU-1.60 ghz, 1GB ram. Но за да лагват клипчета примерно, разни такива, вземи му дръпни един преинстал преди това. А под Линукс има Inkspace, която си е доста мощна програма.

Всъщност то това с клипчетата е може би заради вградената карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Може да пробваш и 8.1 ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...