Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

azsamwe

Моля за вашият съвет, относно качествена технология

Препоръчан отговор

Здравейте на всички форумци - пишещи и четящи !

Имам проблем и ще се радвам да получа нужното разбиране и евентуално насочване как да постъпя.

Знам, че тука има хора които са доста навътре в знанията си относно технологии - софтуер, хардуер и т.н. и мисля, че ще получа правилния съвет .
Става дума за това , че на мен спешно ще ми се налага да пътувам .
Така стават нещата, че ми се налага да закупя нещо от тия две категории - нетбук или таблет.
Тъй като ми се налага да използвам интернет, нещата са свързани с това и няма как .. Но тъй като съм беден човек , особено на този етап финансите никак не ме обичат .. Та ще се помъча поне до седмица да събера едно 180, поне до към 200 лева . За това тия дни разглеждам обяви в интернет относно по изгодни, но качествени лаптопи и таблети. Всички казват, че стоките им са добри, че гарантират качество, обаче истината е някъде там. Да вземеш стока втора ръка, си е доста рисковано, тъй като нито знаеш как, нито пък колко е използвано това нещо и каква е реалната причина поради която човекът го продава.
Имах наскоро един такъв случай (на мен изобщо не ми върви с техниката), бях закупил едно ноутбукче от продавалник, човекът даваше пълна гаранция че с него няма ядове, че батерията държи няколко часа, че е запазено и т.н. След като обаче го взех (тъй като аз дадох чисто нов таблет и 150 лв. горница), от там нататък се започнаха ядовете. Батерията излезе, че е заминала, грам не държеше ток и работеше само на  зарядно. Имаше бучене при работа, загряване и като цяло - нестабилна стока. Излезе така, че аз се набутах, и бях измамен .. Както и да е, успях да го продам за части, но взех едва 100 лв. от него (даже се чудя как) .
Та, сега направо си ме е страх да закупя някакъв продукт, защото си мисля, че пак ще излезне такъв. И понеже знам, че има марки, които самото им производство гарантира качество и повечето хора са доволни, обаче има и такива, от които хората масово се оплакват.. Та искам конкретно да ми препоръчате, относно ноутбуците - понеже аз харесвам Асус, Леново, Мси и т.н. като марки... кажете ми сполучливи ли са и какъв модел конкретно бихте ми препоръчали да взема, за да имам що годе спокойствие и да знам, че не е излишна набутвация. Също така ме посъветвайте, относно живот на батерията и компактност, какво е по-добре да закупя, при положение че ще съм на път - нетбук или таблет.

Държа на що годе прилични параметри, да няма забивации.. Както и на що годе добра резолюция на екранчето.

Спрял съм се на три модела (относно таблети, понеже държа и на 3G модула).

Prestigio Multipad 4 Ultra Quad 8.0 3g

Samsung P6200 Galaxy Tab

Lenovo Ideatab A 3000

.. Какво от тия изброените считате, че ако взема ще е правилният избор като картина, качество, батерия и стабилност.. И кое не ми препоръчвате. Ако може изброявайте и причините за съветът си.

Много моля да ме напътите !
Извинявам се ако вече има такива теми , моля за вашето разбиране и за насоки.
Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега тук сe дават съвети за компютърни конфигурации. Темата ти е за някой друг раздел. Видях, че си писал и в един друг форум явно наистина ти е спешно, но си объркал раздела.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз само не разбрах, втора ръка ли ще ги търсиш изброените или ще ги купуваш кеш/на изплащане? Защото те не са  в категорията 150-200 лв.

За какво точно ще се ползва? Само за разглеждане на страници, проверяване/писане на e-mail или за писане/обработка на документи?

Ако цената е определяща има таблети на Prestigio в диапазона 150-200 лв. За Samsung и Lenovo не съм запознат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се ползва предимно за чат, сърфиране в интернет, може и за говорене по скайп.. слушане на музика, проверка на имейли, както и за нужните програми/приложения разбира се, които са нужни на системата за да работи нормално.Втора ръка съм ги намерил и трите за 200-250 лв. в този диапазон, но са запазени и почти неползвани.Затова искам съвет.. Раздела може да съм го объркал, но в крайна сметка всеки прави такива грешки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Втора ръка само от фирма с гаранция.

Разгледай сайта на ITR, меже да не са най новите и изгодни предложения, но са със 6 месеца гаранция и всички машинки са минали през сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 200-250лв. направо нов търси. Избягвай марки като Престижо, ГоКлевър и подобни. За тавана на бюджета - Asus Memo Pad HD7. За по-малко пари Samsung Galaxy Tab 3 Lite 7.0 и най-евтиния Asus MEMO PAD 7" ME172V-1B068A или ACER ICONIA B1-710 8GB NT.L1NEE.002. Втора ръка, което си заслужава и човека е сигурен - Samsung Galaxy Tab 3G P1000 16GB(изисква регистрация за да видиш обявата ). Виж и тук - http://www.crash-bg.com/laptopi.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Втора ръка, което си заслужава и човека е сигурен - Samsung Galaxy Tab 3G P1000 16GB(изисква регистрация за да видиш обявата ). 

Имам същия таблет. Не е лош, но ако за същите пари може да се намери Galaxy Tab Plus P6200 - за предпочитане е. Двуядрен процесор, два пъти повече RAM, и по-икономичен откъм батерия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре намери начин да си вземеш лаптоп на изплащане, който ще е нов и с гаранция. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но някои от горе посочените предложения които сте изброили, са без 3G модул.. А аз много държа да има слот за сим. Според мен това е основното нещо, което прави един таблет добър. Аз имам карта с интернет на Виваком, и искам да мога да я ползвам..Също така държа да е с поне 1gb. рам памет, и поне две ядра процесор. Среден клас.Като цяло кои са марките, дето са сполучливи и наистина дават качество. От много хора съм чувал, че китайските стоки особено, изобщо не гарантират стабилност и винаги има недъзи. Вярно ли е това?Особено сега напоследък гледам някакви нови таблети, на които дори марка не пише.. иначе - уж двуядрени, слот за сим, големи екрани и т.н. но са с неясен произход. На такава стока определено не бих заложил.Също така тия дето са с резолюция 800X480 , това е много кофти като цяло.Най - много за сега съм се навил на Самсунг Галакси Таб 2, или Леново А 3000.Също така има и едно лаптопче dell mini 910, то е и със слот за сим, но е слабо като характеристики общо взето и е само с 8гб. дисково пространство. Нокия буклет, също е хубаво, но съм чел и много оплаквания от него.Не знам, вие разбирате вероятно повече от мен и може да ме насочите.И задължително искам да е лесно преносимо и лекичко нещото, тъй като все пак да мъкна по път нещо което тежи или е неудобно - някак не става.А и съм чувал, че при друсания в транспорти и т.н. лесно се повреждал харда при ноутбуците, вярно ли е това или са само грешни слухове?Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло кои са марките, дето са сполучливи и наистина дават качество. От много хора съм чувал, че китайските стоки особено, изобщо не гарантират стабилност и винаги има недъзи. Вярно ли е това?

Ако си мислиш, че съществуват марки, които произвеждат неразвалящи се таблети и лаптопи - съжалявам, няма такива  :D . Всичко е на късмет. Чувал съм оплаквания и от iPad-ите даже.

Samsung-ите не се правят (само) в Китай. Моят например е виетнамски. Ако мислиш, че това го прави по-качествен, лъжеш се.

Миналата седмица минах през сервиза на Samsung. Като видях каква купчина таблети и GSM-и чакат за ремонт, направо ми стана лошо. И се зарекох никога повече да не си купувам тяхно производство. Въпреки, че и с другите марки положението е подобно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става въпрос за това.Ясно е че всичко що е техника, в един момент може да се развали. Но не може да се отрече, че има разлика от марка до марка. Например, няма как да сравним едно престижио, със нокия или самсунг, нали така?А и е друго, да си чувал повече за конкретния продукт, щом повече хора имат такъв и си кажат впечатленията, въз основа на това може да си направиш някакъв извод кое е по - вероятно - да се набуташ, или да си струва!А и много зависи едно нещо как се ползва. Ако се ползва небрежно, ако се блъска и ако с него се борави грубо.. нормално е в един момент да се появат проблеми . Аз лично моите неща ги пазя много и каквото имам, не го приемам само като даденост или някакъв там предмет, а като нещо свое, което е хубаво да пазя и подържам.Чувал съм от специалисти които са в сферата на технологиите, и са ми казвали че има марки, които гарантират наистина много по-добро качество и повече живот от други..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чувал съм от специалисти които са в сферата на технологиите, и са ми казвали че има марки, които гарантират наистина много по-добро качество и повече живот от други..

Много ще се радвам, ако някой от тези специалисти се появи тук, и изнесе малко достоверна информация по въпроса.

Само да не е "специалист" от типа "От 2 месеца имам Asus MemoPad, много е як, препоръчвам го" :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че сърказмът тук е напълно неуместен !Създал съм темата с цел да получа адекватно насочаване и препоръки. Не да се пишат празнословия!И тези специалисти от които съм чувал тези неща са учили години наред точно в тази сфера и в момента работят по сервизи. Не говорим за вчерашни пубертети които понеже разполагат с пари, им скимнало да си купят нещо и да се изхвалят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от недоядена ябълка
      Здравейте, въпрос към хора, които се занимават с програмите на Adobe (PS, AI, PP), Corel и също 3Ds max: търся си прилична машина, за която бюджетът ми е около 2000лв. Към лаптоп или съм стационарен компютър е хубаво да се ориентирам? Също така какви са нужните параметри, за да може програмите да работят нормално?
      Благодаря ви предварително.
    • от Крематориум
      Здравейте. Имам проблем с лаптоп леново B50-80- напоследък започна да се изключва спонтанно. Лаптопът работеше под Линукс и freebsd ( при последното изключване BSD-то се окъка тотално понеже имах глупостта да го инсталирам на UFS2 файлова система, която е проблемна при power outage-и. Оставих го да поработи за известно време, като бях пуснала конки-то и не забелязах прегряване. Какъв може да е проблема и има ли смисъл да се инвестира в ремонт. Прегледах dmesg логовете и е фрашкано с BIOS errors, нещо което досега не съм забелязвала на нормално работеща машина. Може ли да е планирано остаряване ?  Лаптопът е на 7 години и е интензивно ползван и като гледам май съм му взела животеца. Ако не може да се оправи, дали би могъл поне да се продаде за чаркове ?
    • от blipiblop
      Здравейте,
      Имам един казус с озвучение на импровизираното ми домашно кино. Използвам система в която свързвам към лаптопа си проектор Optoma HD66 като изкарвам звука през домашната си система 5.1 с ресийвър Pioneer VSX-531. Проекторът е свързан посредством HDMI кабел, а настройките на лаптопа ми (Lenovo G50-80) са да извежда аудиото вместо през HDMI, през аудио жака и е свързан с 3.5мм двоен аудио жак дълъг 5 метра.  
      В момента съм поръчал външна звукова карта и 10М TosLink кабел (SPDIF), за да мога да свържа аудиото да минава през 6-те канала на системата (вместо през 2 както в момента със стерео жака). На този етап не мисля, че това ще оправи проблема, тъй като този проблем е отдавна и ту се чува по-тихо, ту по-силно, но винаги има едно "пищене" много високо-честотен звук. Понякога се е оправяло с нов аудио кабел, но в крайна сметка в даден момент винаги се появява. Има случаи в които слагам стар аудио кабел (който съм купувал преди и е правил проблем) и от него няма шум. Не мога да разбера от къде идва този шум. 
      Какво открих: ...
      Наскоро забелязах една тенденция - Докато е пуснат звука през лаптопа и отива директно към ресийвъра не се чува нищо, но щом включа HDMI буксата на проектора, този шум се появява незабавно (без дори да е пуснат проектора). В тази връзка пробвах да изключа проектора от мрежата (тока) и шумът изчезва. Така съм в един омагьосан кръг в който имам или звук или картина (не може и двете, защото има шум). Пробвах да пусна звукът и през Bluetooth, но това не е решение. Вярвам, че това е проблем свързан с електрическото напрежение, но съм крайно незапознат с тази сфера. Знам, че има значение сечението, дължината на кабелите и други компоненти, но знанията ми по тази тема са оскъдни. Смятам, че аудио кабела е много дълъг (5 метра), но няма как при положение, че проектора е в едната част на стаята, а аудио системата в другия.
      Какво направих: ...
      Помислих, че тъй като проекторът е включен към разклонител с дълъг кабел и много гнезда, може това да създава някакво напрежение, което да се отразява на звука. Затова изключих всичко от разклонителя и включих проектора директно в контакта. Това не промени нищо, отново има същият шум.
      Моля, ако някой има теории, хипотези, предложения или друго, което може да е от помощ, нека пише. Може да ми пишете на лично съобщение ТУК, а аз ще публикувам отговора на този казус, ако бъде решен. 

• от Turbocrusher SL
      Здравейте, бих искал да ви задам въпрос. Имам лаптоп които през повечето време работи без батерия (батерията е изкарана, зарядното е включено). Един ден се пробвах да го включа, но не можах. Зарядното не подаваше ток към лаптопа. Реших, че зарядното не работи, затова го махнах и сложих батерията за да го включа. След като го включих реших да пробвам зарядното и то заработи. Можете ли да дадете обяснение какво се е случило и дали ще последват по големи проблеми? Благодаря предварително!!!
  • Дарение

• Добави ново...