Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Amarok

Електронен четец

Препоръчан отговор

Здравейте!Имам намерение да си купя електронен четец.Нямам никакъв опит с такива устройства дори не съм се й докосвал...Насочил съм се към Kindle Paperwhite.Едно нещо,обаче ме спира за крайния избор и то е дали мога да си прехвърлям книги,и изобщо всичко на pdf,doc формати от компютъра?Понеже прочетох,че май само от амазон можело да си прехвърляш книги.И наистина ли,зарядното устройство му е само USB?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих заложил на таблет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих заложил на таблет.

Искам да се доближа максимално до истинското четене,а дисплея на един таблет ще измаря очите ми много по-бързо.Електронния четец искам да го купя,защото имам много книги,които не са преиздавани,а и да са, са много скъпи.Реално цената,която ще заплатя за четеца ще я платя за 3-4 книги...Има много материали на български,които ги няма издадени,а са дълги и иска, да си ги направя на пдф или док файл,и да си ги чета.Не се увличам по екстрите,които ми предлага таблета.Така само ще се разсейвам и няма да мога да се задълбоча в четенето.Най-важното,което много искам да науча е мога ли да си прехвърля всеки пдф,док файл от компа на Киндъла?И дали устройството има други освен USB зарядно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повечето четци нямат проблем с тези формати, въпреки че това не са формати за електронни книги... Моята препоръка е NOOK Simple Touch на BARNES & NOBLE. Освен вече символичната му цена, четеца работи с Android 2.1 и след рут можеш да правиш каквото си искаш на него... Най-малкото, ще отваряш какъвто си искаш формат книги и имаш достъп до стотици приложения, както за doc, така и за pdf или електронни книги.

Izabel1, таблета е едно според мен крайно безсмислено устройство...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И според мен но за книги ще е перфектно защото качваш каквото имаш на компютъра а не се съобразяваш от къде да го изтеглиш или заплатиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повечето четци нямат проблем с тези формати, въпреки че това не са формати за електронни книги... Моята препоръка е NOOK Simple Touch на BARNES & NOBLE. Освен вече символичната му цена, четеца работи с Android 2.1 и след рут можеш да правиш каквото си искаш на него... Най-малкото, ще отваряш какъвто си искаш формат книги и имаш достъп до стотици приложения, както за doc, така и за pdf или електронни книги.

Имах предвид не дали ще прочете pdf или doc файл,а дали ще ми позволи да ги трансферирам от компютъра на устройството?Понеже с четеца не искам да правя компромис и ще мога да си позволя не толкова голямата сума от 120-30 паунда искам да купя този с най-добрите възможностти,а струва ми се,че Киндъла е може би малко по-добър от Nook.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И според мен но за книги ще е перфектно защото качваш каквото имаш на компютъра а не се съобразяваш от къде да го изтеглиш или заплатиш.

За това препоръчах NOOK-а. И... въпреки че го имам, за четене си ползвам телефона. С намаляне на подсветката и подходящ фон, според мен е доста удобно за четене. А таблета събира прах...

Имах предвид не дали ще прочете pdf или doc файл,а дали ще ми позволи да ги трансферирам от компютъра на устройството?Понеже с четеца не искам да правя компромис и ще мога да си позволя не толкова голямата сума от 120-30 паунда искам да купя този с най-добрите възможностти,а струва ми се,че Киндъла е може би малко по-добър от Nook.

Не мисля, че е по-добър... Освен това съм написал, защо точно NOOK. Рутва се елементарно, но след това нямаш никакви ограничения относно формати и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Електронния четец си има своите предимства като: по-ниска цена(таблет на същата цена не става за нищо), по-ниска консумация на енергия(с едно зареждане може да изкара месец и по-вече), електронното мастило се вижда перфектно на слънчева светлина(за разлика от дисплеите с течни кристали или диоди) и за момента не се сещам други предимства, но сигурно има.

Едит:

Наистина се продава само с USB кабел. Накрайникът се продава отделно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да може да чете книги във формат pdf и doc и може да си ги качваш от компютър.Може също с програмата calibre да конвертираш книги от друг формат в mobi или azw3 които се четат на kindle.Няма отделно зарядно за електрическата мрежа,зарежда се директно от USB на компютъра,но с едно зареждане издържа повече от месец при всекидневно четене.Ако искаш да четеш редовно Kindle е много по удобен от таблет,по-щадящ за очите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си купих такъв за 300 лева. Като цяло съм доволен и ми харесва много. Има си слот за карта, чете почти всички разширения, има Wi-Fi, можеш да свържеш слушалки и да слушаш музика или аудио книги, има дори и шах и пасианс. Наистина понякога не е удобно да четеш .pdf формат, особено учебници(за учебници ти трябва поне 9 инча дисплей), но на мен не ми е проблем. Направи ми впечатление, че когато тегля книги от интернет, трябва да им променям шрифта на текста, защото иначе не го разпознава и ми излизат квадратчета. Дадоха ми го само с USB кабел, за щастие аз си имам накрайник към контакта с USB. Иначе като го включиш към компютъра с USB кабела е същото като флашка. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!Имам намерение да си купя електронен четец.Нямам никакъв опит с такива устройства дори не съм се й докосвал...Насочил съм се към Kindle Paperwhite.Едно нещо,обаче ме спира за крайния избор и то е дали мога да си прехвърлям книги,и изобщо всичко на pdf,doc формати от компютъра?Понеже прочетох,че май само от амазон можело да си прехвърляш книги.И наистина ли,зарядното устройство му е само USB?

Аз имам kindle 6. Купих го за 200лв. Има го и по евтин вече. Качвам всичко без проблем, а за тези формати, които не може да чете - имам конвертори.

Много съм доволен - работи перфектно. Дразнещо е, че не може да се сменят картинките на скрийн сейвъра, но това си е дивотия на амазон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам kindle 6. Купих го за 200лв. Има го и по евтин вече. Качвам всичко без проблем, а за тези формати, които не може да чете - имам конвертори.

Много съм доволен - работи перфектно. Дразнещо е, че не може да се сменят картинките на скрийн сейвъра, но това си е дивотия на амазон.

Мисля,че си закупил Киндъл с така наречените "реклами",които не могат да се сменят.Без тях се оскъпява...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля,че си закупил Киндъл с така наречените "реклами",които не могат да се сменят.Без тях се оскъпява...

Има реклами, но когато не влиза в интернет киндела спира да ги излъчва и си остават само стандартните screen savers.

Отделно - след закупуването му, го ъпдейтвах до последната версия, която ми предложи и се оказа, че с тази нова версия са премахнали достъпа до него през конзола, от която до сега се правеше магията за подмяна на снимките на скрийн-а.

А иначе не бих казал, че има някакво голямо оскъпяване - в гугъл пишеш kindel 6 и първият резултат е киндел без реклами за 150лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А иначе не бих казал, че има някакво голямо оскъпяване - в гугъл пишеш kindel 6 и първият резултат е киндел без реклами за 150лв.

Директно от амазон с реклами е 100($69) без е 130($89). Ако 30% не е голямо оскъпяване, незнам кое е... :DП.П. За феновете на таблетите. Вчера в самолета, човека до мен извади iPad, и се опита да чете. Само че, в самолет е крива нива. Лампички, отражения от слънцето през прозорците т.н. Човека въртя таблета на една страна, на друга, на трета, на право, на криво... и след 15 минути се отказа. А аз си бях проснал Нукчето на табличката и се опитвах хем да чета, хем да не се смея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Директно от амазон с реклами е 100($69) без е 130($89). Ако 30% не е голямо оскъпяване, незнам кое е... :DП.П. За феновете на таблетите. Вчера в самолета, човека до мен извади iPad, и се опита да чете. Само че, в самолет е крива нива. Лампички, отражения от слънцето през прозорците т.н. Човека въртя таблета на една страна, на друга, на трета, на право, на криво... и след 15 минути се отказа. А аз си бях проснал Нукчето на табличката и се опитвах хем да чета, хем да не се смея.

Е прав си. Въпросът на колегата горе беше сравнено с моята цена. Което може да подлъже, че няма по евтини от 200 без реклами. За това изложих мнение.

А иначе няма място за сравнение. С таблет не си е работа да се чете и то не само в самолет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...