Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

2249

Защо от Никем ?

Препоръчан отговор

Здравейте.

Въпросът ми е продиктуван чисто човешко любопитство. От нищо друго.

Та: прави ми впечатление, че в голяма част от отговорите, в които се предлага хардуер, се предлага от фирма Никем. Въпросът ми е защо ? Предлагат най-доброто съотношение цена-качество, имат договор потребители на Kaldata да бъдат обслужвани на преференциални цени, най-коректни са ...

Понеже скоро ще си купувам хард и питам ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Въпросът ми е продиктуван чисто човешко любопитство. От нищо друго.

Та: прави ми впечатление, че в голяма част от отговорите, в които се предлага хардуер, се предлага от фирма Никем. Въпросът ми е защо ? Предлагат най-доброто съотношение цена-качество, имат договор потребители на Kaldata да бъдат обслужвани на преференциални цени, най-коректни са ...

Понеже скоро ще си купувам хард и питам ...

Ниски цени - за съжаление често за сметка на качеството.

Договори доколкото знам няма.

Предпочитам Скай и Аутмакс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно казано,не винаги цените им са най-добрите.Но пък предлагат много приятен и лесен потребителски интерфейс.Лесно и бързо се намират необходимите продукти.И е много по-лесно да си тагнеш линка към кошницата с продукти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично пазарувам от скай, но предлагам части чрез конфигуратора на никем, защото ми е по-удобен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имат богат асортимент, що годе разумни цени и са лесни за прикачене не линкове към кошницата. Аз перди пердлагах от Е[email protected] но ми отнемаше 10 пъти повече време да си тагна линковете и за това вече предлагам от Ник@м.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ниски цени - за съжаление често за сметка на качеството.

Може ли да ни запознаеш за какво качество имаш предвид?

Доколкото знам компонентите не се произвеждат в магазина. Дори и не се внасят в България от тази фирма. Та ако за качество на железарията имаш предвид, най-малкото тях можеш да виниш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,Аз също препоръчвам Sky, защото са много коректни и точни.Причината да се показват линкове от Никем се кроят от една страна в ниските цени, от друга в това, че имат готова "кошница", която е с готови линкове, което спестява време при публикуване на мнение.А и навика, на времето, когато се появиха, държаха много ниски цени. Сега нещата се изравниха с други фирми.Имай предвид, че никой не те кара да купуваш от който и да е магазин. Колегите предлагат стока, все пак от някъде трябва да бъде показана тя. И понеже не може никой от нас да знае всеки един магазин на всякъде в страната, то компонентите се предлагат от по-големите On-Line магазини и тук е въпрос на избор кой потребител кой магазин ще предпочете.никой от нас няма "договор"с когото и да е. Всъщност Калдата сама по себе си има On-Line магазин - Бомба BG, та, ако някой от нас би предлагал нещо, защото му се плаща, то това би бил магазина...Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с изравняване на цените и аз го забелязах.Може би трябва оттам,където асортимента е най-богат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с изравняване на цените и аз го забелязах.Може би трябва оттам,където асортимента е най-богат.

Изравняването на цените е привидно. На единичен артикул е така изравниха ги, защото доставчици спират да им дават стока заради нелоялна конкуренция, но пък те направиха друго, единичните цени са като на други места, но когато конфигурираш и поръчваш повече от един артикул и трупаш допълнителна отстъпка. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

както казва по-горе "Бързия джо", всичко е до навик и до удобство за побликуване. Преди Никем, основно се пускаха линкове към SKY. Може скоро и други да се появят. На всеки трябва да му е ясно, че доставчиците са колкото една ръка /основните/ и реално няма значение от къде се поръчва. Аз имам възможност да пазарувам директно от дилърите, но често ми се е случвало даден компонент да не го откривам при нито един от доставчиците, а да го има при някой от търговците...факт...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да ни запознаеш за какво качество имаш предвид?

Доколкото знам компонентите не се произвеждат в магазина. Дори и не се внасят в България от тази фирма. Та ако за качество на железарията имаш предвид, най-малкото тях можеш да виниш.

Не се произвеждат от тях, но там се сглобяват.

Описанията в сайта куцат някой дребни подробности са "сгрешени", при захранванията и хардовете примерно има такива грешки.

Всеки сам избира от къде да пазари, през годините съм пазарил от почти всички онлайн магазини и навсякъде има трески за дялане.

От обсъждания сайт в две поредни поръчки имах неточности,(дреболии в интерес на истината но дразнещи) затова при тях поглеждам само ако търсения компонент го няма другаде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се произвеждат от тях, но там се сглобяват.

Описанията в сайта куцат някой дребни подробности са "сгрешени", при захранванията и хардовете примерно има такива грешки.

Всеки сам избира от къде да пазари, през годините съм пазарил от почти всички онлайн магазини и навсякъде има трески за дялане.

От обсъждания сайт в две поредни поръчки имах неточности,(дреболии в интерес на истината но дразнещи) затова при тях поглеждам само ако търсения компонент го няма другаде.

Сглобяването е по желание на клиента и е безплатно. Често проблем е, не качеството на сглобяването, а чупенето при транспорта до получателя на сглобена машина, за което е виновен доставчикът и качеството на пътищата на милата ни родна картинка...Неточности винаги може да има при пазаруване, при което поръчката е допълнително уговаряне по телефон, заради липсата на наличност на някои от частите от онлайн поръчката. Печатни грешки съм срещал в много сайтове, в това число и старият на Sky(може би има такива и в новия) и при Джар-а, и под моста и къде ли не. Част от описанията на компонентите се копират, но има неща които се пишат и ръчно, а това не е малко работа. Който не работи не греши(това не значи че ако си необразован непременно си работяга :D:) Не съм виждал грешки, които да подвеждат до момента че за 10лв може да си купиш хай-тек екстремен клас устройство. Т.е. не е имало стремеж към въвеждане в заблуда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най смотаната страница е на

Публикувано изображение

тоя който я поддържа бих го уволнил на момента . Всичко е нахвърляно като в магазин за 1 лев :(

Най удобната е на

Публикувано изображение

Това че се дават линкове от там .......май си се досетил :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най смотаната страница е на ..............................

Честно казано и двата са евтини с малко доработки при qutmax са се напънали повече и с някой друг филтър. Всички искат да имат с 1000лв читав сайт ама не става. Тия "по-добрите" имат толкова трески за дялане, определено може  да съм предубеден, но така мисля. Истината е че няма читав сайт от където лесно и удобно да се черпи инфо, всичко е с компромиси къде по-малки къде по-големи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярно, че филтрите са удобство, но пък на никем кошницата е компактна и линковете за споделянето на кошницата към сайта и BB кода за поставяне във форум не са за пренебрегване когато трябва да предлагат колегите в доста теми и спестяват време за ръчно копиране наименованията и тагване на компонентите :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...